Nors Viltei dar tik aštuoneri, jos gyvenimiška patirtis nesunkiai galėtų nugulti į kelių tomų knygą. Kai jos bendraamžiai, lydimi tėvų, keliavo į pirmą klasę ir džiaugėsi pažintimi su mokykla, ji, padedama tėčio Tomo, leidosi į sunkią kovą su klastinga liga.
 
Išbandymai šeimai prasidėjo prieš maždaug dvejus metus, kai iki tol buvusi sveika ir judri mergaitė staiga pradėjo negaluoti – dažnai jausdavo nuovargį, sutriko judesiai, sekė nuolatinis pykinimas, galvos svaigimas. Pradėjęs ieškoti priežasties, tėtis išgirdo skaudžią diagnozę – Viltei smegenų piktybinis navikas. Tai buvo didelis smūgis šeimai, tačiau – ne nuosprendis.
Jau pirmoji operacija buvo sėkminga ir šiandien Viltė jaučiasi gerai, džiaugiasi vaikyste bei bando susigrąžinti tai, ką prarado per kelis pastaruosius metus. Nors į mokyklą ji eiti dar negali, sulaukia mokytojos namuose, tačiau tvirtai tiki, jog netrukus tai pasikeis, juk sunkus ir varginantis laikas ligoninių palatose bei gydytojų kabinetuose – jau taip pat praeityje.
 
Į už kelių dešimčių kilometrų nuo Alytaus esantį kaimą, netoli Žuvinto rezervato, Alytaus Rotary klubo nariai sekmadienį vyko ne tuščiomis – jų rankose visi dokumentai, kurių prireiks Viltei ir jos tėčiui Tomui vykstant į Nidą bei Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą.
 
Lėšos Viltės reabilitacijai po smegenų auglio operacijos buvo surinktos birželio pabaigoje vykusiame naujos kadencijos Alytaus Rotary klubo prezidento inauguracijos vakaro aukcione. „Nepalengvinsime likimo smūgių šiai šeimai, tačiau galbūt tai bus šiokia tokia atgaiva po ilgos ir varginančios kovos su klastinga mergaitės liga. Linkime stiprybės ir sveikatos Viltei, jos tėčiui ir močiutei“, - sako Alytaus Rotary klubo nariai.