Posted on Feb 28, 2022

 

RI Apygarda 1462 veikia šiomis kryptimis, kad užtikrintų tęstinę humanitarinę pagalbą Ukrainos žmonėms, nukentėjusiems nuo karo veiksmų:

 

1. Atidaryta greitojo reagavimo sąskaita "Parama Ukrainai". 

RI Apygarda 1462 vasario 25 d. atidarė sąskaitą "Parama Ukrainai". Sąskaitos Nr. LT737181800003700983, Bankas: AB Šiaulių bankas.

Tikslas - kaupti spec. sąskaitoje (LT73 7181 8000 0370 0983) lėšas, už jas operatyviai pirkti konkrečias, pagal Ukrainos medikų pateiktus sąrašus, medicinines pirmos pagalbos priemones bei konkrečius medikamentus ir tiesiogiai ar per kitas organizacijas jas siųsti į Vakarų Ukrainą. Iš ten Ukrainos medikai pristatys jas patys kur reikia, nes jie tam turi žaliąjį koridorių. 

Kviečiame visus aktyviai prisidėti ir platinti žinią apie iniciatyvą. Šią iniciatyvą jau palaiko Lietuvos ir kitų šalių Rotary klubai, juridiniai ir fiziniai asmenys. Ačiū prisidėjusiems jau dabar! Deganti širdis ir greitis - kaip niekad svarbūs!

koordinuoja Sesė Jurgita Turulienė

 

2. Ruošiamas globalios dotacijos projektas (GG), kurio tema - tęstinė psichologinė pagalba atvykusioms pabėgelių šeimoms. 

Šiuo metu vyksta konsultaciniai pokalbiai su SAM, su Lietuvos psichologų sąjunga. Projektą palaiko partneriai iš kitų šalių (paramą išreiškė Italijos, Indijos, Vokietijos apygardos).

koordinuoja Brolis dr. Vygintas Grinis

 

3. Vyksta konsultacijos su Rotary International ir The Rotary Foundation generalinio sekretoriaus John Hewko suburta grupe dėl galimybių skubos tvarka suteikti paramą Ukrainos žmonėms Rotary reagavimo į nelaimes dotacijų (Rotary Disaster Response Grants) ar kitu formatu.

koordinuoja Sesė Viktorija Trimbel

 

4. Apygardos klubai ir individualiai rotariečiai finansiškai remia pagalbos Ukrainai iniciatyvas savarankiškai. Pavyzdžiui, „Mėlyna ir geltona“, Ukrainos Rotary klubus tiesiogiai, „Maisto bankas“, Gelbėkit vaikus ir kt.

 

5. Pagalba pabėgėliams.

Lietuvą jau pasiekė pirmieji pabėgėliai. Kol kas tai daugiausia moterys su įvairaus amžiaus nepilnamečiais vaikais. Net neabejojame, kad su laiku pabėgėlių skaičius gali eksponentiškai išaugti. Šiems žmonėms reikalingas gyvenamasis plotas. Kas galite apgyvendinti tokius asmenis, labai prašome tą padaryti. Apygardos klubai ir individualiai rotariečiai daiktais, apgyvendinimu ar transportavimu remia pagalbos Ukrainai iniciatyvas savarankiškai. Puikus pavyzdys - savaitgalį įvykusi paramos daiktais iniciatyva. Pavyzdžiui, Lietuvos Raudonasis Kryžius, nacionalinis savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ ir kt.

koordinuoja Brolis Rimantas Januševičius