Renginys "Gyvenk 2021" subūrė Interact klubus

Posted on Nov 25, 2021
story-thumbnail

Nuo 2017 m. Druskininkų Rotary klubas ir Druskininkų Interact klubas tęsia projektą „Gyvenk“, kuris įvyko ir šiais metais lapkričio 20 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre.

2017 m. Lietuvos Rotary apygarda D1462 gavo “Global grant“  iš “Rotary International“ fondo projektui "Savižudybių prevencijos modelis ir jo taikymas Lietuvos savivaldybėse". Pasaulinės Rotary bendruomenės parama labai svarbi tęsiant darbus savižudybių prevencijos srityje ir perkeliant juos į tarptautinį lygį.

Renginys "Gyvenk 2021" subūrė Interact klubus 2021-11-24 22:00:00Z 0

RK Vienybė suorganizavo dviejų vaikų, turinčių autizmo sutrikimą, gydymą delfinų terapija

Posted on Nov 22, 2021
story-thumbnail

Vilniaus Rotary klubas Vienybė džiaugiasi šiemet suorganizavęs dviejų vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, gydymą delfinų terapija Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre.

Prieš metus į klubą jautriu prašymu kreipėsi šių vaikų mama. Darbšti moteris papasakojo apie savo mažųjų negalią, kasdienybės iššūkius ir paieškas būdų, kaip pagerinti sūnaus ir dukros socialinius įgūdžius, kalbos ir elgesio vystymąsi, judesių motoriką. Sužinojusi apie delfinų terapiją ir jos teikiamą naudą negalią turintiems žmonėms, rankų nenuleidžianti mama ėmė ieškoti būdų, kaip įgyvendinti šią svajonę, tačiau abiejų vaikų gydymo kaina vienišai motinai nebuvo įkandama.

 
RK Vienybė suorganizavo dviejų vaikų, turinčių autizmo sutrikimą, gydymą delfinų terapija 2021-11-21 22:00:00Z 0

Šiaulių Vykinto RK ir Charkovo Multinational RK draugystė

Posted on Nov 17, 2021
story-thumbnail

Šiaulių Vykinto RK nariai lapkričio 10 - 14d. lankėsi Charkove ir susitiko su vietos rotariečiais. Vizitas prasidėjo išvyka į užmiestį ir bendra žvejyba.  Vėliau buvo iš arčiau susipažinta su miestu ir jo istorija. Aplankytas universitetas bei naujai ką tik atidarytas po rekonstrukcijos zoologijos sodas. Daug teigiamų ir nepakartojamų emocijų sukėlė muzikos įrašų studijoje - ICC Lietuva-Ukraina komiteto himno įrašas. Ne ką mažiau emocionalus buvo ir dailės studijoje paveikslų tapymas ant drobės, kurie ateityje bus skirti labdaros aukcionui. Daug kam tai buvo nauja ypatinga patirtis.

Šiaulių Vykinto RK ir Charkovo Multinational RK draugystė 2021-11-16 22:00:00Z 0

Šiaulių Vykinto RK parama Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyriui

Posted on Nov 16, 2021
story-thumbnail
Šiaulių Vykinto RK parėmė aklųjų ir silpnaregių išvyką į Klaipėdą. Uostamiestyje lapkričio 7d. įvyko spektaklis „Antigonė“, kuris su garsiniu vaizdavimu specialiai adaptuotas regėjimo negalią turintiems žmonėms.  Pirmiausiai vyko spektaklio pristatymas, supažindinimas, kad galima būtų pajausti kostiumus, aktorius, pristatyti jų charakteriai.
Šiaulių Vykinto RK parama Šiaulių aklųjų ir silpnaregių skyriui 2021-11-15 22:00:00Z 0

Fondo Seminare puikūs tarptautiniai pranešimai

Posted on Nov 15, 2021
story-thumbnail

Praėjusį šeštadienį, lapkričio 13 d., Kaune įvyko Apygardos Fondo Seminaras.

Renginyje pranešimus skaitė ne tik Lietuvos Rotary lyderiai, bet ir garbūs svečiai iš Tarptautinio Rotary Fondo  - Per Hoyen (TRF patikėtinis), Anette Lowert (EPN koordinatorė), (Helge Andresen (TRF Labdaros/dovanojimo fondo patarėja), Karsten Sorensen (TRF regiono koordinatorius). Tai pat savo žiniomis dalinosi Fondo komiteto pirmininkas Andrius Barniškis ir komiteto nariai - Faustas Tolkušinas ir Diana Cibulskienė. Renginyje dalyvavo klubų lyderiai, atsakingi už projektinę, Fondo veiklą bei Apygardos vadovybė - Valdytojas Evaldas Vaineikis, atsakingoji sekretorė Edita Katinaitė-Kalčiūnienė, būsimi Valdytojai Marius Grigelionis ir Jurgita Turulienė.

Visų pranešimų skaidrės:

Artimiausiu metu pasidalinsime vaizdo įrašu iš šio renginio, kad su medžiaga kuo išsamiau galėtų susipažinti nedalyvavusieji.

Fondo Seminare puikūs tarptautiniai pranešimai 2021-11-14 22:00:00Z 0

OneDollarGlasses akiniai keičia žmonių gyvenimus

Posted on Nov 02, 2021
story-thumbnail

Pasak Pasaulinės Sveikatos Organizacijos daugiau nei 950 milijonų žmonių visame pasaulyje negali sau leisti įsigyti akinių. Ši opi problema buvo išspręsta vokiečiui Martin Aufmuth savo namų rūsyje sukūrus paprastą aparatą, kurio veiklai nereikalinga net elektra, o jos pagalba  išlankstomi lengvi ir tvirti akinukai.

2012 m. buvo įkurta nepelno siekianti organizacija OneDollarGlasses. OneDollarGlasses nėra tik skambus pavadinimas – kiekvienos ilgaamžių, individualizuotų akinių poros gamybos medžiagoms tenka šiek tiek mažiau nei 1 doleris. Šis devintus metus skaičiuojantis projektas nėra įprastinės labdaros dalybos – tai tvari ir ilgalaikė investicija į bendruomenę, sukuriant darbo vietas, apmokant vietinius darbuotojus teikti visapusišką paprastą ir finansiškai tvarią oftalmologinę priežiūrą. Šiandien projektas vienija daugiau nei 300 savanorių ir veikia  8 šalyse. Savanoriai yra apmokomi įvertinti kokių akinių reikia, kaip juos teisingai pagaminti. Užsukdami  į atokiausius kaimelius ir turėdami visas reikalingas medžiagas, savanoriai čia pat pradžiugina nuo mažiausio iki seniausio sukurdami individualius karoliukais pagrąžintus akinius.

OneDollarGlasses akiniai keičia žmonių gyvenimus 2021-11-01 22:00:00Z 0

Startuoja antras projekto "Rotary patalynė" etapas

Posted on Oct 27, 2021

 

Mielos sesės ir broliai,

Gal žinote kam dabar praverstų šiltos antklodės? Gal Jūsų klubas globoja senelius, vaikus, sunkiai besiverčiančias šeimas, senelių namus, slaugos namus, vaikų dienos centrus, kuriems praverstų atsinaujinti antklodes?

Vilniaus Gedimino Rotary klubas kartu su keliomis Danijos Rotary apygardomis vykdo projektą „Rotary patalynė". Pirmo etapo metu įstaigoms įvairiose Lietuvos vietose išdalinome apie 500 antklodžių bei papildomai pagalvių ir užvalkalų.

Pamatėme, kad poreikis yra didelis, todėl tęsiame projektą.

Turime ir planuojame išdalinti 1000 antklodžių. Patalynė į Lietuvą turėtų atvykti gruodžio mėnesį. Tai naudotos, tačiau labai geros būklės, išskalbtos antklodės, iš viešbučių verslo. Jas asmeniškai patikrino broliai rotariečiai Danijoje. Tai patvirtiname mes ir tie, kas jas gavo.

Jeigu susidomėjote, pildykite Registracijos formą (ji pristatyme).

 

Išsami informacija ir mūsų kontaktai pristatyme

 

Linkėjimai,
Vilniaus Gedimino Rotary klubas
Startuoja antras projekto "Rotary patalynė" etapas 2021-10-26 21:00:00Z 0

Kviečiame į Rotary protų mūšį

Posted on Oct 26, 2021
 

Vilniaus - Kauno Rotary klubas "Dipolis" kviečia į tradicinį protmūšį, kuris vyks š. m. lapkričio 18 d. Bačkonių konferencijų salėje. Žmonių kiekis komandoje 5-8 asm., registracijos kaina 70 eur/komandai.

Renginio tikslas ne tik išsiaiškinti, kuris klubas sumaniausias, bet ir paremti Dipolio RK projektą "Istorijos su prieskoniais". Plačiau apie projektą - www.istorijossuprieskoniais.lt.

Registracija el.p. dipolis@rotary.lt arba tel. +370 699 52167.

Kviečiame į Rotary protų mūšį 2021-10-25 21:00:00Z 0
Apygardos Rotary Fondas kviečia į Fondo seminarą 2021-10-24 21:00:00Z 0

Rotary Atviras vakaras

Posted on Oct 25, 2021
story-thumbnail

Spalio 26 d. Narystės ir plėtros komitetas organizuoja Atvirą vakarą Vilniaus krašto rotariečiams ir svečiams.

Tikimės, kad atvyks iš visų Vilniaus krašto Rotary ir Rotaract klubų po 3-10 seses ir brolius, kurie atsives potencialių kandidatų į Rotary.

Rotary Atviras vakaras 2021-10-24 21:00:00Z 0

Klausimai ir atsakymai apie Rotary neliečiamojo kapitalo fondą

Posted on Oct 20, 2021

Apygardos konferencijos metu Marius Čiuželis (Rotary klubo „Lituanica International“ prezidentas) pristatė daug susidomėjimo sulaukusią idėją apie galimybę turėti Rotary neliečiamojo kapitalo fondą. Jis parengė 10 klausimų ir atsakymų suvestinę, kuri padės geriau suprasti fondo esmę.

  1. Kas yra neliečiamojo kapitalo fondas?

Neliečiamojo kapitalo veiklą reglamentuoja Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos fondų įstatymas. Neliečiamasis kapitalas  – tai labdaros ir paramos fondo valdomos jam perduotos ir nuo jo kito turto neribotam laikui atskirtos lėšos, iš kurių investavimo gautas pajamas fondas naudoja savo įstatuose nustatytiems visuomenei naudingiems veiklos tikslams įgyvendinti. Kitaip tariant, fondas tiesiogiai nenaudoja jam patikėto turto veiklos išlaidoms finansuoti, o jį investuoja pagal iš anksto apibrėžtą investavimo strategiją. Vaizdžiai išsireiškus, fondui vietoj grūdų skiriama žemė, kurioje jis gali ūkininkauti ir taip tęsti savo veiklą neapibrėžtą laiką.

Rotary klubai suformuoja kapitalą, iš kurio investavimo gautas pajamas naudoja savo tikslinei veiklai. Mums tai – naujas, ilgalaikis, tvarus finansavimo mechanizmas, suvienijantis visus klubus bendrai idėjai ir įgalinantis juos daryti dar didesnį poveikį visuomenei.

Klausimai ir atsakymai apie Rotary neliečiamojo kapitalo fondą 2021-10-19 21:00:00Z 0

Apygardos metinėje konferencijoje gvildentos Lietuvos ir Rotary įvaizdžio temos

Posted on Oct 18, 2021
story-thumbnail

Spalio 16 d. įvyko 8-oji Apygardos 1462 Konferencija "Rotary vaidmuo Lietuvos įvaizdžio kūrime". Renginyje dalyvavo klubų prezidentai ir kiti klubų bei Apygardos lyderiai, kurie susirinko Vilniaus rotušėje.

Pirmojoje dalyje, visuotiniame narių susirinkime, buvo patvirtinta Apygardos Valdytojos'2020-21 m. Viktorijos Trimbel veiklos ir finansinės ataskaitos (veiklos ataskaita čia). Šių metų valdytojas Evaldas Vaineikis pristatė šių metų planus ir tikslus (planas čia), o atstovas Rotary International Teisėkūros taryboje dr. Vygintas Grinis siūlymus keisti Rotary International norminius dokumentus. Taip pat buvo patvirtinta kitų metų valdytojos Jurgitos Turulienės kandidatūra. Jurgita savo kadenciją pradės 2022 m. liepos 1 dieną.

Apygardos metinėje konferencijoje gvildentos Lietuvos ir Rotary įvaizdžio temos 2021-10-17 21:00:00Z 0

Rotaract konferencijoje išrinkti nauji pareigūnai

Posted on Oct 05, 2021
story-thumbnail

Praėjusį savaitgalį, spalio 1-2 dienomis, Šiaulių Frenkelio viloje vyko Apygardos Rotaract klubų konferencija "Rotarence 2021".

Penktadienį visų 11-likos Rotaract klubų prezidentai ir kiti tarybos nariai susitiko Rotaract Lietuva tarybos posėdyje, kuriame aptarė artėjančius projektus, renginius ir bendrą Rotaract klubų viziją. Pranešimus skaitė Rotaract Lietuva tarybos pirmininkas Lukas Milčius (Vilniaus Geležinio Vilko RAC), šalies atstovas Mantas Jasiukaitis (Kauno RAC) ir viešųjų ryšių komiteto vadovė Gintarė Šeirytė (Vilniaus International RAC).

Rotaract konferencijoje išrinkti nauji pareigūnai 2021-10-04 21:00:00Z 0
Druskininkų RK dalyvavo paramos renginyje Lenkijoje 2021-10-01 21:00:00Z 0
Registruokitės į visuotinį narių susirinkimą ir konferenciją 2021-09-26 21:00:00Z 0

Druskininkų RK dovana vaikams

story-thumbnail

Tęsdami Druskininkų RK garbės nario Viliumo Malinausko tradiciją, rugsėjo 22 d. Druskininkų RK prezidentas Modestas Vitkauskas ir brolis Vytautas Kuneika klubo vardu išdalino virš 400 Rotary atributika pažymėtų atšvaitų Atgimimo mokyklos pradinukams.

Ačiū Druskininkų policijos komisariato pareigūnams, kurie talkino atšvaitų akcijoje, primindami vaikams apie saugumą kelyje, atšvaitų svarbą bei jų nešiojimo taisykles.

Druskininkų RK dovana vaikams 2021-09-23 21:00:00Z 0

Druskininkų RK dovana vaikams

Posted on Sep 24, 2021
story-thumbnail

Tęsdami Druskininkų RK garbės nario Viliumo Malinausko tradiciją, rugsėjo 22 d. Druskininkų RK prezidentas Modestas Vitkauskas ir brolis Vytautas Kuneika klubo vardu išdalino virš 400 Rotary atributika pažymėtų atšvaitų Atgimimo mokyklos pradinukams.

Ačiū Druskininkų policijos komisariato pareigūnams, kurie talkino atšvaitų akcijoje, primindami vaikams apie saugumą kelyje, atšvaitų svarbą bei jų nešiojimo taisykles.

Druskininkų RK dovana vaikams 2021-09-23 21:00:00Z 0

Šiaulių krašto Rotary klubų bendras mini projektas „Būk matomas“

Posted on Sep 17, 2021
story-thumbnail

Šiaulių krašto rotariečiams besirengiant Rotariadai kilo mintis Rotary naujus metus pradėti bendru mini projektu „Būk matomas“.  Kartu tai buvo idėja suteikti bendrą akcentą Šiaulių krašto klubų eisenai Rotariadoje. 

Rudenį ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš svarbiausių saugaus eismo temų tampa pėsčiųjų saugumas gatvėje ar kelyje. Atšvaitas gali padėti išvengti nelaimės kelyje tamsiu paros metu ar esant prastam matomumui. Tad buvo nuspręsta pagaminti ir įsigyti 1000 atšvaitų su Rotariados bei Rotary metų šūkio simbolika, kuriuos vėliau klubai išdalintų savo krašto bendruomenių vaikams.

Šiaulių krašto Rotary klubų bendras mini projektas „Būk matomas“ 2021-09-16 21:00:00Z 0

Lietuvos rotariečių išvyka į Rovną (Ukraina)

Posted on Sep 14, 2021
story-thumbnail

2021 m. rugsėjo 3-6 d. Lietuvos rotariečiai (9 broliai) - Šiaulių Vykinto, Šiaulių ir Šiaulių Saulės RK klubų atstovai lankėsi Ukrainoje.  Rovno Rotary klubas šventė savo klubo 25-metį. 

Rugsėjo 3 d. (penktadienį) laukė šventinis vakaras. Jo metu buvo pristatyta klubo veikla, įvykdyti projektai. Per ketvirtį amžiaus įvykdyta daugiau nei 100 projektų  su skirtingomis 90 institucijų Ukrainoje, kurių vertė viršija 400 tūkst. USD.

Lietuvos rotariečių išvyka į Rovną (Ukraina) 2021-09-13 21:00:00Z 0
Jubiliejinė Rotariada sutelkė 15 000 Eur paramą paralimpiečiams 2021-09-12 21:00:00Z 0

Labdaros koncertas - klasikinės muzikos vakaras su jaunimo simfoniniu orkestru "Simfukai"

Posted on Sep 01, 2021
story-thumbnail

Nuoširdžiai kviečiame Jus, Jūsų klubo narius, jų šeimas į moksleivių simfoninio orkestro „Simfukai“ padėkos už arfą koncertą, kuris vyks Rotariados metu, rugsėjo 10 d. (penktadienį) 19.00 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje (Vytauto g. 51, Palanga).

Visos surinktos lėšos bus paaukotos „Simfukams“ naujų instrumentų įsigijimui.

Labdaros koncertas - klasikinės muzikos vakaras su jaunimo simfoniniu orkestru "Simfukai" 2021-08-31 21:00:00Z 0

Premijos Druskininkų meno mokykos auklėtiniams

Posted on Aug 30, 2021
story-thumbnail

2021 m. rugpjūčio 20 d. Druskininkų Rotary klubo nariai įteikė pinigines premijas septyniems gabiausiems Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniams.

Džiaugiamės paremdami Druskininkų miesto jaunuolius ir nuoširdžiai linkime jiems sėkmės, garsinant miestą.

Ačiū mokyklos direktorei Onai Olšauskienei už klubo nariams įteiktą padėkos suvenyrą - mokytojos autorinį lipdinį-biuvetę!

Premijos Druskininkų meno mokykos auklėtiniams 2021-08-29 21:00:00Z 0

Savaitgalį įvyko Rotariados teniso turnyras

Posted on Aug 30, 2021
story-thumbnail

Šį, paskutinį vasaros savaitgalį, XX-ąją Rotariadą atidarė teniso turnyras, kuris truko net tris dienas. Susirinko broliai ir sesės iš skirtingų Lietuvos klubų. Turnyre dalyvavo daugiau kaip 50 žmonių.

Šias metais pirmą kartą buvo pritaikytas grupių ir atkrentamųjų varžybų formatas, kuris leido kiekvienam dalyviui sužaisti daugiau kartų. Tuo pačiu suteikė dar didesnę galimybę patirti sportinės kovos dvasią bei skirti laiko rotarietiškam pabendravimui. Grupių etapų burtų traukimo ceremoniją galima buvo stebėti tiesiogiai Facebook kanalu.

Savaitgalį įvyko Rotariados teniso turnyras 2021-08-29 21:00:00Z 0

Kretingos Rotary Klubo narių dovanos vaikams

Posted on Aug 27, 2021
story-thumbnail

Besibaigiantis rugpjūtis primena, jog  tuoj prasidės mokslo metai, tuoj skambutis pakvies mokinius į klases. Ta proga Kretingos Rotary Klubo nariai dovanojo Kretingos rajono šeimų vaikams kuprines su mokykliniais reikmenimis.

Kretingos Rotary Klubo narių dovanos vaikams 2021-08-26 21:00:00Z 0

Padovanoti gyvenimą: Martynui gali padėti kiekvienas

Posted on Aug 20, 2021
story-thumbnail

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ kviečia susipažinti su Martynu – berniuku, besikabinančiu į gyvenimą. Martynui, būnant vos trijų mėnesių, diagnozuota retinoblastoma (akių vėžys). Tai reta liga, sudaranti apie 2 proc. visų vaikų navikų. Ir nors po ilgo gydymo Šveicarijoje buvo džiaugtasi sėkmingais rezultatais, šiandien liga atsinaujino ir smogė visu pajėgumu.

Martynas jau daugiau nei trejus metus gydomas nuo šios klastingos ligos. Berniukui taikyta chemoterapija davė vaisių – liga buvo atsitraukusi, tačiau nuolatiniai vizitai į Šveicariją nebuvo nutraukti, nes reikėjo vykdyti nuolatinį stebėjimą. „Niekada nieko neplanuok, gyvenk šia diena. Jei diena gera, džiaukis ja. Jei bloga, paliūdėk ir toliau judėk. Šį kartą grįžtant turbūt teks stoti kur nors miške išsirėkti. Martynui vėl atsinaujino augliai, vienas tiesiai ant akies nervo“, – soc. tinklo „Facebook“ paskyroje rašė Martyno mama.

Padovanoti gyvenimą: Martynui gali padėti kiekvienas 2021-08-19 21:00:00Z 0

Užuojauta dėl Brolio netekties

story-thumbnail
Ar liūdnesnio kas būti galėtų...
Už likimą žmogaus šioj nakty.
Jo gimimas toks ilgas ir lėtas,
O mirtis nelaukta ir staigi..
[Vytautas Mačernis]
 
Mirtis užpučia gyvenimo liepsną, bet neužgesina šviesaus žmogaus atminimo.
 
Netekties valandą dėl mūsų brolio Kauno RK nario Arvydo Šabrinsko žūties užjaučiame šeimą, artimuosius ir visą Lietuvos Rotary bendruomenę.
 
 
RI Apygardos 1462 Valdyba
Užuojauta dėl Brolio netekties 2021-08-07 21:00:00Z 1

Kviečiame teikti paraiškas Rotary stipendijai gauti

Posted on Aug 05, 2021
story-thumbnail
Danijos ir Lietuvos tarpusavio šalių komitetas (ICC) kviečia Apygardos klubus teikti kandidatus 2021/2022 mokslo metų stipendijoms.
 
Atrenkant kandidatus, atsižvelgiama į socialinę padėtį, šeimos padėtį bei galimus kitus veiksnius. ICC stipendijos skiriamos Lietuvos Respublikos universitetų ir neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studentams, besimokantiems tiek valstybės finansuojamose, tiek mokamose vietose bakalauro arba panašaus lygmens studijose. Stipendija suteikiame pirmosioms asmens studijoms.
Kviečiame teikti paraiškas Rotary stipendijai gauti 2021-08-04 21:00:00Z 0

Padėkime Čikagos rotariečiams padovanoti reikalingą medicininę įrangą Lietuvai

Posted on Aug 05, 2021
story-thumbnail

Mieli rotariečiai,

Pirmiausia sveikiname visus su prasidėjusiais 2021 - 2022 Rotary metais. Tikėkimės jie bus mažiau sukaustyti ir atviresni pasauliniu mastu, nei praėjusieji pandemijos metai. 

Mūsų Čikagos Lietuvių Rotary klubas, jau 13 metų nenutrūkstamai organizuoja įvairius labdaros projektus, kurių tikslas padėti Lietuvai ir remti įvairius projektus vykstančius Lietuvoje. Per įvarius projektus iki šios dienos projektams Lietuvoje esame skyrę virš $600,000.

Vienas didžiausių mūsų organizuojamų labdaros renginių yra kiekvieną rudenį vykstantis labdaringas golfo turnyras. Šiais metais mūsų turnyras vyks rugsėjo 18 d., Old Oak Country Club golfo klube, visos surinktos lėšos bus skirtos Vilniaus Vaikų anesteziologijos - reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriui, šildymo/šaldymo aparatui įgyti.

Padėkime Čikagos rotariečiams padovanoti reikalingą medicininę įrangą Lietuvai 2021-08-04 21:00:00Z 0

Valdytojo Evaldo Vaineikio naujienlaiškis

Posted on Aug 03, 2021
story-thumbnail

Mielos Rotary Sesės ir Garbūs Broliai,

Kreipiuosi į Jus savo pirmuoju liepos mėnesio Valdytojo naujienlaiškiu.

Tikėkimės, kad visi per praėjusius beveik pusantrų metų mus kamavę pandeminiai juoduliai - jau praeitis. Giliau įkvepiame ir pradedame iš naujo. Tai geras jausmas.

Valdytojo Evaldo Vaineikio naujienlaiškis 2021-08-02 21:00:00Z 0
Kvietimas į Ukrainos Rovno RK 25-metį  "Rivne Rotary Raky 2021 fest" 2021-07-28 21:00:00Z 0
Pradedama registracija į Rotariados GALA vakarą 2021-07-18 21:00:00Z 0

Vokiško žurnalo akcentas - Lietuva

Posted on Jul 16, 2021
story-thumbnail

Vokiškas Rotary žurnalas liepos mėnesio numerį dedikavo Lietuvai. Žurnale parengti išsamūs straipsniai vokiečių kalba apie Lietuvos kultūrą, istoriją, politiką, lankytinas vietas. 

Leidinys, leidžiamas nuo 1998 m., skirtas 65 000 Rotary narių iš Vokietijos ir Austrijos klubų.

Vokiško žurnalo akcentas - Lietuva 2021-07-15 21:00:00Z 0

Lietuvos rotariečių vizitas į Rachivą (Ukraina)

Posted on Jul 15, 2021
story-thumbnail
2021 m. liepos 9-11 d. Lietuvos rotariečiai - Šiaulių Vykinto ir Šiaulių RK  klubų atstovai kartu su Apygardos 1462 valdytoju Evaldu Vaineikiu lankėsi Ukrainoje. Ukrainiečių Rotary klubas „Rakhiv - Europos centras“ jau daugiau kaip dešimtmetį rengia tradicinę rotarietišką iškylą Karpatuose. Šiemet renginys buvo papildytas Ukrainos- Baltarusijos Rotary Apygardos 2232  naujojo valdytojo inauguracija.
Lietuvos rotariečių vizitas į Rachivą (Ukraina) 2021-07-14 21:00:00Z 0

Atidarytas Vykinto ąžuolynas

Posted on Jul 13, 2021
story-thumbnail
Medžių sodinimas – viena iš geriausių idėjų įamžinti istorinius įvykius ar asmenis. Šiais metais, rugsėjo 22 dieną, sukanka 785 metai, kai žemaičiai,  vadovaujami kunigaikščio Vykinto, pasiekė pergalę Saulės mūšyje, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir laikinai nutrauktas kitų baltų žemių užkariavimas bei paklotas tvirtas pamatas tolesniam Lietuvos valstybės vystymuisi. Šiaulių Vykinto RK nutarė įamžinti kunigaikščio Vykinto atminimą – balandžio pradžioje pasodino ąžuolyną.
Atidarytas Vykinto ąžuolynas 2021-07-12 21:00:00Z 0

Registruokitės į Rotary Institutą Prahoje

Posted on Jul 13, 2021
story-thumbnail
Rugsėjo 14-19 dienomis kviečiame dalyvauti kelių zonų tarptautiniame Institute, kuris vyks Prahoje.
 
Renginys suburs diskusijoms, mokymams, idėjų pasikeitimui Rotary bendruomenės narius iš 8 zonų ir 104 Apygardų.
 
Instutute dalyvauja šių Rotary zonų nariai:
  • 21A&B - centrinė, pietų Europa, Turkija, Graikija: 17 apygardų
  • 15&16 - Vokietija, Šveicarija, Lichtenšteinas: 18 apygardų
  • 17&18 - Šiaurės Europa: Skandinavija, Baltijos šalys, Rusija, Lenkija: 30 apygardų
  • 19&20A - Didžioji Britanija, Airija: 25 apygardos
  • 20B - Nyderlandai, Belgija: 9 apygardos
  • 20C - Ispanija, Portugalija: 5 apygardos
Registruokitės į Rotary Institutą Prahoje 2021-07-12 21:00:00Z 0

Užuojauta dėl Brolio netekties

Posted on Jul 10, 2021
story-thumbnail
Gerb. Broliai ir Sesės,

Su giliu liūdesiu pranešame, kad š. m. liepos 7 dieną po sunkios ligos, eidamas septyniasdešimt trečiuosius metus, mirė poetas, kritikas, literatūrologas, švietimo vadybininkas, Vilniaus Rotary klubo narys ir buvęs Prezidentas Sigitas Renčys.

Netekties valandą dėl mūsų Brolio užjaučiame šeimą, artimuosius ir visą Lietuvos Rotary bendruomenę.
Užuojauta dėl Brolio netekties 2021-07-09 21:00:00Z 0

Pradėjome naujus Rotary metus

Posted on Jul 02, 2021
story-thumbnail
Liepos 1 dieną visa pasaulinė Rotary bendruomenė pradėjo naujus Rotary metus, kai keičiasi klubų prezidentai, Apygardų valdytojai ir kiti pareigūnai.
Pradėjome naujus Rotary metus 2021-07-01 21:00:00Z 0

Atminimo lenta 1831 m. sukilimui

Posted on Jul 01, 2021
story-thumbnail
Šiais metais sukanka 190 metų, kai Lietuvoje prasidėjo 1831 m. sukilimas. Tai buvo pagalba  Lenkijos sukilėliams prieš carinę Rusiją. Sukilime aktyviai dalyvavo bajorija, dvasininkija, miestiečiai ir valstiečiai. Šio pasipriešinimo tikslas buvo atkurti Lietuvos ir Lenkijos konfederaciją, panaikinti baudžiavą. 1831 m. sausio mėn. Vilniuje susikūrė Vyriausiasis sukilimo komitetas. Sukilimas, prasidėjęs Raseiniuose, išplito po visą Lietuvą. Po atkaklių kovų sukilimas pralaimėjo. Nemaža dalis sukilėlių, vadovaujamų kunigaikščio brigados generolo Antano Gelgaudo (1792– 1831) pasitraukė į Prūsiją. Caro valdžia numalšinusi sukilimą įvedė cenzūrą, uždarė Vilniaus universitetą, daugelį vienuolynų, panaikino Lietuvos statutą.
Atminimo lenta 1831 m. sukilimui 2021-06-30 21:00:00Z 0

10-ąjį kartą stovykla „Pažinimo stebuklas 2021“ džiugino silpnaregių vaikų širdis

Posted on Jun 28, 2021
story-thumbnail
Giruliuose įvyko vienintelė tokia visame Pabaltijo regione aklųjų ir silpnaregių vaikų stovykla „Pažinimo stebuklas 2021“. Ji šiais metais yra jubiliejinė – 10-oji. Stovyklą organizuoja Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubas kartu su Klaipėdos Regos Ugdymo centru. Pernai dėl karantino stovykla neįvyko, o šiemet beveik 80 dalyvių susirinko dar labiau degančiomis širdimis, pasiilgę vieni kitų, dovanodami apkabinimus ir džiaugsmo šūksnius. Į stovyklą atvyko ir grupelė vaikų iš Estijos.
10-ąjį kartą stovykla „Pažinimo stebuklas 2021“ džiugino silpnaregių vaikų širdis 2021-06-27 21:00:00Z 0

Projekto "Angelų takais" dovana bus įteikta Vėžio institutui

Posted on Jun 28, 2021
story-thumbnail
Pasibaigus karantinui ir sulaukę įrangos, džiaugiamės galėdami užbaigti apygardos projektą - virtualios realybės patirties "Angelų takais" pagal M.K.Čiurlionio motyvus nuolatinė instaliacija Nacionaliniame Vėžio Institute. Simboliškai šią mūsų bendruomenės dovaną įteiksime instituto 90-mečio jubiliejaus išvakarėse, 2021 m. birželio 30 d. 14 val. 
 
Projekto "Angelų takais" dovana bus įteikta Vėžio institutui 2021-06-27 21:00:00Z 0

Kvietimas į iškylą Karpatuose

Posted on Jun 25, 2021
story-thumbnail

2021 m. liepos 10 d. Rotary klubas „Rakhiv - Europos centras“ rengia tradicinę iškylą Karpatuose, Ukrainoje. Į renginį kviečiami ir Lietuvos rotariečiai.

Liepos 9 d. taip pat vyks ir Apygardos 2232 mokymai "Global Grant dotacijos ir Rotary fondas". 

Kvietimas į iškylą Karpatuose 2021-06-24 21:00:00Z 0

Etikos kodekso pasitvirtinimo iniciatyva "Skaidrioji banga"

Posted on Jun 23, 2021
story-thumbnail

Apygardos Valdytoja Viktorija Trimbel dar kartą dėkoja visai mūsų bendruomenei, aktyviai įsitraukusiai į etikos klausimų svarstymą įgyvendinant vieną iš 2020-2021 kadencijos metų prioritetų, bei Veiklos procesų komiteto pirmininkui Vykintui Zulonui iš Klaipėdos Senamiesčio RK, sukūrusiam ir tobulinusiam pagal gautas konstruktyvias pastabas bei pasiūlymus apygardos etikos kodeksą. 

Malonu besibaigiant kadencijai įtvirtinti užbaigtus darbus Valdytojos potvarkiu ir pakviesti visus pritariančius šiai idėjai Rotary ir Rotaract klubus laisva valia, jų pačių įstatuose nustatyta tvarka ir norimu metu prisijungti prie Etikos kodekso pasitvirtinimo iniciatyvos SKAIDRIOJI BANGA.

Etikos kodekso pasitvirtinimo iniciatyva "Skaidrioji banga" 2021-06-22 21:00:00Z 0

Projektas "Nuo pašalpos prie profesijos" sprendžia įsisenėjusias viesuomenės problemas

Posted on Jun 21, 2021
story-thumbnail
Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas, eilę metų bendraudamas su vaikų globos namų auklėtiniais, identifikavo vieną esminių ir sistemos beveik nesprendžiamų problemų – dauguma globos namų vaikų užaugę tampa potencialiais valstybės pašalpų gavėjais.
 
Tokiu būdu klubo iniciatyva gimė ir dvejus metus vyko profesinės savimonės ugdymo projektas „Nuo pašalpos prie profesijos“,  kuriuo siekiama padėti jaunuoliams suvokti amato, darbo, profesijos svarbą gyvenime. Tik turėdamas amatą, įgytą profesiją ir užsitikrindamas pajamas kasdieninio darbo pastangomis žmogus tampa nepriklausomu ir gali savarankiškai gyventi, priimti sprendimus. Jaunuoliams svarbu padėti įgyti žinių, ugdytis gebėjimus, atrasti mokymosi, saviraiškos ir darbo pasaulio galimybes, išmokti ieškoti ir sisteminti informaciją, sudaryti savo asmeninį karjeros planą, suvokti mokymosi visą gyvenimą prasmę.
Projektas "Nuo pašalpos prie profesijos" sprendžia įsisenėjusias viesuomenės problemas 2021-06-20 21:00:00Z 0

Įkurti 2 nauji klubai

Posted on Jun 17, 2021
story-thumbnail
Besibaigiant 2020-2021 Rotary metų kadencijai, mūsų bendruomenė pasipildė dar 30 šaunių narių, kurių rankose ateitis.
 
Vakar, birželio 16 d., iškilmingai inauguravome 17-ąjį Interact klubą Lietuvoje Vilniaus Privačios Gimnazijos Junior ir 1-ąjį ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse - Rotakid klubą, kurie abu įkurti Vilniaus Privačios gimnazijos mokyklos bendruomenėje. Rotakid klubas vienija 8-12 metų, o Junior Interact 12-15 metų amžiaus jaunuolius.
Įkurti 2 nauji klubai 2021-06-16 21:00:00Z 0
XX-oji Rotariada rugsėjo 9-11 d. vyks Palangoje! 2021-06-16 21:00:00Z 0

Vaikų gynimo diena Kretingoje

Posted on Jun 02, 2021
story-thumbnail
Kretingos socialinių paslaugų centras ir Kretingos Satelitinis Rotary klubas birželio 1 Vaikų gynimo dienos proga surengė linksmą šventę Kretingos socialinių paslaugų centro bendruomenės vaikams.
 
Renginyje buvo organizuoti įvairūs judrieji žaidimai, konkursai, pastatytas batutas. Po žaidimų vaikai vaišinosi saldumynais.
 
Šventės akimirkos šioje nuorodoje.
Vaikų gynimo diena Kretingoje 2021-06-01 21:00:00Z 0

Rotary klubas „Lituanica International“ kviečia pokalbiui apie bendravimo svarbą

Posted on Jun 02, 2021
story-thumbnail
Bendravimas – neatsiejama kasdienybės dalis, turinti tiesioginę teigiamą reikšmę kiekvieno žmogaus emocinei gerovei. Mūsų visų pasitenkinimas gyvenimu išlieka tiek, kiek ilgai sugebame kurti ir palaikyti ryšius su kitais, priimti ir dovanoti bendravimo džiaugsmą. Rotary klubas „Lituanica International“ prisideda prie savo brolio ir išrinktojo prezidento Mariaus Čiuželio šeimos labdaros ir paramos fondo vykdomo „Sidabrinės linijos“ projekto penktojo gimtadienio proga organizuojamos konferencijos „Gydantys pokalbiai: ko mes dar nežinome apie bendravimo poveikį?“ ir kviečia pokalbiui apie bendravimo svarbą.
Rotary klubas „Lituanica International“ kviečia pokalbiui apie bendravimo svarbą 2021-06-01 21:00:00Z 0

Dalyvaukite Valdytojo inauguracijos šventėje

Posted on May 26, 2021
story-thumbnail

Kviečiame į Apygardos 1462 2021 – 2022 metų Valdytojo Evaldo Vaineikio inauguraciją, kuri vyks 2021 liepos 1 d. 17 val. Chaimo Frenkelio viloje adresu Vilniaus g. 74, Šiauliuose.

Registracija ir bilietai šioje nuorodoje.

Taip pat kviečiame dalyvauti loterijoje, kur galite laimėti šaunių prizų. Surinktos lėšos bus skirtos talentingam akordeonistui Motiejui Dudnikui. Laimingi bilietai bus traukiami renginio dieną.

Dalyvaukite Valdytojo inauguracijos šventėje 2021-05-25 21:00:00Z 0

Parama Šiaulių "Ringuvos" mokyklai

Posted on May 25, 2021
story-thumbnail

Šiaulių "Ringuvos" mokykla pasirašė paramos sutartį su Šiaulių Harmonijos Rotary klubu.

Klubo prezidentė Dalia Liolytė atsiliepė į mokyklos prašymą ir sutiko bendradarbiauti gerinant mokyklos ugdymo erdves. Prie paramos skyrimo taip pat prisidėjo Šiaulių „Vykinto“ Rotary klubas, Mažeikių „Libertos“ Rotary klubas, Pakruojo Rotary klubas, Šiaulių Rotary klubas, Rotary International Apygarda 1462.

Į mokyklos sąskaitą visų susivienijusių klubų dėka buvo pervesta 1200 eurų. Šie pinigai bus skirti lauko klasei įrengti.

Parama Šiaulių "Ringuvos" mokyklai 2021-05-24 21:00:00Z 0

Paramos koncertas "Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant"

Posted on May 24, 2021
story-thumbnail

Gegužės 22 dieną vykęs paramos koncertas "Atkaklumas: Galimybės atsiranda ieškant", vykęs Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje, buvo tiesiogiai transliuojamas lrt.lt ir Apygardos Youtube bei Facebook paskyrose.

Koncerte skambėjo pasaulyje gerai žinomi populiariosios klasikos ir Lietuvos muzikos gerbėjų pamėgti kūriniai.

Tie, kurie negalėjote dalyvauti renginyje, galite pasidžiaugti įrašu.

Paramos koncertas "Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant" 2021-05-23 21:00:00Z 0

Paramos koncertas "Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant"

story-thumbnail

Gegužės 22 dieną vykęs paramos koncertas "Atkaklumas: Galimybės atsiranda ieškant", vykęs Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje, buvo tiesiogiai transliuojamas lrt.lt ir Apygardos Youtube bei Facebook paskyrose.

Koncerte skambėjo pasaulyje gerai žinomi populiariosios klasikos ir Lietuvos muzikos gerbėjų pamėgti kūriniai.

Tie, kurie negalėjote dalyvauti renginyje, galite pasidžiaugti įrašu.

Paramos koncertas "Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant" 2021-05-23 21:00:00Z 0

Akor­deo­ni­nin­kas Mo­tie­jus Dud­ni­kas – ky­lan­ti Šiau­lių pa­ži­ba, kurią remia Rotary
 Posted on May 24, 2021

Posted on May 24, 2021
story-thumbnail
 
Akor­deo­no pa­sau­ly­je vis ryš­kiau ži­ba Mo­tie­jaus Dud­ni­ko žvaigž­dė. Jau­na­sis Šiau­lių ta­len­tas mei­lę akor­deo­nui pa­ju­to iš­vy­dęs Mar­ty­no Le­vic­kio vaiz­do įra­šą. Bet iš tie­sų tik pa­bu­do ber­niu­ko vi­du­je sly­pė­ju­si pri­gim­tis. Už tarp­tau­ti­nius pa­sie­ki­mus Mo­tie­jus bu­vo ap­do­va­no­tas pre­zi­den­tės Da­lios Gry­baus­kai­tės, o iki dar di­des­nių aukš­tu­mų jam tet­rūks­ta nau­jo akor­deo­no. Džiu­gi ži­nia – mo­der­nus inst­ru­men­tas jau be­veik ran­ka pa­sie­kia­mas.
Akor­deo­ni­nin­kas Mo­tie­jus Dud­ni­kas – ky­lan­ti Šiau­lių pa­ži­ba, kurią remia Rotary Posted on May 24, 2021 2021-05-23 21:00:00Z 0
Konferencijoje "Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant" žymūs Lietuvos ir pasaulio pranešėjai 2021-05-21 21:00:00Z 0
Konferencijoje "Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant" žymūs Lietuvos ir pasaulio pranešėjai 2021-05-21 21:00:00Z 0
Stalo teniso turnyras TOP-16 2021-05-14 21:00:00Z 0

Iš Lietuvos — pasauliui: tarptautinėje konferencijoje ekspertai sieks apibrėžti naujas lyderystės tendencijas. Kviečiame registruotis!

Posted on May 06, 2021
story-thumbnail
Kokių savybių turi turėti ateities lyderiai? Atkaklumo samprata skirtingose kultūrose, stiprėjanti moterų lyderystė, kūrybiškumas ir lygios galimybės visiems — apie tai kartu su verslo ekspertais ir visuomenininkais iš JAV, Italijos, Meksikos, Islandijos diskutuos prof. Austėja Landsbergienė, inovacijų analitikė dr. Agnė Paliokaitė, pasaulyje pripažintas kūrybiškumo ekspertas Fredrik Haren ir kiti.
 
Iš Lietuvos — pasauliui: tarptautinėje konferencijoje ekspertai sieks apibrėžti naujas lyderystės tendencijas. Kviečiame registruotis! 2021-05-05 21:00:00Z 0

Užuojauta dėl Brolio netekties

Posted on May 04, 2021
Gerb. Broliai,
 
Su liūdesiu pranešame, kad ankstų antradienio rytą netekome ilgamečio klubo Brolio, Vilniaus RK Prezidento 1998-1999 m., Garbės Nario Šarūno Davainio.
 
 
Vilniaus Rotary klubo  2020/2021 m. prezidentas
Mindaugas Glinskis
Užuojauta dėl Brolio netekties 2021-05-03 21:00:00Z 0

Gaukite Rotary stipendiją studijoms

Posted on Apr 26, 2021
story-thumbnail

Kviečiame kurti savo sėkmės istoriją ir gauti Rotary International finansavimą magistro studijoms geriausiuose pasaulio universitetuose!

Programa suteikia galimybę studijuoti 15-24 mėnesių magistro programoje taikos, konfliktų sprendimo, tarptautinių santykių, politikos, ekonomikos, teisės srityse. Nuo 2002 metų šia galimybe pasinaudojo daugiau nei 1400 žmonių iš viso pasaulio.

Gaukite Rotary stipendiją studijoms 2021-04-25 21:00:00Z 0

Vilniaus RK savaitgalį pasodino 4500 medelių

Posted on Apr 26, 2021
story-thumbnail

Nacionalinio neliečiamojo miško fondo steigėjai Dalia ir Remigijus Lapinskai šeštadienį organizavo medelių sodinimą Šalčininkų r. Paupio kaimo apylinkėse. Viso buvo pasodinta 10 000 vienetų  medelių. Vilniaus Rotary klubo broliai tęsdami ilgametę medelių sodinimo tradiciją prisijungė prie šios akcijos.

Vilniaus RK savaitgalį pasodino 4500 medelių 2021-04-25 21:00:00Z 0

Asamblėjoje ir PETS mokymuose susitiko Apygardos lyderiai

Posted on Apr 25, 2021
story-thumbnail

Balandžio 24 dieną Rotary lyderiai susitiko nuotolinėje Apygardos Asamblėjoje ir PETS (President Elect Training Seminar) mokymuose!

Būsimieji klubų prezidentai, sekretoriai, iždininkai ir kiti pareigūnai klausėsi įkvepiančių pranešimų ir diskutavo, kaip sėkmingai pasiruošti artėjantiems Rotary metams, kurie prasidės liepos 1 dieną.

Asamblėjoje ir PETS mokymuose susitiko Apygardos lyderiai 2021-04-24 21:00:00Z 0

Lietuvos psichologų kongrese „Patirtis be sienų” buvo minimas ir Rotary vardas

Posted on Apr 24, 2021
story-thumbnail

2021 m. balandžio 19-24 d. nuotoliniu būdu vyko Lietuvos psichologų kongresas „Patirtis be sienų”, kurį organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Lietuvos psichologų sąjunga.

Balandžio 19 d. buvęs mūsų Apygardos valdytojas Kauno RK narys dr. Vygintas Grinis ir prof. dr. Nida Žemaitienė moderavo diskusiją „Nevyriausybinė organizacija savižudybių prevencijoje: už ir prieš“. Diskusijos dalyviai kalbėjo apie mūsų Apygardos Global Grant projektą SUPREME AIM. Savivaldybėse dirbę psichologai ir rotariečiai dalinosi savo mintimis apie projekto rezultatus ir reikšmę.
Lietuvos psichologų kongrese „Patirtis be sienų” buvo minimas ir Rotary vardas 2021-04-23 21:00:00Z 0

Suteikime vaikams galimybę tobulėti tarptautinėje vasaros stovykloje

Posted on Apr 24, 2021
story-thumbnail

Rotary vasara – Rotary Summer Camp Lithuania yra tarptautinė nuo 2008 m. vykstanti stovykla vaikams iš socialiai remtinų šeimų. Vilniaus Tarptautinis Rotary klubas per daugelį metų sukaupė didelį žinių ir patirties bagažą organizuojant įdomias ir naudingas stovyklos veiklas.

2021 metais stovykla vyks birželio arba liepos mėnesį Guopstų Jėzuitų gimnazijos stovykloje. Stovykla įsikūrusi patogioje vietovėje, tik 12 kilometrų nuo Vilniaus miesto.

Suteikime vaikams galimybę tobulėti tarptautinėje vasaros stovykloje 2021-04-23 21:00:00Z 0

PETS mokymai ir Asamblėja jau šį savaitgalį

Posted on Apr 20, 2021
story-thumbnail
Primename, jog šį šeštadienį, balandžio 24 d., vyks mūsų Apygardos būsimųjų prezidentų virtualūs PETS mokymai ir Asamblėja. Pradžia 10:00 val. Prisijungimo Zoom nuoroda čia.
 

Renginyje dalyvauja 2021-2022 Apygardos pareigūnai, Rotary klubų prezidentai, sekretoriai, iždininkai ir pareigūnai, atsakingi už projektinę veiklą.

Asamblėjoje bus pristatoma kitų metų Valdytojo Evaldo Vaineikio komanda, veiklos planas, tvirtinamas 2021-22 m. biudžetas. 

Zoom prisijungimo nuoroda čia.

Detali programa šioje nuorodoje.

Sekmadienį organizuojami mokymai Interact nariams. Detali Interact mokymų programa šioje nuorodoje.

PETS mokymai ir Asamblėja jau šį savaitgalį 2021-04-19 21:00:00Z 0

Rotariečiai susitiko su lietuvių kilmės Holivudo aktore Rūta Lee

Posted on Apr 20, 2021
story-thumbnail
Vilniaus Perkūno Rotary klubas pirmadienio vakarą Rotary broliams ir sesėms organizavo virtualų susitikimą su lietuvių kilmės Holivudo aktore Ruta Lee. Pokalbį moderavo viešnios bičiulė Vilniaus Perkūno Rotary klubo narė, operos solistė, TV laidų vedėja Nomeda Kazlaus.
 
Rūta Lee susitikimo dalyvius sužavėjo savo gera nuotaika, pozityvumu ir draugiškumu.
Rotariečiai susitiko su lietuvių kilmės Holivudo aktore Rūta Lee 2021-04-19 21:00:00Z 0

Vilniaus Karaliaus Mindaugo Rotary klubas organizuoja internetinius mokymus apie LinkedIn

Posted on Apr 19, 2021
story-thumbnail

Gegužės 4 d., antradienį, 18:00 valRotary bendruomenės nariai kviečiami prisijungti į internetinius mokymus „Pokalbis apie LinkedIn“, kurių metu LinkedIn mokymų organizatoriai Šarūnas ir Guoda Sakalauskai aptars pastarojo meto LinkedIn asmeninių ir verslo paskyrų naujoves. Daugiau apie mokymus rasite čia.

Dalyvio mokestis Rotary klubų nariams: 30,00 Eur, Rotaract klubų nariams: 20,00 Eur. Nuo kiekvieno bilieto po 5,00 Eur bus skiriama Vilniaus Karaliaus Mindaugo Rotary klubo projekto “Sėkmės mokykla” rėmimui.

Vilniaus Karaliaus Mindaugo Rotary klubas organizuoja internetinius mokymus apie LinkedIn 2021-04-18 21:00:00Z 0

Šiandien minime Rotary pradininko Paul Harris gimimo dieną!

Posted on Apr 19, 2021
story-thumbnail

Įprasminkime Rotary International įkūrėjo atminimą, švęsdami 153-iajį Paul Harris gimtadienį ir skirdami simbolinę įmoką į Rotary Fondą ŠVIETIMO fokuso sričiai.

Nors Paul'as vaikystėje buvo tikras nenuorama ir pagarsėjęs išdaigininkas, užsistovėjusių formalių taisyklių laužytojas, pašalintas tiek iš Black River akademijos, tiek Vermont universiteto, vėliau jis tapo iškiliu teisininku ir 116 metų istoriją puoselėjančios mūsų organizacijos įkūrėju. Prieš savo mirtį, Paul'as paprašė nenešti gėlių laidotuvėms, vietoj to skirti lėšas į Rotary fondą būtent švietimui. Pirmasis Rotary fondo įnašas sudarė tik 26,90 dolerių, o pats pirmasis Paul Harris atminimui skirtas projektas, per 18 mėnesių nuo jo mirties sulaukus 1,3 milijono aukų, buvo stipendijų programa studijoms užsienyje.

Šiandien minime Rotary pradininko Paul Harris gimimo dieną! 2021-04-18 21:00:00Z 0

Užuojauta dėl Brolio netekties

Posted on Apr 17, 2021
story-thumbnail
Rotary bendruomenę pasiekė liūdna žinia. Šiandien, balandžio 17 d., mirė Ulf Hallan, Vilnius International Rotary klubo buvęs prezidentas, Lietuvos Garbės konsulas Bode (Norvegija). Nuoširdi užuojauta visai šeimai, artimiesiems, Rotary sesėms ir broliams.
Užuojauta dėl Brolio netekties 2021-04-16 21:00:00Z 0

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Posted on Apr 15, 2021
story-thumbnail

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo pandemijos sąlygomis svarbą, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų.

Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vadovas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė.

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms 2021-04-14 21:00:00Z 0

Užuojauta dėl netekties

Posted on Apr 13, 2021
story-thumbnail
Mirtis užpučia gyvenimo liepsną, bet neužgesina šviesaus žmogaus atminimo.
 
Netekties valandą dėl mūsų brolio Mažeikių RK nario Česlovo Čyžo mirties užjaučiame šeimą, artimuosius ir visą Lietuvos Rotary bendruomenę.
 
 
RI Apygardos 1462 Valdyba
 
 
Užuojauta dėl netekties 2021-04-12 21:00:00Z 0

Vykinto ąžuolynas primins gražią sukaktį

Posted on Apr 12, 2021
story-thumbnail
Medžių sodinimas – viena iš geriausių idėjų įamžinti istorinius įvykius ar asmenis. Šiais metais, rugsėjo 22 dieną, sukanka 785 metai, kai žemaičiai,  vadovaujami kunigaikščio Vykinto, pasiekė pergalę Saulės mūšyje, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir laikinai nutrauktas kitų baltų žemių užkariavimas bei paklotas tvirtas pamatas tolesniam Lietuvos valstybės vystymuisi. Šiaulių Vykinto RK nutarė įamžinti kunigaikščio Vykinto atminimą – pasodinti ąžuolyną.
Vykinto ąžuolynas primins gražią sukaktį 2021-04-11 21:00:00Z 0

Startuoja pirmasis Lietuvoje NVO Akseleratorius

Posted on Apr 09, 2021
story-thumbnail

Šį penktadienį, balandžio 9d. prasideda pirmasis Lietuvoje nevyriausybinėms organizacijoms skirtas „NVO Akseleratorius“, kurio partneriu tapo Rotary klubas "Lituanica International". Tai unikalaus formato mokymų ir mentorystės programa, paremta tvaraus verslo ir startuolių vystymo pagrindais. 14 mėnesių laikotarpyje atrinkti dalyviai stiprins savo verslumo ir organizacinius gebėjimus padedant plataus tinklo profesionalų.

„NVO Akseleratoriuje” dalyvaus atrinktos 8 organizacijos ir 2 fiziniai asmenys, pradedantys naujas nevyriausybines iniciatyvas. Dalyviai savo veiklomis sprendžia plataus spektro iššūkius - nuo bendruomenių įveiklinimo ir alkstančių senjorų pamaitinimo iki pagalbos teikimo moterims, patiriančioms smurtą ar miestų infrastruktūros akliesiems gerinimo.

Startuoja pirmasis Lietuvoje NVO Akseleratorius 2021-04-08 21:00:00Z 0

Kvietimas į virtualų susitikimą su lietuvių kilmės Holivudo aktore Rūta Lee

Posted on Apr 07, 2021
story-thumbnail

Vilniaus Perkūno Rotary klubas kviečia brolius ir seses rotariečius  į ypatingą susitikimą!

Lietuvių kilmės gražuolė, super žvaigždė, aktorė Rūta Lee – Holivudo kaleidoskopiškame šviesų ir blizgesio pasaulyje ėjo tiesiai nuo vaidmens prie vaidmens. Jos partneriai – asmenybės, užimančios svarbią dalį pasaulinėje kino istorijoje, šalia kurių Rūta tvirtai kilo į pripažinimą bei šlovę. Marlena Ditrich, Frenkas Sinatra, Martinas Dinas – su jais sieja darbo paslaptys ir bičiulystės. 

 
Kvietimas į virtualų susitikimą su lietuvių kilmės Holivudo aktore Rūta Lee 2021-04-06 21:00:00Z 0

Lietuvos psichologų kongresas „Patirtis be sienų” 2021

Posted on Apr 02, 2021
story-thumbnail
Lietuvos psichologų kongresas „Patirtis be sienų”, kurį organizuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Lietuvos psichologų sąjunga, šiais metais vyks 2021 m. balandžio 19-24 d. nuotoliniu būdu. 
 
Balandžio 19 d. 16:00-17:30  vyks diskusija „Nevyriausybinė organizacija savižudybių prevencijoje: už ir prieš“, kurią moderuos buvęs mūsų Apygardos valdytojas Kauno RK narys dr. Vygintas Grinis ir prof. dr. Nida Žemaitienė. Norintieji gauti nuorodą į diskusiją, parašykite į info@rotary.lt iki balandžio 16 d. 14:00 val.
Lietuvos psichologų kongresas „Patirtis be sienų” 2021 2021-04-01 21:00:00Z 0

Mažųjų angelų dideli darbai

Posted on Apr 02, 2021
story-thumbnail
Rotary klubas „Vytis“, bendradarbiaudamas su socialinių pokyčių inkubatoriumi „Domus Solis“, vis garsiau kalba apie skaudžias problemas padedančius spręsti Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje.
 
Kaip žinia, į Vaikų dienos centrus pasibaigus pamokoms susirenka vaikai, kurie nuolatos susiduria su socialinėmis, psichologinėmis, skurdo problemomis namuose, patiria patyčias ir nesulaukia psichologinės pagalbos mokykloje ar net šeimoje. Vaikų dienos centre apart šilto maisto, tylos, šilumos, galimybės ramiai atlikti namų darbus,  suteikia galimybę išsipasakoti, supratingumą ir psichologinę pagalbą. Dienos centrų vadovai, įkūrėjai dažniausiai būna žmonės – altruistai, besąlygiškai mylintis vaikus, norintis jiems padėti, turintys dideles širdis. Profesinėje srityje – tai puikūs vadybininkai, fizikai ar chemikai, o gal inžinieriai paaukoję savo profesiją dėl pašaukimo padėti vaikams. Retas iš jų turi pedagoginį, psichologinį ar socialinį išsilavinimą. Tuo tarpu būtent jie susiduria su pačiomis sunkiausiomis vaikų psichologinėmis problemomis.
Mažųjų angelų dideli darbai 2021-04-01 21:00:00Z 0

Delfinų terapijos centre – nauja lavinanti erdvė autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams

Posted on Apr 02, 2021
story-thumbnail
Delfinų terapijos centras, padedamas ilgamečio rėmėjo – Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“, įkūrė dailės, smėlio ir keramikos kambarį bei socialinių įgūdžių kambarį, kuriuose bus suteikiama tinkama aplinka lavinti savo gebėjimus vaikams, turintiems autizmo spektro, emocijų raiškos, elgesio ir kitų sutrikimų.
 
Balandžio 2 d., 2021. Pirmo pasaulyje moterų Rotary klubo – Klaipėdos klubo „Aditė“ – narės, siekdamos, kad kuo daugiau vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimus turėtų galimybę integruotis į visuomenę, remia vienintelį Delfinų terapijos centrą Baltijos šalyse. Čia organizuojami užsiėmimai raidos sutrikimų turintiems vaikams. Bendromis pastangomis šiuo metu įrenginėjamos socialinių įgūdžių lavinimui skirtos erdvės, dėl ko centras plečiasi ir gali pasiūlyti įvairesnių paslaugų kompleksus. Anksčiau šios partnerystės dėka buvo įrengtas ir kūrybiškumo lavinimui skirtas kambarys.
Delfinų terapijos centre – nauja lavinanti erdvė autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams 2021-04-01 21:00:00Z 0

Bendras Šiaulių Vykinto, Kijevo ir Čerkasų Rotary klubų (Ukraina) projektas „Angelas sargas

Posted on Mar 30, 2021
story-thumbnail
Ukrainos rotariečiai jau daugelį metų globoja mažuosius pacientus iš vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, centro, Čerkasų mieste.
 
Šį kartą buvo nuspręsta pagal vaikų piešinius pagaminti amuletus-pakabukus kaip Angelus sargus ir vėliau juos padovanoti vaikams, linkint greičiau pasveikti. Angelus sargus pagamino juvelyrė Kijevo RK sesė Alla Sokol.
Bendras Šiaulių Vykinto, Kijevo ir Čerkasų Rotary klubų (Ukraina) projektas „Angelas sargas“ 2021-03-29 21:00:00Z 0

Labdaringas aukcionas pavyko!

Posted on Mar 23, 2021
story-thumbnail
Vilniaus Perkūno Rotary klubas džiaugiasi, kad šešioliktus metus ir eilės organizuojamas labdaringas vaikų su negalia piešinių aukcionas, vykęs nuotoliniu būdu, pavyko.
 
Sutelkus jėgas buvo surinkta net 10 000 eurų! Visi surinkti pinigai lygiomis dalimis bus atiduoti darbelių autoriams ir juos ugdančioms įstaigoms paremti.
Labdaringas aukcionas pavyko! 2021-03-22 22:00:00Z 0

Žemės dieną pasirūpinta paukščiais

Posted on Mar 23, 2021
story-thumbnail
Kovo 20-ąją švenčiamas pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas jau susilygina. 1971 metais Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis, kalbama apie mūsų planetos problemas, senkančių gamtos išteklių taupymą. Įprastai (nesant karantino) organizuotamos šventės, talkos, tvarkant miškus ir parkus.
 
Šiaulių Vykinto Rotary klubo vyrai šią dieną paskyrė prasmingam darbui – tvarkė paukščiams skirtus inkilus.
Žemės dieną pasirūpinta paukščiais 2021-03-22 22:00:00Z 0

Geradarystės tradicijos sujungė bendram tikslui

Posted on Mar 22, 2021
story-thumbnail
Siekiant įgyvendinti paramos akciją, gruodžio mėnesio pradžioje užsimezgė prasminga partnerystė tarp UAB „Šiaurės tekstilė“ ir Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“. Akcijos metu įstaigoms, kurioms šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu sunkiausia, buvo suteikta vienkartinių medicininių kaukių parama. Per 3 mėnesius išdalinta daugiau nei 130 000 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių 29-ioms įvairaus profilio įstaigoms Šiaulių mieste, rajone, apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose.
Geradarystės tradicijos sujungė bendram tikslui 2021-03-21 22:00:00Z 0
Primename apie Vilniaus Perkūno RK 16-liktą kartą vyksiantį labdaringą renginį 2021-03-17 22:00:00Z 0

KUL neonatologijos centro naujagimiams – Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ dovana

Posted on Mar 18, 2021
story-thumbnail
Praėjusią savaitę Rotary klubas „Aditė“ Neonatologijos centro pačių mažiausiųjų priežiūrai padovanojo itin šiuolaikišką, modernų bei funkcionalų kardiomonitorių, kuris leis stebėti mažylių širdies ir kvėpavimo veiklos rodiklius, kitas gyvybines funkcijas.
 
Į Klaipėdos universitetinės ligoninės Neonatologijos centrą, kuriam priklauso Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos bei Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriai, patenka patys silpniausieji - mažučiai kūdikėliai, telpantys delnuose. Jiems reikalinga skubi pagalba, nes kartais jų gyvybė kabo tik ant plauko dėl įgimtų ligų ar dėl to, kad per anksti pasibeldė į šį pasaulį.
KUL neonatologijos centro naujagimiams – Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ dovana 2021-03-17 22:00:00Z 0

Kvietimas į virtualų labdaringą pokerio turnyrą

Posted on Mar 15, 2021
story-thumbnail
Vilniaus Rotary klubas Vienybė ir Šiaulių Vykinto Rotary klubas kviečia į virtualų labdaringą pokerio turnyrą.
 
Visos turnyro metu surinktos lėšos bus skiriamos vaikų dienos centrui “Eterna Vita” ir bus panaudotos būtiniems baldams pirkti.
 
Turnyras įvyks 2021 m. kovo 19 d. (penktadienį) 18:00 val.
Kvietimas į virtualų labdaringą pokerio turnyrą 2021-03-14 22:00:00Z 0

Vilniaus Perkūno Rotary klubas šešioliktus metus iš eilės organizuoja labdaringą renginį

Posted on Mar 08, 2021
story-thumbnail

Kaip ir kasmet Vilniaus Perkūno Rotary klubas organizuoja  labdaringą Vaikų su negalia piešinių aukcioną ir maloniai kviečia Jus prisijungti!

Dalyvauti projekte ir teikti piešinius pakviesti vaikai iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigų ir bendruomenių, dirbančių su vaikais, turinčiais fizinę ar psichinę negalią.

Jau šešioliktus metus vyksiančiame aukcione bus pateikta 25 dailės darbeliai. Už kiekvieną piešinį aukciono metu surinkti pinigai ugdymo įstaigoms ir piešinių autoriams bus atiduoti lygiomis dalimis.

Vilniaus Perkūno Rotary klubas šešioliktus metus iš eilės organizuoja labdaringą renginį 2021-03-07 22:00:00Z 0
Vilniaus International RAC kviečia mokytis žaisti šachmatais 2021-03-07 22:00:00Z 0
Vilniaus International RK kviečia į susitikimą su Lietuvos ambasadoriumi Rusijoje 2021-03-01 22:00:00Z 0

Švenčiame 116-ąjį Rotary International gimtadienį

Posted on Feb 23, 2021
story-thumbnail
1905 m. vasario 23 d. Čikagoje įkurtas pirmasis Rotary klubas pasaulyje.
 
Rotary International Apygarda 3232 Chenajuje (Indija) pakvietė mūsų šalies rotariečius dalyvauti programoje, skirtoje paminėti 116-ąjį Rotary International gimtadienį. 

Vasario 23 d. visą parą programoje ‘‘Sun never sets in Rotary‘‘ rotariečiai iš 20 šalių skirtingu metu pristatys savo šalį ir rotarietiškas tradicijas. 
Švenčiame 116-ąjį Rotary International gimtadienį 2021-02-22 22:00:00Z 0

Informacija dėl būsimų pareigūnų mokymų

Posted on Feb 15, 2021
story-thumbnail
Apygardos būsimųjų prezidentų (-čių) PETS mokymai (President Elect Training Seminar) ir Asamblėja perkeliami iš kovo 27 d. į balandžio 24 d. (šeštadienį) Šiaulių Valstybinėje kolegijoje, adresu Tilžės g. 40, Šiauliuose.
Mokymuose turi dalyvauti 2021-2022 Apygardos pareigūnai, Rotary klubų prezidentai, sekretoriai, iždininkai ir pareigūnai, atsakingi už projektinę veiklą. Esant nepalankiai pandeminei situacijai renginys gali būti nukeltas arba vykti virtualiai.
Informacija dėl būsimų pareigūnų mokymų 2021-02-14 22:00:00Z 0

Vasario 16-osios susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu

Posted on Feb 13, 2021
story-thumbnail
Vilniaus Rotary klubas kviečia Vasario 16-ąją minėti kartu ir dalyvauti virtualiame šventiniame susitikime su prof. Vytautu Landsbergiu.
 
Renginys vyks ateinantį antradienį 17 val. Teams platformoje šioje nuorodoje. Kviečiame prisijungti nuo 16:30 val. 
 
 
Vilniaus Rotary klubo  2020/2021 m. prezidentas
Mindaugas Glinskis
Vasario 16-osios susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu 2021-02-12 22:00:00Z 0
Vasario 16-osios susitikimas su prof. Vytautu Landsbergiu 2021-02-11 22:00:00Z 0

Skelbiamas Nominuotasis Apygardos Valdytojas

Posted on Feb 12, 2021
story-thumbnail
Praėjo 14 dienų po pranešimo paskelbimo RI Apygardos 1462 internetinėje svetainėje apie išrinktą Nominuotąjį Apygardos Valdytoją Marių Grigelionį (Rotary klubas  ,,Vytis‘‘). Per šį laikotarpį nei vienas Apygardos klubas Apygardos Valdytojai nepateikė alternatyvių kandidatų. Todėl dar kartą sveikiname Nominuotąjį Apygardos Valdytoją Marių Grigelionį ir linkime jam kuo geriausios kloties Rotary veikloje.
 
 
Viktorija Trimbel
Rotary International Apygardos 1462 Valdytoja 2020/21, Lituanica International Rotary klubas
 
Skelbiamas Nominuotasis Apygardos Valdytojas 2021-02-11 22:00:00Z 0

Steigiami nauji Interact (junior) ir RotaKids klubai moksleiviams

Posted on Feb 09, 2021
story-thumbnail
Vilniaus Rotary klubas ir Vilniaus Privati Gimnazija inicijavo naujų Junior Interact ir Rotakids klubų steigimą!

Jau kovo 1 d. kviečiame susidomėjusius Lietuvos moksleivius į pirmąjį virtualų susitikimą, kurio metu bus pristatyta steigiamų klubų vizija ir veikla. Registracija: https://forms.gle/CtMHP1YJ2TUKajTU7.
.
Vilniaus Rotary klubas, vadovaujamas prezidento Mindaugo Glinskio, išsikėlė tikslą plėsti Rotary judėjimą Lietuvoje. Ši iniciatyva suteiks šansą moksleiviams tobulėti ir plėsti akiratį būnant mūsų bendruomenės dalimi.
 
Steigiami nauji Interact (junior) ir RotaKids klubai moksleiviams 2021-02-08 22:00:00Z 0

Pakruojo RK dovana ligoninei

Posted on Feb 08, 2021
story-thumbnail
Pakruojo Rotary klubas padovanojo gyvybiškai svarbią įrangą Pakruojo ligoninei.
 
Kilus antrai pandemijos bangai kova su koronavirusu tapo dideliu iššūkiu ir išbandymu medikams. Pakruojo RK suteikta parama ligoninei – Rūko dezinfekcinė sistema - yra skirta sunaikinti mikroorganizmus ir virusus. Padovanotos įrangos  kaina - 2432,10 eurų.
 
"Nuoširdus ačiū Jums, mielieji, už supratingumą, paramą, gebėjimą dalintis ir padėti šalia esantiems!" - savo Facebook paskyroje gražiais žodžiais dalinasi Pakruojo ligoninės personalas.
Pakruojo RK dovana ligoninei 2021-02-07 22:00:00Z 0

Kvietimas „apginkluoti“ marijampolės ligoninę neliko neišgirstas - rezultatą galima vadinti stebuklu

Posted on Feb 04, 2021
story-thumbnail
Marijampolės Rotary klubas kartu su Marijampolės savivaldybe ėmėsi iniciatyvos ir sutelkė Marijampolės verslininkus bei visuomenę „apginkluoti“ Marijampolės ligoninę kovai su koronavirusu. Rezultatas stulbinantis – ligoninei gyvybiškai svarbios medicininės įrangos nupirkta  už 337610,32 eurų. Pagalbos ranką   ištiesė ne tik didelės, bet ir mažos įmonės, kurios šiuo metu taip pat išgyvena labai sunkų laikotarpį bei fiziniai asmenys, pervedę asmenines lėšas į COVID-19 fondo sąskaitą.
Kvietimas „apginkluoti“ marijampolės ligoninę neliko neišgirstas - rezultatą galima vadinti stebuklu 2021-02-03 22:00:00Z 0
Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyrius sulaukė dovanos 2021-01-31 22:00:00Z 0

Išrinktas Nominuotasis Apygardos Valdytojas 2023-2024 metams

Posted on Jan 29, 2021
story-thumbnail
Informuojame, kad Nominacinio komiteto Apygardos 1462 Valdytojui 2023-2024 Rotary metams išrinkti sprendimu Nominuotoju Apygardos Valdytoju išrinktas Rotary klubo ,,Vytis’’ narys Marius Grigelionis.   
 
Vadovaujantis RI Apygardos 1462 įstatais, bet kuris Apygardos klubas per 14 (keturiolika) dienų po pranešimo paskelbimo RI Apygardos 1462 internetinėje svetainėje dienos gali pateikti Apygardos Valdytojai alternatyvų kandidatą, Apygardos klubo narį, kurio kandidatūrą į Nominuotąjį Apygardos Valdytoją anksčiau svarstė Nominaciniai komitetai. Šiai kandidatūrai turi būti pritarta Apygardos klubo susirinkime, pateikiant Apygardos Valdytojai pasirašytą Rotary klubo prezidento ir sekretoriaus susirinkimo protokolą.
 
 
Viktorija Trimbel
Rotary International Apygardos 1462 Valdytoja 2020/21, Lituanica International Rotary klubas
Išrinktas Nominuotasis Apygardos Valdytojas 2023-2024 metams 2021-01-28 22:00:00Z 0

Tauragės RK susitikimas su Monika Lionaite

story-thumbnail
Vasario 1d. 17:30 val. kviečiame prisijungti į Tauragės RK susitikimą su Monika Lionaite.
 
Susitikimo tema: technologinių inovacijų kūrimas, lyderystė ir skatinimas Lietuvoje, talentų pritraukimas bei išlaikymas Globalios Lietuvos kontekste
Tauragės RK susitikimas su Monika Lionaite 2021-01-28 22:00:00Z 0

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ surinko 5000 eurų paramą onkologiniams ligoniams

Posted on Jan 22, 2021
story-thumbnail

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ 2020 m. gruodžio mėn. kvietė nebūti abejingais ir gerais darbais skleisti gerumo, atjautos ir tikėjimo dvasią aukojant ir padovanojant viltį onkologine liga sergantiems ligoniams.

Šiandien klubas skelbia įvykusios bendrystės rezultatą ir dėkoja atsiliepusiems į Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ kvietimą ir prisidėjusiems prie paramos RespublikinėsŠiaulių ligoninės Onkologijos klinikai. Net ir užklupusi pandemija, visus apribojęs karantinas, sudėtingos gyvenimo sąlygos nesutrukdė surinkti net 5000 Eur sumą. Paramai skirti pinigai bus skirti „port“ tipo kateterių įsigijimui ir jų implantavimui onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems taikoma ilgalaikė chemoterapija.

Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ surinko 5000 eurų paramą onkologiniams ligoniams 2021-01-21 22:00:00Z 0

Karantino metu ypač svarbu dirbti bendruomenės labui

Posted on Jan 20, 2021
Nepaisant karantino ir su juo susijusių nepatogumų, Vilniaus Perkūno Rotary klubo nariai nenuleidžia rankų ir tęsia labdaringą veiklą.
Jau kelintus metus iš eilės Vilniaus Perkūno Rotary klubas organizuoja kalėdinę paramą Širvintų vaikų dienos centro auklėtiniams. Šis gruodis, kaip žinia, kitoks – be būrio draugų, į svečius atėjusio Kalėdų senelio ir viso to šurmulio, kurį išgyvename tik kartą per metus, gruodį.
Karantino metu ypač svarbu dirbti bendruomenės labui 2021-01-19 22:00:00Z 0

Virtualus seminaras "Kaip Rotary International galėtų stiprinti Lietuvos žmonių pasitikėjimą verslu?“

Posted on Jan 19, 2021
story-thumbnail
Kviečiame vasario 9 d. 15:30 į įdomų interaktyvų seminarą "Kaip Rotary International galėtų stiprinti Lietuvos žmonių pasitikėjimą verslu?“ su Ryčiu Juozapavičiumi.

Dalyvavimas Rotary, Rotaract, Interact ir InnerWheel nariams nemokamas. Registruojantis raginame pagal galimybes prisidėti prie Apygardos Covid fondo veiklos ir pasirinkti skirtingos vertės registracijos alternatyvas arba savo norimą sumą tiesiogiai pervesti į specialią apygardos sąskaitą.
Virtualus seminaras "Kaip Rotary International galėtų stiprinti Lietuvos žmonių pasitikėjimą verslu?“ 2021-01-18 22:00:00Z 0
ICC Lietuva-Ukraina ir Šiaulių Vykinto RK kviečia į susitikimą su Jonu Ohmanu  2021-01-18 22:00:00Z 0
Visos emocinės pagalbos linijos viename numeryje – 1809 2021-01-15 22:00:00Z 0

COVID-19 sergančiuosius gydantiems medikams – Rotary klubo „Saulė“ dovanos (vaizdo įrašas)

story-thumbnail
Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, dirbantiems su COVID-19 sergančiais pacientais, Šiaulių  Rotary klubo „Saulė“ nariai prieš Kalėdas atvežė dovanų – 330 maisto produktų pakuočių, kainavusių 8 300 eurų. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, dėkodamas už dovanas, sakė, kad šiuo metu gydytojai neišpaikinti dovanomis, todėl toks dėmesys labai malonus siurprizas sunkiai dirbantiems medikams.
COVID-19 sergančiuosius gydantiems medikams – Rotary klubo „Saulė“ dovanos (vaizdo įrašas) 2021-01-13 22:00:00Z 0

Dovanokime gyvybiškai svarbią medicinos įrangą

Posted on Jan 07, 2021
story-thumbnail

Lietuvos žmonės ir organizacijos šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu kviečiami padėti priešakinėse fronto linijose su COVID-19 kovojantiems mūsų šalies medikams ir gydymo įstaigoms.

Šiandien viešai paskelbtas sąrašas su skubiu įrangos poreikiu įvairiose ligoninėse. Prašome Rotary klubus, įmones ir asmenis pagal galimybes skubiai sureaguoti ir padėti įsigyti šias būtinas priemones.

Dovanokime gyvybiškai svarbią medicinos įrangą 2021-01-06 22:00:00Z 0

Įrengtas sensorinis kambarys Mažeikiuose

Posted on Jan 06, 2021
story-thumbnail

Mažeikių Rotary klubas kaip informacijos ir rezultatų sklaidos partneris kartu su Mažeikių autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ baigė vykdyti projektą „Sensorinis kambarys“. 

Vykdant projektą buvo įrengtas sensorinis kambarys Mažeikių r. Šerkšnėnų daugiafunkcinio centro patalpose. Ten įsikūrusį dienos centrą „Mažasis princas“ lanko autistiški vaikai. Kambaryje - masažinis fotelis, suspaudžiantys kūno ritiniai, kamuoliukų baseinas, vandens lova, šviesos terapijai skirti liečiami šviesos pluoštai, projektuojamas judantis vaizdas, šviesos ir burbulų vamzdžiai, begalybės skydas.

Įrengtas sensorinis kambarys Mažeikiuose 2021-01-05 22:00:00Z 0

Kviečiame verslą bei gyventojus drauge atremti koronaviruso grėsmę VšĮ Marijampolės ligoninėje

story-thumbnail
Koronaviruso plitimui Lietuvoje nemažėjant, padėtis ligoninėse išlieka įtempta: kasdien netenkame dešimčių žmonių gyvybių. 
 
Marijampolės Rotary klubas kartu su Marijampolės savivaldybe ėmėsi iniciatyvos ir kreipiasi į verslininkus bei gyventojus prašydami prisidėti finansiškai prie taip reikalingos įrangos Covid-19 krizei valdyti nupirkimo VšĮ  Marijampolės ligoninei. Trūkstama įranga išskirtinai reikalinga skubiai gelbėti gyvybes ir  palengvinti bei efektyvinti medikų komandų darbą.
Kviečiame verslą bei gyventojus drauge atremti koronaviruso grėsmę VšĮ Marijampolės ligoninėje 2021-01-03 22:00:00Z 0

Kviečiame suvienyti pastangas su kitomis NVO, įveikiant pandemiją!

Posted on Dec 31, 2020
story-thumbnail

Stiprūs kartu!

Lietuvos Rotary apygardos Valdytoja Vktorija Trimbel kartu su kitų didžiausių visuomeninių organizacijų bei iniciayvų lyderiais dalyvauja Ministrės Pirmininkės suburtoje darbo grupėje, kurios tikslas koordinuoti visuomenines iniciatyvas, įveikiant pandemiją.

Pradedant nuo didžiausių šios dienos iššūkių, kviečiame prisijungti savanorystei ligoninėse ir slaugos namuose, registruojantis per vieningą nuorodą www.stipruskartu.lt. Savanorių registraciją koordinuoja Stiprūs Kartu, o patį savanoriavimą Caritas, Maltiečiai ir Raudonasis kryžius.

Kviečiame suvienyti pastangas su kitomis NVO, įveikiant pandemiją! 2020-12-30 22:00:00Z 0
Vilniaus RK kviečia į susitikimą su ISM rektoriumi 2020-12-22 22:00:00Z 0
Savarankiško gyvenimo namų globotiniams virtualios realybės akiniai 2020-12-21 22:00:00Z 0
Skleiskime Kalėdų dvasią gerais darbais padovanojant viltį 2020-12-21 22:00:00Z 0
Rotary klubas Vienybė kviečia į virtualų labdaringą pokerio turnyrą „Aš padedu“ 2020-12-09 22:00:00Z 0

Atrinkti pretendentai į Vyriausybės kultūros ir meno premijas

Posted on Dec 10, 2020
story-thumbnail
Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, vadovaujama kultūros istoriko dr. Vydo Dolinsko, iš 56 pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomenduoja skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas. 
 
Tarp atrinktųjų ir Šiaulių RK narys Remigijus Adomaitis.
Atrinkti pretendentai į Vyriausybės kultūros ir meno premijas 2020-12-09 22:00:00Z 0
Labdaros koncertas "Padėkime žvaigždėms žibėti" 2020-12-07 22:00:00Z 0

Klubų bendradarbiavimas padeda nuveikti didesnius darbus

Posted on Dec 03, 2020
story-thumbnail
Klubo bendradarbiavimas ir broliškas palaikymas padeda nuveikti didesnius darbus. Tuo dar kartą įsitikino Vilniaus Perkūno Rotary klubas, kuomet kreipėsi į brolius rotariečius siūlant prisidėti prie pagalbos Motorinio neurono ligos labdaros ir paramos fondui organizavimo.
 
Motorinio neurono ligos atvejų Lietuvoje yra nedaug (apie 60), tačiau finansinė pagalba šios nepagydomos ligos paliestiems asmenims yra labai reikalinga siekiant patenkinti specialiuosius jų poreikius ir užtikrinant tolesnį savo žinių bei gebėjimų panaudojimą darbinėje ar visuomeninėje veikloje. Liga kol kas nepagydoma, vaistai ir terapija yra skirti jos sulėtinimui.
Klubų bendradarbiavimas padeda nuveikti didesnius darbus 2020-12-02 22:00:00Z 0

Užuojauta Apygardos Iždininkui Valentinui Vaškevičiui

Posted on Dec 02, 2020
story-thumbnail
Mielas broli Valentinai,
 
Mes visi bejėgiai prieš lemtį ir mirtį, tačiau bent šia užuojauta norime palengvinti praradimo skausmą. Dėl tėčio mirties nuoširdžiai užjaučiame Jus ir Jūsų artimuosius.
 
 
RI Apygardos 1462 Valdyba
Užuojauta Apygardos Iždininkui Valentinui Vaškevičiui 2020-12-01 22:00:00Z 0

Užuojauta dėl brolio netekties

Posted on Dec 01, 2020
story-thumbnail
Mirtis užpučia gyvenimo liepsną, bet neužgesina šviesaus žmogaus atminimo.
 
Netekties valandą dėl netikėtos mūsų brolio, Mažeikių RK nario Alfredo Vyniauto mirties užjaučiame šeimą, artimuosius ir visą Lietuvos Rotary bendruomenę.
 
 
RI Apygardos 1462 Valdyba
Užuojauta dėl brolio netekties 2020-11-30 22:00:00Z 0

Garsiai išsakytos mintys materializuojasi - „Simfukai“ turi arfą

Posted on Nov 30, 2020
story-thumbnail
Tikriausiai visi ne kartą esame girdėję, kad paleista mintis tampa materija, todėl svajoti reikia atsargiai.
 
Tuo įsitikino ir Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas, kuris labai stengėsi, kad nepakartojamas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai“ turėtų naują arfą, kadangi jų senutėlei arfai buvo jau 40 metų. Šis vienas pagrindinių orkestro instrumentų labai brangus, todėl orkestras pats nepajėgtų jo įsigyti.
 
Viskas gimė vieną dieną prieš gerus metus nuo garsiai mūsų ištartos frazės – „mes galime“!
Garsiai išsakytos mintys materializuojasi - „Simfukai“ turi arfą 2020-11-29 22:00:00Z 0

Bendras Šiaulių Vykinto ir Vilniaus Vienybės  Rotary klubų projektas įrengiant centrinį šildymą reabilitacijos centre „Eterna Vita“

Posted on Nov 27, 2020
story-thumbnail
2020 m. gegužės mėn. startavo bendras Vilniaus Vienybės ir  Šiaulių Vykinto Rotary klubų projektas „Aš padedu“. Nuo tada gaminamos ir parduodamos medvilninės apsauginės kaukės, papuoštos Rotary ženklu ir šūkiu „Aš padedu“ (vnt. kaina 3,57 EUR).
 
1 EUR nuo kiekvienos parduotos kaukės skiriamas Viešajai įstaigai „Eterna Vita“, kuri rūpinasi žmonių, kenčiančių nuo priklausomybės laikinu apgyvendinimu, ligų gydymu, psichologine pagalba, tėvystės įgūdžių ugdymu, integracija į normalų gyvenimą. Kiekvieno iš mūsų indėlis svarbus, kad ši pagalba nenutrūktų ir šiandienos situacijoje.
Bendras Šiaulių Vykinto ir Vilniaus Vienybės  Rotary klubų projektas įrengiant centrinį šildymą reabilitacijos centre „Eterna Vita“ 2020-11-26 22:00:00Z 0
Alytaus rotariečių akcija „Padaryk gerą darbą“ (video) 2020-11-25 22:00:00Z 0

Tarnystė visuomenei įprasminta sėkmės istorijomis

Posted on Nov 23, 2020
story-thumbnail
Rodydama ištiestas savo rankas, Deimantė Bačiulė sako, kad venų ji nebeturi: „Jos sudegė.“ Nors vėžį įveikusi moteris šiandien džiaugiasi, kad yra sveika, tačiau nori dalytis gyvenimo pamokomis ir pasakyti tai, ko galbūt nežino kitos tokia pat liga susirgusios moterys.
 
„Portai, paprastai tariant, – kateteriai, gali išsaugoti rankų venas, nes juos naudojant cheminius vaistus reikia leisti ne tiesiai į rankų venas, o būtent per juos“, – sako D. Bačiulė. Ir nors šiuo metu pasaulį užvaldžiusi pandemija tarsi užgožia kitų ligų egzistavimą ir plitimą, pasak medikų, niekur jos nesitraukia, todėl kasmetinė Rotary klubo „Harmonija“ parama kaip niekada reikalinga.
Tarnystė visuomenei įprasminta sėkmės istorijomis 2020-11-22 22:00:00Z 0

Rotary parkas Rokiškyje įgauna veidą (video)

Posted on Nov 17, 2020
story-thumbnail
Dar 2013-aisiais pradėtas kurti Rotary parkas Rokiškyje įgauna veidą: baigta pagrindinio parko akcento - akmens - apdaila, pritvirtinta Rotary simbolika.
 
Akmuo į parką atvežtas rugpjūčio pabaigoje, o jam pastatyti į vietą buvo pasitelktos neeilinės pajėgos- kviestas bene vienintelis Lietuvoje esantis tinkamo galingumo kranas, kuris, beje, vienas taip pat neįstengė susitvarkyti su milžinišku akmeniu- teko pasinaudoti Rokiškio rajono verslininkų turimos technikos pagalba.
Rotary parkas Rokiškyje įgauna veidą (video) 2020-11-16 22:00:00Z 0

Kviečiame į virtualų susitikimą su skulptoriumi Tadu Gutausku (TaDas)
 

Posted on Nov 17, 2020
story-thumbnail
Vilniaus Perkūno Rotary klubas organizuoja virtualų susitikimą su garsiu lietuvių skulptoriumi - Tadu Gutausku ir maloniai kviečia prisijungti kitų Rotary klubų brolius ir seseris.
 
Susitikimo metu turėsime unikalią galimybę tiesiai iš paties brolio rotariečio skulptoriaus lūpų išgirsti apie naujausią jo projektą - Lietuvos partizanų memorialą Kryžkalnyje, pagerbiantį visai Lietuvai labai svarbų ir sudėtingą laikotarpį, 1944-1953 metais vykusį partizaninį karą prieš okupantus.
Kviečiame į virtualų susitikimą su skulptoriumi Tadu Gutausku (TaDas)  2020-11-16 22:00:00Z 0

Užuojauta valdytojai Viktorijai

Posted on Nov 16, 2020
story-thumbnail
Miela sese Viktorija,
 
Telydi Jus paguoda ir dvasios stiprybė šią sunkią netekties valandą. Nuoširdžiai užjaučiame Jus ir Jūsų artimuosius mirus brangiai mamai.
 
 
RI Apygardos 1462 Valdyba
Užuojauta valdytojai Viktorijai 2020-11-15 22:00:00Z 0

Rotary lentelė vėl puoš gražiausią Vilniaus sodą

Posted on Nov 12, 2020
story-thumbnail
Lapkričio 12 d. Vilniaus Bernardinų sode paminėta Rotary Apygardos susikūrimą simbolizuojančios lentelės atstatymo proga.
 
2014 m. birželio 28 d. Vilniuje Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įvyko Rotary International Apygardos 1462 inauguracija. Tai buvo istorinė diena ir stebint visų Rotary, Rotaract klubų atstovams bei svečiams iš užsienio buvo paskelbta naujos Rotary International Apygardos 1462 veiklos pradžia. Šiai progai įamžinti Bernardinų sode taip pat buvo pasodinta sidabrinė liepaitė bei pastatyta simbolinė lentelė.
Rotary lentelė vėl puoš gražiausią Vilniaus sodą 2020-11-11 22:00:00Z 0
Pasimatykime virtualiame susitikime su Arnoldu Pranckevičiumi 2020-11-06 22:00:00Z 0
Šį šeštadienį virtualiai susitiks Interact klubų atstovai 2020-11-04 22:00:00Z 0
 Bendras Lietuvos klubų projektas su Ukrainos rotariečiais 2020-10-27 22:00:00Z 0
Virtuali Apygardos konferencija: mokslas, technologijos ir ateitis 2020-10-23 21:00:00Z 0

Naujos galimybės Rotary mainuose

Posted on Oct 19, 2020
story-thumbnail
Apygardos Rotary Draugystės mainų komiteto pirmininkė, Vilniaus Rotary klubo "Vytis" narė Živilė Savickaitė praneša, jog šiemet mainai keliami į virtualią erdvę, kas mums visiems suteikia neeilinę progą pažinti pasaulio rotariečius neišeinant iš namų ar klubo susirinkimo salės
Naujos galimybės Rotary mainuose 2020-10-18 21:00:00Z 0

Šiaulių Vykinto Rotary klubo draugystė su Pavenčių vaikučiais

Posted on Oct 16, 2020
story-thumbnail
Rugsėjo 15 d. Šiaulių Vykinto RK nariai aplankė Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro  vaikučius.
 
Džiugu, kad nuo 2012 metų tarp centro ir Vykinto RK užsimezgusi draugystė tęsiasi iki šiol. Nepaisant to, jog centre jau pasikeitė kelios auklėtinių kartos, nenuilstančios ir savo darbui atsidavusios auklėtojos Rasos Poškienės dėka vaikai visada labai laukia rotariečių ir puikiai žino, kas yra tie ,,rotariai“ (taip jie juos vadina). Šį kartą savo mažuosius draugus Šiaulių Vykinto RK nariai pradžiugino stalo futbolo žaidimu ir reikalingomis kanceliarinėmis priemonėmis. Ta proga buvo surengtos stalo futbolo varžybos, kurias laimėjo mažieji dienos centro auklėtiniai. 
Šiaulių Vykinto Rotary klubo draugystė su Pavenčių vaikučiais 2020-10-15 21:00:00Z 0

Joniškio Rotary klubas įgyvendino Europos socialinio fondo remiamą projektą

Posted on Oct 08, 2020
story-thumbnail
Joniškio Rotary klubas nuo 2020 m. sausio 3d. sėkmingai vykdė įvairias projektines veiklas ir įgyvendino projektą „Įgūdžių įgijimas per kūrybinę ir meninę veiklą“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų ir LR biudžeto lėšų. Projekto vertė 12 341,20 Eur. Projekto vykdytojas prisidėjo savanorišku darbu prie veiklų vykdymo.
Joniškio Rotary klubas įgyvendino Europos socialinio fondo remiamą projektą 2020-10-07 21:00:00Z 0

Likimo nuskriaustiems keturkojams – Alytaus rotariečių parama

Posted on Oct 05, 2020
story-thumbnail

Lietuvoje krečiant gyvūnų nepriežiūros ir kankinimo skandalams, neabejingi keturkojams liko ir Alytaus rotariečiai.

Asociacijoje „Keturkojo viltis“ apsilankę Alytaus Rotary klubo atstovai padovanojo statybinių prekių parduotuvės dovanų čekius, už kuriuos asociacijos steigėjas Eimantas Kalėda turės galimybę geresnes gyvenimo sąlygas suteikti dar daugiau globotinių.

 
Likimo nuskriaustiems keturkojams – Alytaus rotariečių parama 2020-10-04 21:00:00Z 0

Kvietimas prisijunti prie bendro projekto su Užgorodo „Skala“ RK (Ukraina)

Posted on Sep 24, 2020
story-thumbnail
Šiaulių Vykinto RK kviečia prisijungti prie bendro projekto su Užgorodo „Skala“ RK. Ukrainos rotariečiai jau daugiau kaip 15 metų remia vaikų su negalia centrą „Gyvenimo kelias“. Buvo nupirktas liftas, organizuojamos vasaros stovyklos. Dabar planuojamas pirkti specialus mikroautobusas, kuriam trūksta 3.500,00 USD (apie 3.000,00 EUR). 
 
Šiaulių Vykinto RK skiria 400 EUR. Kviečiame ir kitus Lietuvos Rotary klubus prisijungti, kad ir simboline suma prie šio projekto.
Kvietimas prisijunti prie bendro projekto su Užgorodo „Skala“ RK (Ukraina) 2020-09-23 21:00:00Z 0

Šiaulių Vykinto Rotary klubo brolių viešnagė Rygoje

Posted on Sep 22, 2020
story-thumbnail
Rugsėjo 18 d. Šiaulių Vykinto Rotary klubo prezidentas Aurelijus Raugalas ir tarpklubinio komiteto pirmininkas Aivaras Vozgirdas lankėsi Rygos Internacional Rotary klube. Vizito tikslas –   pasisemti naujų idėjų ir gerosios patirties iš brolių vykdomo projekto „Santa Fun Run“, kurį planuojame įgyvendinti Šiauliuose.
Šiaulių Vykinto Rotary klubo brolių viešnagė Rygoje 2020-09-21 21:00:00Z 0

Tauragės rotariečiams gimusi Pažangos premijos idėja skatina moksleivius siekti geriausių rezultatų

Posted on Sep 17, 2020
story-thumbnail
Jonas VALAITIS, „Tauragės žinios“
 
Rugsėjo 1-ąją Tauragės Rotary klubas ir rajono savivaldybė iškilmingos ceremonijos metu Vasaros estradoje geriausiai besimokiusiems mokiniams įteikė įspūdingas pažangumo skatinimo premijas. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad iš viso moksleiviams buvo išdalinta 22,3 tūkst. eurų.
 
Rugsėjo 1-ąją naujai išrinktas Tauragės „Rotary“ klubo prezidentas Arūnas Mačiūnas teigė, kad idėja gabiausiems ir labiausiai besistengiantiems Tauragės mokiniams teikti premijas kilo prieš 3-ejus metus Rotary klube.
Tauragės rotariečiams gimusi Pažangos premijos idėja skatina moksleivius siekti geriausių rezultatų 2020-09-16 21:00:00Z 0

Mažeikių RK "Liberta" renginys Lūšėje

Posted on Sep 14, 2020
story-thumbnail
Rugsėjo 5 d. Lūšėje vyko Ritinės kaimo 460 metų šventė „Sustojęs laikas... knygoje“. Šventėje pristatyta knyga „Ritinė“. 
 
Mažeikių RK „Liberta“ buvo vienas iš šio renginio organizatorių ir rėmė knygos išleidimą.
Mažeikių RK "Liberta" renginys Lūšėje 2020-09-13 21:00:00Z 0

Rotariada: sveika, saugu ir smagu!

Posted on Sep 07, 2020
story-thumbnail
Praėjusį savaitgalį vyko Rotariados šventė Druskininkuose, kur suvažiavo Rotary bendruomenės nariai iš visos Lietuvos. Dėkojame visiems dalyvavusiems, sportavusiems, organizavusiems ir aukojusiems!
 
Penktadienį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp RI Apygardos 1462 ir Lietuvos paralimpinio komiteto. Sutartyje numatyta kasmet vykstančios Rotariados metu rinkti lėšas paralimpinio judėjimo tikslams.
 
Šiais metais Rotariadoje paaukota 7 000 Eur Lietuvos Paralimpiniui komitetui, kuris lėšas skirs istorinių Lietuvos paralimpiečių pergalių įamžinimui.
Rotariada: sveika, saugu ir smagu! 2020-09-06 21:00:00Z 0

Šilutės Rotary klubo komanda dalyvavo XII Žuvienės virimo čempionate

Posted on Sep 07, 2020
story-thumbnail
Ar kas nežino, kad kasmet Žuvienės virimo čempionatą Pamario krašte, Šilutėje, organizuoja Šilutės Rotary klubo narys Marijus Budraitis?
 
Turbūt apie legendomis apipintą šį žuvėjų krašto renginį esate girdėję kiekvienas. Šiemet renginys vyko dvyliktą kartą. Ir ne bet kur, o žvejų saloje Rusnėje.
 
Šilutės Rotary klubo komanda dalyvavo XII Žuvienės virimo čempionate 2020-09-06 21:00:00Z 0

Prasidėjo laukiamiausia rotarietiška šventė - Rotariada

Posted on Sep 04, 2020
story-thumbnail
Rugsėjo 3 d., ketvirtadienį, golfo, teniso ir pokerio rungtynėmis startavo XIX-oji Rotariada 2020. Varžybų rezultatus realiu laiku galite stebėti šioje nuorodoje.
 
Po ketvirtadienio rungčių bendroje įskaitoje pirmauja Klaipėdos Rotary klubas "Concordia 1826".
 
 
Prasidėjo laukiamiausia rotarietiška šventė - Rotariada 2020-09-03 21:00:00Z 0

Vilniaus Perkūno RK nauja tradicija – prezidentinis žiedas

Posted on Sep 03, 2020
story-thumbnail
Vilniaus Perkūno Rotary klubas pradėjo naują gražią tradiciją. Prezidento pareigas pradėjusiam eiti Kęstučiui Kristinaičiui buvo pagamintas ir iškilmingai įteiktas vardinis vienetinis prezidentinis žiedas.
Visais laikais žiedo nešiojimas buvo siejamas su svarbiais gyvenimo įvykiais arba nuopelnais. Žiedus nešiojo graikų ir romėnų nusipelnę piliečiai, vėlesniais laikais dvasininkai, riteriai ir senatoriai. Su žiedais siejamos ir tam tikros ceremonijos, ritualai.
Vilniaus Perkūno RK nauja tradicija – prezidentinis žiedas 2020-09-02 21:00:00Z 0

Alytaus rotariečių pagalbos ranka – saugiems mokytojų ir mokinių mokslo metams

Posted on Aug 31, 2020
story-thumbnail
Gydytojai yra žmonių sveikatos ir gyvybių sergėtojai, o mokytojai – jaunosios kartos ugdytojai. Artėjant naujiems mokslo metams koronaviruso pandemijos akivaizdoje ypač svarbu pasirūpinti vaikų ir pedagogų saugumu. Tokio požiūrio laikosi Alytaus Rotary klubo nariai, kurie apsaugos priemonėmis parėmė vieną iš Alytaus švietimo įstaigų.
 
Deja, ne visos ugdymo įstaigos turtingos asignavimais, todėl įgyvendinti paskelbtas rekomendacijas joms tampa sudėtinga.
 
 
Alytaus rotariečių pagalbos ranka – saugiems mokytojų ir mokinių mokslo metams 2020-08-30 21:00:00Z 0

Rotariada: skelbiami teniso ir boulingo tvarkarasčiai

Posted on Aug 28, 2020
story-thumbnail
Rugsėjo 3-4 dienomis vyks Rotariados teniso rungtis.
Rotary bendruomenės nariai susirungs trijuose kortuose - Etno dvaras (M.K. Čiurlionio g. 55), sanatorija "Eglė" (Eglės g. 1), sanatorija "Draugystė" (V. Krėvės 7). 
Daugiau informacijos nuorodoje.
 
  • Būtina naudoti apsaugines burną ir nosį dengiančias priemones, ruošiantis ar stebint varžybas. Sportininkams, žaidžiant tenisą, kaukės neprivalomos.
Rotariada: skelbiami teniso ir boulingo tvarkarasčiai 2020-08-27 21:00:00Z 0

Į Rokiškio Rotary parką atvežtas milžiniškas akmuo

Posted on Aug 18, 2020
story-thumbnail
Į besikuriantį Rokiškio Rotary parką Vilties gatvėje atgabentas didelis akmuo, kuris vėliau bus pastatytas kaip parko simbolis. 
Parkas pradėtas kurti prieš kaletą metų Rokiškio Rotary klubo iniciatyva. Prie jo gerovės smarkiai prisideda Rokiškio rajono savivaldybė ir miesto seniūnija.
Šiuo metu baigiamas ruošti parko techninis projektas kuriame numatyta vaikų žaidimo aikštelės, apšvietimas ir kiti parkui būdingi atributai.
Į Rokiškio Rotary parką atvežtas milžiniškas akmuo 2020-08-17 21:00:00Z 0

Alytaus Rotary klubo dovana Viltei

story-thumbnail
Nors Viltei dar tik aštuoneri, jos gyvenimiška patirtis nesunkiai galėtų nugulti į kelių tomų knygą. Kai jos bendraamžiai, lydimi tėvų, keliavo į pirmą klasę ir džiaugėsi pažintimi su mokykla, ji, padedama tėčio Tomo, leidosi į sunkią kovą su klastinga liga.
 
Išbandymai šeimai prasidėjo prieš maždaug dvejus metus, kai iki tol buvusi sveika ir judri mergaitė staiga pradėjo negaluoti – dažnai jausdavo nuovargį, sutriko judesiai, sekė nuolatinis pykinimas, galvos svaigimas. Pradėjęs ieškoti priežasties, tėtis išgirdo skaudžią diagnozę – Viltei smegenų piktybinis navikas. Tai buvo didelis smūgis šeimai, tačiau – ne nuosprendis.
Alytaus Rotary klubo dovana Viltei 2020-08-17 21:00:00Z 0

Padėkos popietė Arūno Burkšo komandos nariams

Posted on Aug 12, 2020
story-thumbnail
Rugpjūčio 11 dieną praėjusių metų Apygardos Valdytojas Arūnas Burkšas sukvietė Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio kraštų rotariečius į padėkos popietę Karpynėje, Raseinių rajone.
 
Renginio metu Arūnas Burkšas negailėjo gražių žodžių savo 2019-2020 metų komandos nariams, kurie savo darbais prisidėjo prie Rotary tikslų įgyvendinimo. Metai buvo išskirtiniai, nes turėjome netikėtų iššūkių dėl COVID-19 pandemijos. Rotary bendruomenė sutelkė daugiau nei 150 000 Eur vertės paramą Lietuvos medikams!
Padėkos popietė Arūno Burkšo komandos nariams 2020-08-11 21:00:00Z 0

Įvyko stalo teniso turnyras Druskininkuose

Posted on Jul 31, 2020
story-thumbnail
Liepos 26 d. stalo teniso turnyre "Rotary TOP 16" Druskininkuose dalyvavo 10 brolių iš Tauragės, Vilniaus, Kauno, Alytaus, Panevėžio ir Druskininkų.
 
Pirmą vietą laimėjo Gintautas Karsokas iš Druskininkų Rotary klubo, antrąją -  Gintautas Dunaitis iš Panevėžio RK, trečiosios vietos atiteko - Gintarui Vyšniauskui iš Vilniaus Perkūno RK ir Ovidijui Mickūnui iš Kauno Tauro RK.
Įvyko stalo teniso turnyras Druskininkuose 2020-07-30 21:00:00Z 0

Pirmoji kuprinė: kiekvienas vaikas turi teisę pradėti mokslo metus aprūpintai!

Posted on Jul 27, 2020
story-thumbnail
Vilniaus Tarptautinis Rotaract klubas (VIRACT) 2016 m. inicijavo projektą „Pirmoji kuprinė“ tikėdamas, kad kiekvienas vaikas turi teisę į geriausią mokslo pradžią. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje, deja, vis tik ne kiekvienas vaikas turi galimybę, pradėti pirmąją klasę aprūpintas reikalingomis mokyklinėmis priemonėmis ar bent kuprine, projekto iniciatoriai išsikėlė tikslą – padovanoti pirmąją kuprinę, su visu reikalingu mokykliniu inventoriumi, būsimiems pirmokams, kurie auga nepasiturinčiose ar socialinę riziką patiriančiose šeimose.
 
Vaikai, kuriems yra skiriamos kuprinės, atrenkami bendradarbiaujant su Lietuvos regionų, kuriuose skurdas, nedarbo lygis ir socialinės problemos šeimose yra didžiausios, savivaldybių socialiniais darbuotojais.
 
Pirmoji kuprinė: kiekvienas vaikas turi teisę pradėti mokslo metus aprūpintai! 2020-07-26 21:00:00Z 0

Jūratė Norvaišienė - 23-čioji rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos premijos laureatė

Posted on Jul 26, 2020
story-thumbnail
Liepos 23-čiąją dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įteikta 23-čioji rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos premija, kuri skirta Jūratei Norvaišienei. Paraišką – pasiūlymą Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos premijai skirti, teikė Mažeikių Rotary klubas „Liberta“. Mažeikių krašto rotarietės bendradarbiaudamos su Jūrate ir įgyvendindamos ne vieną svarbų projektą Mažeikių miesto bendruomenei pažino Jūratę, kaip geranorišką, nuoširdžią, supratingą, kūrybingą, paprastumu ir žmogiškumu spinduliuojančią asmenybę. Nenuostabu, kad ji jautė tikslą užsiimti labdaringa veikla.
Jūratė Norvaišienė - 23-čioji rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos premijos laureatė 2020-07-25 21:00:00Z 0
Marijampolės Rotary klubo jubiliejus ir regalijų perdavimas (video) 2020-07-13 21:00:00Z 0

Kviečiame teikti paraiškas stipendijai gauti

Posted on Jul 14, 2020
Danijos ir Lietuvos tarpusavio šalių komitetas (ICC) kviečia Apygardos klubus teikti kandidatus 2020/2021 mokslo metų stipendijoms. Bus skiriamos aštuonios naujos stipendijos ateinantiems mokslo metams.
 
Atrenkant kandidatus, atsižvelgiama į socialinę padėtį, šeimos padėtį bei galimus kitus veiksnius. ICC stipendijos skiriamos Lietuvos Respublikos universitetų ir neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studentams, besimokantiems tiek valstybės finansuojamose, tiek mokamose vietose bakalauro arba panašaus lygmens studijose. Stipendija suteikiame pirmosioms asmens studijoms. Reikalavimo dėl konkrečios studijų krypties nėra.
Kviečiame teikti paraiškas stipendijai gauti 2020-07-13 21:00:00Z 0

Marijampolės RK 25-ečio renginyje pagerbti apygardos rotariečiai

Posted on Jul 14, 2020
story-thumbnail
PDG Arūnas Burkšas
Klaipėdos RK „Concordia 1826“
 
Liepos 10 dienos popietę Tautkaičių kaimo klojimo teatre „Gegnė“ Marijampolės RK minėjo savo klubo 25-etį, čia vyko  ir klubo prezidentinių regalijų pasikeitimo šventė, kur Vidmantas Krapukaitis iškilmingai regalijas, o kartu ir atsakomybę patikėjo broliui Vytautui Lopetai.
 
Buvo susirinkęs gražus būrys svečių. Suskaičiavau seses ir brolius iš daugiau nei 10 apygardos klubų, o Marijampolės Interact jaunimas  žaviai prisidėjo prie koncertinės programos.
Marijampolės RK 25-ečio renginyje pagerbti apygardos rotariečiai 2020-07-13 21:00:00Z 0

Šiaulių Vykinto Rotary klubo ekspedicija į Latviją ir prezidento inauguracija

Posted on Jul 08, 2020
story-thumbnail
Šiaulių Vykinto Rotary klubas jau daug metų turi gražią tradiciją savo prezidentų inauguracijas rengti užsienyje – svarbiose Lietuvos istorijai ar sietinose su jos vardu vietose, tokiose kaip šv. Brunono kryžius (Gižyckas, Lenkija), Žalgirio mūšio vieta, Krokuva (Lenkija), Lydos pilis, pastatyta Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (Lyda, Baltarusija), K.Donelaičio Tolminkiemio bažnyčia,(Kaliningrado sritis), prezidento Valdo Adamkaus bulvaras (Anaklija, Gruzija), karaliaus Mindaugo žūties vieta (Agluona, Latvija), Liubarto pilis (Luckas, Ukraina),  Podolės Kamenecas (Ukraina)  ir kt.
 
Šiaulių Vykinto Rotary klubo ekspedicija į Latviją ir prezidento inauguracija 2020-07-07 21:00:00Z 0

Druskininkų Rotary klubas rengia stalo teniso turnyrą "Rotary TOP-16"

Posted on Jul 03, 2020
story-thumbnail
Druskininkų Rotary klubas  š.m. liepos 25 d. (šeštadienį) kviečia į Druskininkų stalo teniso turnyrą Rotary TOP-16.
 
Turnyras vyks Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos sporto salėje adresu M.K. Čiurlionio g. 92
Kviečiame stalo teniso mėgėjus rotariečius, pageidaujančius dalyvauti turnyre, pranešti apie savo dalyvavimą Druskininkų RK sekretoriui Vytautui Kuneikai el. laišku vytautas.kuneika@gmail.com  arba telefonu +370 612 50111 iki liepos 20 d. Dalyvio mokestis - 15 EUR. Turnyro pradžia 11:00 val., registracija 10:30 val., numatoma turnyro trukmė  iki 17:00 val.
 
Nugalėtojų laukia medaliai ir prizai.  
Druskininkų Rotary klubas rengia stalo teniso turnyrą "Rotary TOP-16" 2020-07-02 21:00:00Z 0

Neįprastai inauguruotas 16-asis Rokiškio Rotary klubo prezidentas

Posted on Jul 02, 2020
story-thumbnail
iekvienų metų liepos 1-ąją prasideda naujieji Rotary metai ir prie klubų vairo stoja naujieji prezidentai. Šiemet Rokiškio Rotary klubui vadovaus Dalius Trumpa, pareigas perėmęs iš Arūno Skardžiaus.
 
Pirmą kartą Rokiškio klubo istorijoje inauguracija vyko nuotoliniu būdu, o Dalius Trumpa tikėjosi, kad tai toks pirmas ir paskutinis kartas, mat klubo nariai jau ilgus metus puoselėja tradiciją inauguracijas daryti kelionėse.

Rokiškio Rotary klubas įkurtas 2005 metais Rimgaudo Kilo iniciatyva. Visi klubo nariai dalį savo pajamų skiria labdarai.
Neįprastai inauguruotas 16-asis Rokiškio Rotary klubo prezidentas 2020-07-01 21:00:00Z 0

Apygardos Valdytojo Arūno Burkšo naujienlaiškis (birželis)

story-thumbnail
Sveiki, mieli apygardos Rotary bendruomenės nariai, sesės ir broliai, mūsų bičiuliai ir draugai,
 
Na štai, renku jau ir paskutinio savo naujienlaiškio žodžius. Su nerimu laukti, dabar atrodo, kad lyg šuoliu praskriejo šie metai. Daugumai tai buvo eiliniai, rotarietiški metai, gal kiek karantinas įnešė „ramybės“, tačiau man tai buvo labai įdomūs veiklos, pažinimo ir suvokimo metai.
 
Birželis visus grąžino į savo vėžes, klubai rengiasi savo ritualiniams renginiams – regalijų ir klubų prezidentų pasikeitimui. Manau, kad nesuklysiu pastebėjęs, jog visi daugiau mažiau gyvena tikros vasaros ritmu, Rotary projektus ir veiklas kiek prislopinę.
 
Panašiu ritmu gyvenau ir aš, nors lankiausi visur, kur tik buvau kviečiamas. Apie visa tai savo paskutinėje Rotary valdytojo apžvalgoje.
Apygardos Valdytojo Arūno Burkšo naujienlaiškis (birželis) 2020-06-30 21:00:00Z 0

Šiaulių Vykinto Rotary klubo dovana Arnoldui

Posted on Jul 01, 2020
story-thumbnail
Šiaulių Vykinto Rotary klubas planavo balandžio mėnesio pradžioje organizuoti labdaringą paramos vakarą, kurio metu surinktos lėšos turėjo būti skirtos sunkia cerebrinio paralyžiaus forma sergančiam Arnoldui.
 
Dėl COVID19 pandemijos labdaringas renginys neįvyko, o atnaujinti Arnoldo daugiau nei 10 metų senumo vežimėlį buvo būtina. Klubo nariai surėmė pečius su šiomis įmonėmis: Gastro baras “Cask-215”, UAB “Revisma“,  UAB “Drūtsraigtis“, UAB “Pakruojo Elsana“,  UAB “Flexpro“, „Paskolų klubas“ ir nupirko specialiai Arnoldo poreikiams pritaikytą vežimėlį.
Šiaulių Vykinto Rotary klubo dovana Arnoldui 2020-06-30 21:00:00Z 0

Antazavės profesinės savimonės ugdymo projekto finišo tiesioji

story-thumbnail
Išsinešu motyvaciją veikti ir norą gyventi geriau“ – tokiomis vaikų emocijomis birželio 22 d. vykusiame uždaromajame renginyje baigėsi pilotinis Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo vystomas Užtiltės bendruomeninių namų projektas vaikų profesinės savimonės ugdymui, kuriame dalyvavo Antazavės vaikų globos namų 8-11 klasių moksleiviai (13 vaikų).
 
Projekto metu įvyko 6 dienų praktiniai seminarai grupėse Vilniuje ir Antazavėje, kurie dėl šalyje paskelbto karantino vėliau buvo perkelti į nuotolinę erdvę. Be grupinių užsiėmimų įvyko ir 17  asmeninių karjeros specialistų konsultacijų su vaikais. Viso projekto metu su vaikais dirbo Lietuvos karjeros specialistų asociacijos konsultantai, užtikrinę nešališką požiūrį į vaikams jautrias gyvenimiškas situacijas. Projekto dalyviai pripažino, kad tokio asmeninio profesionalių karjeros specialistų dėmesio, ypač individualių konsultacijų metu, vaikai nėra anksčiau patyrę, todėl tai jiems tapo neįkainojama patirtimi.
Antazavės profesinės savimonės ugdymo projekto finišo tiesioji 2020-06-29 21:00:00Z 0

Panevėžio ARTA klubas šiais metais suteikė paramos už daugiau nei 18 000 Eur

Posted on Jun 18, 2020
story-thumbnail
Šį antradienį, birželio 16 dieną, vyko paskutiniai šios kadencijos Panevėžio ARTA RK Prezidentės Ritos Tėvainienės organizuoti klubo pietūs.
Susitikime buvo gausu svečių. Atvyko visi, kuriuos klubas rėmė. Jie atėjo padėkoti visam klubui ir susipažinti, nes karantino metu dėl saugumo paramą dalino minimalus skaičius rotariečių. Susirinkusieji drauge peržvelgė metų ataskaitinę prezentaciją, nuotraukas, aptarė per metus klubo nuveiktus darbus, pasidžiaugė bendrystės akimirkomis. Rotary klubo nariai padėkojo rėmėjams, be kurių pagalbos būtų negalėję tiek daug nuveikti kovoje su pandemija.
Panevėžio ARTA klubas šiais metais suteikė paramos už daugiau nei 18 000 Eur 2020-06-17 21:00:00Z 0

Vilniaus šv. Kristoforo RK ir ISM kviečia dalyvauti projekte STEP UP

Posted on Jun 18, 2020
story-thumbnail
Siekiant stiprinti ne pelno siekiančių organizacijų poziciją Lietuvoje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas drauge su Vilniaus šv. Kristoforo Rotary klubu tęsia projektą „STEP UP“ ir socialinių iniciatyvų lyderius kviečia ISM Vadovų magistrantūroje studijuoti nemokamai.
 
„Ne pelno siekianti organizacija, kaip ir verslas, turi mokėti valdyti finansus, žmogiškąjį kapitalą, susikurti organizacijos veikla tikinčiųjų ratą. Todėl, siekiant sėkmės, ir viename, ir kitame sektoriuje reikia būti įvaldžius panašius įrankius ir mokėti juos tikslingai panaudoti. Projektas „STEP UP” ne pelno siekiančių organizacijų vadovams vykdomą veiklą padės pakelti į kitą lygmenį. Mūsų tikslas – pasiekti, kad iš universiteto į savo veiklą jie grįžtų žinodami, kokius organizacijos procesus reikia gerinti, kurių atsisakyti ar kuo juos pakeisti”, – sako doc. dr. Neringa Ivanauskienė, ISM Vadovų mokyklos dekanė.
Vilniaus šv. Kristoforo RK ir ISM kviečia dalyvauti projekte STEP UP 2020-06-17 21:00:00Z 0

Kviečiame į Rotary Naujų Galimybių Metų šventę

Posted on Jun 11, 2020
story-thumbnail
2020-2021 metų šūkis: Rotary atveria galimybes!
 
Liepos 1 dieną  kviečiame išradingai ir linksmai sutikti naujuosius Rotary 2020-2021 metus bei pasidžiaugti mūsų rotarietiška bendryste piknike šalia geografinio kontinentinės Europos centro. Renginys vyks Europos Centro golfo klube.
Iškilmingai perduokime Rotary regalijas 2020-2021 metų lyderiams, sukurkime didžiausią pasaulyje Rotary pikniko stalą, pasodinkime rojaus obelėles naujų galimybių sode ir įsiamžinkime renginio nuotaiką drono fotosesija!
Kviečiame į Rotary Naujų Galimybių Metų šventę 2020-06-10 21:00:00Z 0

Kviečiame palaikyti Apygardos partnerį „PR Impact Awards 2020“ rinkimuose

Posted on Jun 09, 2020
story-thumbnail
Didžiausiame komunikacijos profesionalų metiniame renginyje „PR Impact Awards 2020“ birželio 12 dieną šiemet bus paskelbta ir kam atiteks specialus apdovanojimas „Koronaviruso iššūkis“ už geriausiuosius pandemijos metu įgyvendintus komunikacijos veiksmus bei socialines iniciatyvas. Taip pat papildomai bus apdovanotas žmogus už svarbiausią komunikaciją pandemijos metu.
Kviečiame palaikyti Apygardos partnerį „PR Impact Awards 2020“ rinkimuose 2020-06-08 21:00:00Z 0
Išrinkta Nominuotoji Apygardos Valdytoja 2022-23 metams 2020-06-08 21:00:00Z 0
Dalyvaukite virtualioje Rotary Konvencijoje 2020-06-07 21:00:00Z 0
Kvietimas: Rotary regata Gižycke 2020-06-04 21:00:00Z 0
Romuviečiai žengia tvirtus žingsnius projekte YPATINGA MISIJA 2020-06-03 21:00:00Z 0
Sponsors