Žinoti Rotary istoriją yra kiekvieno rotariečio pareiga ir garbės reikalas. Istorinė patirtis liudija, kad nedokumentuoti ir neįamžinti darbai nugrimzta į nebūtį. Juk pasaulinės Rotary organizacijos įkūrėjas Paul Percy Harris įrodė, jog ir vienas žmogus gali daug ką pakeisti. P. Harris tuomet nemanė, kad kukli vizija, iškilusi prieš šimtą metų, išsirutulios į vieną įtakingiausių organizacijų pasaulyje. „Mano svajonė, - kartą pasakė P. Harris, - kad naudodamiesi plačiu bičiulių būriu visame pasaulyje, pasiektume mūsų tikslą - tarptautinį supratimą, gerą valią ir visos žmonijos bendradarbiavimą kuriant gerovę."
 
Rotary įkūrėjas Paul P. Harris gimė 1868 m. balandžio 19 d. Racine miestelyje, Viskonsino valstijoje, JAV. Jo tėvai George ir Cornilia Harris pirmąjį sūnų pavadino Ceciliu, antrąjį - Paul Percy. Tėvams sunkiai sekėsi su finansais. Neturėdamas kitos išeities, tėvas nusprendė berniukus išgabenti į gimtąjį Wallingfordą, JAV.
 
Ten vaikai pirmą kartą išvydo savo senelius Howardą ir Pamelą. Mažajam 3-jų metų Paului Wallingfordas tapo vieta, kurią jis visą vaikystę vadino namais. Čia jis užaugo ir išmoko esminių dalykų - gyvenimas yra ne tai, ką tu turi, o tai, kas tu esi. Šiuose namuose susiformavo pagrindinės jaunuolio vertybės: tolerancija, draugystė, dorumas ir taupumas. Senelis išmokė vaikiną darbo etikos ir pakantumo. Vėliau Paul jį vadino geros valios ambasadoriumi - žmogumi, kuris niekada blogai neatsiliepdavo apie tuos, kurių religiniai ir politiniai įsitikinimai buvo priešingi. Būdamas tikras išdaigininkas, jis surasdavo būdų išsisukti nuo senelių sukurtos griežtos tvarkos ir dažnai išsėlindavo iš namų jau visiems sumigus tam, kad pasivažinėtų traukiniu iki Mančesterio ir atgal. Kartą Paul P. Harris senelis Howardas užsiminė kitados svajojęs tapti teisininku. Berniukui įstrigo ši senelio svajonė. Howardas siejo dideles viltis su vaikaičio ateitimi. Kartą Paul nugirdo jį šnekant su virtuvės darbininku: „Šis berniukas paliks savo žymę pasaulio istorijoje“,- tuomet kalbėjo senelis.
 
Taigi, baigęs vidurinę mokyklą, Paul įstojo į „Black River“ akademiją Ludlow mieste, bet čia jo pomėgis krėsti išdaigas baigėsi liūdnai - seneliai išsiuntė jį į Vermonto karo akademiją. Vaikaitis, spaudžiamas senelių, 1885m. įstojo į Vermonto universitetą. Po universiteto Paul uždarbiavo privačiomis pamokomis, vėliau įstojo į Prinstono universitetą. Baigęs jį, pasirinko teisės mokslus Ajovos universitete ir 1891 m. tapo absolventu. Tada apsisprendė, jog per ateinančius penkis metus jo tikslas pamatyti platųjį pasaulį, o vėliau keliaus į Čikagą ir imsis teisininko amato.

Taip jaunasis Paul Harris išmaišė Šiaurės Ameriką, Britaniją, dalį Europos. Jis dirbo pačius įvairiausius darbus: rašė laikraščiams, rinko vynuoges, dėstė verslo koledže, užėmė viešbučių administratoriaus pareigas, pardavinėjo marmurą, granitą, prižiūrėjo galvijus ir t.t.. Svarbiausia, kad visur mezgė naujas pažintis ir ieškojo naujų draugų.

1896 m. vasario 27 d. Paul atvyko į Čikagą ir čia įkūrė  teisinį biurą. Draugiška jaunuolio prigimtis padėjo jam užmegzti daug naujų pažinčių, susirasti bičiulių įvairiuose socialiniuose sluoksniuose.

Vieną 1900 m. vasaros vakarą Paul vakarieniavo su draugu. Po vakarienės jie nusprendė apžiūrėti keletą skirtingų verslo įmonių, įsikūrusių kaimynystėje. Kol draugas spaudė ranką šių įstaigų savininkams, Paul galvojo, kaip šaunu būtų suburti tokius verslininkus į bendrą būrį. Ir ypač įdomu, jei kiekvienas jų atstovautų skirtingai verslo šakai.

1905 m. vasario 23 d. Čikagos centre esančio „Unity Building“ 711 kabinete Paul susitiko su trimis draugais - prekybos agentu Silvesteriu Shielesu, kalnakasybos inžinieriumi Gustavu E. Lochru ir komersantu Hiramu Shoreysu ir jiems išdėstė jau kurį laiką brandintą idėją. Jo mintys sukosi apie klubą, kuris vienytų įvairių sričių verslo žmones ir skatintų jų bičiulystę. Nors tąkart ketvertukas bičiulių savo susibūrimo dar nepavadino Rotary vardu, tačiau faktiškai tai buvo pirmojo pasaulyje Rotary klubo narių susirinkimas. 

Rotary narių skaičius labai greitai augo. Į klubą rinkosi daugiausia jauni vyrai, kuriems jau šypsojosi verslo sėkmė. Paul greitai pastebėjo ir suprato, jog didėjantis Rotary klubų skaičius ir jų nariai, propaguojantys bičiulystės idėją, yra puikus pagrindas religinei ir politinei tolerancijai ugdyti bei tarnystei skatinti. Jis taip pat tikėjo, kad draugystė neišvengiamai skatina gerą valią ir kuria  gerus darbus.

Rotary įkūrėjas Paul P. Harris pasiūlė ratą kaip Rotary simbolį, kuris jo nuomone geriausiai atspindintį judėjimą ir civilizaciją. 1911 m. Portlendo Rotary konvencijoje buvo pasiūlyta ratą patvirtinti kaip standartinį Rotary simbolį - klubų emblemą. 1929 m. Dalaso Rotary konvencijoje buvo patvirtintas krumpliaratis oficialiu Rotary judėjimo ženklu, o mėlyna ir geltona spalvos pripažintos oficialiomis Rotary spalvomis. Taip pat patvirtinta ir Rotary vėliava: balto fono centre- Rotary krumpliaratis.

Paul P. Harris skyrė savo laiką ir energiją ne tik  Rotary organizacijai. Jis tęsė aktyvią teisininko karjerą, parašė tris knygas. Taip pat aktyviai dalyvavo kitų visuomeninių organizacijų veikloje: Čikagos komercijos asociacijoje, Miesto klube, Čikagos barų asociacijoje, Hinsdale'o golfo klube, „Prerijų klubo“ veikloje ir drauge su kitais nariais mėgo keliauti po kalnus.

Sulaukęs 78 metų amžiaus, P.P. Harris po ilgos ligos mirė savo namuose 1947 m. sausio 27 d.

Tuo metu  pasaulyje jau buvo 6000 Rotary klubų, kurie jungė 280 000 narių. Kalbant apie Rotary istoriją, būtina pažymėti, kad P. P. Harris buvo ir liko pagrindinis idėjų generatorius. Viena vertus, jis garsėjo kaip griežtas teisininkas, ištikimai ginantis įstatymus, propaguojantis aukštus moralės ir etikos standartus, kita vertus - kaip linksmas, mėgstantis pokštauti klubo susirinkimuose rotarietis.

Prieš penketą metų Palangos Rotary klubo broliams kilo idėja - pastatyti paminklą pasaulinės Rotary organizacijos įkūrėjui Paul P. Harris. Klubo brolių iniciatyva buvo surastas skulptorius prof. A.Sakalauskas, kuris pažadėjo nulieti skulptūrą iš silicinės bronzos. Projekto sąmatinė vertė 30 000 eurų. 
 
Iš Palangos miesto savivaldybės buvo gautas pritarimas skulptūrą pastatyti Palangos Skulptūrų parke, Tiškevičių alėjoje. Šį skulptūrų parką išsaugojo, prižiūri ir puoselėja Palangos Rotary klubas. 2021 - 2022 m. padedant Lietuvos Rotary Apygardos 1462 valdytojui Evaldui Vaineikiui ir Kauno krašto asistentui Raimondui Krištaponiui buvo gautas pritarimas iš Pirmojo Čikagos Rotary klubo dėl paminklo pastatymo Palangoje. 2021 m. kovo mėn. pradžioje Palangos Rotary klubas kreipėsi į Rotary Apygardos 1462 klubus dėl paramos paminklo projekto vystymui.
Lietuvos Rotary apygarda 1462 dėkoja Palangos Rotary klubui už projektą idėją ir įgyvendimą bei visiems Rotary klubams prisidėjusiems parama:
Alytaus RK
Anykščių RK
Biržų RK
„Dipolis“ RK
„Intencijos“ RK
Joniškio RK
Jurbarko RK
Kauno RK
„Kauno tauras“ RK
Kauno RK „Hansa“
Kauno RK „Sumus“
Kelmės RK
Klaipėdos RK „Aditė“
„Klaipėda“ RK
Klaipėdos RK „Karalienė Luizė“
Klaipėdos Senamiesčio RK
Klaipėdos miesto RK „Maris“
Kupiškio RK
Laisvė RK
Lietuvos Tūkstantmečio RK
Marijampolės RK
Mažeikių RK
Mažeikių RK ,,Liberta“
Naujosios Akmenės RK
Pakruojo RK
Palangos RK
Panevėžio RK
Pasvalio RK
Plungės RK
Radviliškio RK
Raseinių RK
Rokiškio RK
„Romuva“ RK
Trakų RK
Ukmergės RK
Utenos RK
Vilkaviškio rajono RK
Vilniaus Gedimino RK
Vilniaus Perkūno RK
Vilniaus RK
Vilniaus Karaliaus Mindaugo RK
Vilniaus Šv. Kristoforo RK
Zarasų RK
Šiaulių RK
Šiaulių RK „Harmonija“
Šiaulių RK „Saulė“
Šiaulių Vykinto RK
Šilutės RK