Net 5 Rotaract nariai iš skirtingų regionų Brigita, Morta, Renatas, Jonas ir Giedrė lankėsi Norvegijoje rugsėjo 22 - 25 dienomis. Jaunimas svečiavosi Uranienborg Rotary klubo Osle (2310 Apygarda) šeimose, dalyvavo profesiniuose vizituose, buvo šiltai priimti LR Ambasadoriaus Osle p. Jono Mažeikos bei jo puikiosios komandos. Rotaract nariai taip pat aplankė įdomiausias kultūros ir laisvalaikio vietas. Programos patirtis geriausiai apibūdina patys dalyviai.

 
Brigita Pakalnienė, Klaipėdos Senamiesčio Rotaract: „Tai yra išskirtinė galimybė susipažinti su savo sričių profesionalais. Programos organizatoriai užtikrino, kad įmonės, kurias aplankėme, būtų aukščiausio lygio ir stipriausių patirčių. Taip pat pažintys su visais žmonėmis bei rotariečiais, praturtino mane kaip asmenybę platesniu požiūriu ne tik į Rotary veiklą, bet ir verslo suvokimą“.
 
Morta Ramoškaitė, Vilniaus Rotaract: „Pačią pirmą programos dieną dar kartą įsitikinau, jog Rotary tai šeima, tik pasibaigus vienam iš profesinių vizitų, manim besirūpinantis Norvegijos Uranienborg Rotary klubo brolis pasiūlė parodyti apylinkes. Iki šios dienos esu likusi be žado nuo atsivėrusių gamtos vaizdų - į fiordą, į mums po kojomis esantį Oslą ir į horizontu plaukiančius didžiulius laivus. Neįtikėtinas svetingumas mane lydėjo visą šią kelionę. PAvyzdžiui, mane į svečius priėmusi šeima kas vakarą ant kambario durų palikdavo raštelį, linkintį ramaus poilsio ir geros ateinančios dienos – jaučiausi kaip grįžusi pas tėvus ar senelius į namus. O vienintelis Norvegijos Rotaractietis atvėrė net pačias slapčiausias Oslo naktinio gyvenimo paslaptis:)“
 
Jonas Kaučikas, Rotaract E-klubas Unitum: „Ši programa pranoko lūkesčius - keletas vizitų lyderiaujančiose Norvegijos finansų bendrovėse, susitikimas su naujuoju ambasadoriumi bei kitais diplomatais LR Ambasadoje Osle, pažintis su Norvegijos Laivų Savininkų Asociacija, bendri pietūs su mus priėmusiu Uranienborg Rotary klubu - tai tik dalis visos programos ką turėjome. Nors darbotvarkė buvo ganėtinai įtempta, liko laiko ir kultūrinei programai bei susipažinimui su Oslu”.
 
Renatas Kandrotas, Rotaract E-klubas Unitum: „Pati programa yra puikus pavyzdys to, apie ką yra Rotary International. Tarptautinė bendruomenė, kurioje renkasi skirtingų kartų ir tautų atstovai bendriems tikslams. Šiuo atveju - galimybė praplėsti žinių ir pažinčių ratą Lietuvos rotaractiečiams vizituojant pas Norvegijos privataus ir viešojo sektoriaus lyderius. Išskirtinai reta galimybė, kuri viršijo lūkesčius. Aišku, gaila, kad Rotaract bendruomenė Norvegijoje yra išnykusi, bet kartu džiaugiuosi, kad galėjau pasiūlyti rotariečiams savo pagalbą ir įžvalgas steigiant Rotaract e-klubą Norvegijoje. Tikiuos, kad ryšys išliks, o galbūt net teks sugrįžti pas brolius rotariečius kitame Baltijos krante ir prisidėti prie jų darbo atkuriant Rotaract bendruomenę.
 
ICC Lietuva-Norvegija kartu su Rotaract Taryba dėjo milžiniškas pastangas užmegzti ryšius su Rotaract bendruomene Norvegijoje, tačiau pavyko rasti tik du narius, o su vienu – užsimezgė stiprūs draugystės ryšiai. Rotaract klubų veikla Norvegijoje išgyvena tikrą saulėlydį, tad lietuvaičių pažintis su norvegais suteikė viltį, kad jaunimo veikla gali vėl būti atgaivinta, pasitelkiant Lietuvos Rotaract patirtį kuriant e-klubus. Nugalėti sunkumai yra puikiai išnaudotos galimybės, anot Vinstono Čerčilio. Šiuos žodžius sieksime įprasminti prisidedant prie Rotaract e-klubo steigimo šauniųjų Lietuvos Rotaractiečių pastangomis.
 
Nuoširdžiai dėkojame Rotary klubams, skyrusiems stipendiją Rotaract nariams padengti jų kelionės išlaidas: Vilniaus Šv Kristoforo Rotary klubui, ICC Lietuva-Lenkija pirmininkui Albertui Katilovskiui, Marijampolės Rotary klubui, Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubui, Rotary e-klubui Laisvė, Apygardos Rotaract Tarybai, Rotary klubui Vytis, Vilnius International Rotary klubui. Ypatingai dėkojame Norvegijos Rotary klubui Uranienborg ir jų šauniesiems nariams Tom O. Kleppestø, Klaus Radenbach, Rune Gisvold, kurių nepailstamomis pastangomis šios programos idėja buvo įgyvendinta.
 
Lietuvos Rotary bendruomenę kviečiu susipažinti su aktyviais ir žingeidžiais ICC jaunųjų profesionalų dalyviais, kviečiant juos pasidalinti programos įspūdžiais savo klubų susirinkimuose. Dalinkimės patirtimi ir įspūdžiais su jaunimu, nes tai stiprina mūsų Rotary bendruomenę!
Kviečiame Rotary klubus palaikyti Lietuvos Rotaract iniciatyvą steigiant e-klubą Norvegijoje. Dėl platesnės informacijos kviečiame susisiekti su Egle Kesyliene, ICC Lietuva-Norvegija nacionalinio komiteto pirmininke, Vilniaus Šv Kristoforo RK egle@ames.lt.