Posted on Sep 07, 2020
Praėjusį savaitgalį vyko Rotariados šventė Druskininkuose, kur suvažiavo Rotary bendruomenės nariai iš visos Lietuvos. Dėkojame visiems dalyvavusiems, sportavusiems, organizavusiems ir aukojusiems!
 
Penktadienį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp RI Apygardos 1462 ir Lietuvos paralimpinio komiteto. Sutartyje numatyta kasmet vykstančios Rotariados metu rinkti lėšas paralimpinio judėjimo tikslams.
 
Šiais metais Rotariadoje paaukota 7 000 Eur Lietuvos Paralimpiniui komitetui, kuris lėšas skirs istorinių Lietuvos paralimpiečių pergalių įamžinimui.
„Ši bendradarbiavimo sutartis – logiškas paralimpiečių ir rotariečių draugystės tęsinys. Jau ne vienus metus vykdome bendrus projektus, o Lietuvos Rotary klubai palaiko mūsų sportininkus. Palaikymas jaučiamas visokeriopas – ir finansais, ir bendravimu, o pastarasis – ne mažiau svarbus mums visiems“, - po sutarties pasirašymo pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
 
„Kasdien ir kiekvienam gyvenimas gali atnešti naujų netikėtų iššūkių - paraatletai yra įkvepiantis pavyzdys, kaip siekti savo tikslų nepaisant sudėtingiausių iššūkių, o mes sieksime padėti atverti daugiau naujų galimybių“, - sakė Rotary International Apygardos 1462 valdytoja Viktorija Trimbel.
 
Rotariados metu vyko išties daug įvairių socialinių akcijų:
  • Welcome party dalyviai išmėgino paralimpines sporto šakas: rutulio stūmimą iš kėdutės, tinklinį sėdint ir aklųjų stalo tenisu vadinamą šoudauną.
  • Penktadienį šv. Kristoforo Rotary klubas organizavo klasikinės muzikos vakarą su jaunimo simfoniniu orkestru „Simfukai“ ir rinko lėšas naujos arfos įsigijimui.
  • Šeštadienį Druskininkų Rotary klubas surengė labdaros aukcioną, skirtą M. K. Čiurlionio muziejui.
Kaip ir kasmet Rotariados metu išsiaiškinome sportiškiausią klubą:
  • I vieta - Klaipėdos Senamiesčio RK, 98.5 tašk.
  • II vieta - Vilniaus šv. Kristoforo RK, 74 tašk.
  • III vieta - Vilniaus-Kauno Dipolio RK, 74 tašk.
Geriausias Rotariados moterų klubas - Šiaulių Harmonijos RK, 28.5 tašk.
Geriausias Rotariados Rotaract klubas - Vilniaus Geležinio Vilko RAC, 24 tašk.
 
Naudingiausi dalyviai:
  • I vieta - Andrejus Geraščenko, Klaipėdos Senamiesčio RK, 19.375 tašk.
  • II vieta - Arvydas Kuzminskas, Panevėžio ARTA RK, 16 tašk.
  • III vieta - Aivaras Lūžys, Klaipėdos Senamiesčio RK, 14.625 tašk.
Naudingiausia Rotariados moteris - Raimonda Gutkauskienė, Šiaulių Harmonijos RK, 9.5 tašk.
 
Rotariados komitetas įsteigė piniginius prizus Rotariados klubams nugalėtojams: 250 Eur už pirmąją vietą, 180 Eur už antrąją vietą, 130 Eur už trečiąją vietą. Tai bus simbolinė parama klubų projektams bei paskatinimas ir toliau aktyviai dalyvauti Rotariadose.
 
Dėkojame Rotariados šeiminininkams - visam Druskininkų Rotary klubui ir ypatingai prezidentui Virginijui Dirmai bei pagrindiniam renginio koordinatoriui Vytautui Kuneikai. Ačiū Rotariados organizaciniam komitetui ir jo vadovui Andrejui Geraščenko, gausiam būriui Interact savanorių, Druskininkų savivaldybei, renginio partneriams, rėmėjams ir visiems prisidėjusiems prie šios gražios šventės!