Mainų programos
Nuorodos

Rotary Draugystės mainai 

Rotary Friendship Exchange
 

Pagrindinė informacija apie programą

Rotary draugystės mainai (angl. Rotary Friendship Exchange) – tarptautinių mainų programa, skirta Rotary klubų nariams, jų šeimoms bei draugams. Programa leidžia Rotariečiams pažinti kitas šalis ir jų kultūras kartu su vietiniais Rotary draugais iš viso pasaulio. Mainų programos dalyviai programoje gali dalyvauti individualiai, poromis, šeimomis ar grupėmis.
 
Mainai leidžia užmegzti ilgalaikius santykius tarp Rotary klubų ir apygardų, išvykstantys ir svečius priimantys klubai dažnai tampa klubais–dvyniais, randa partnerius globalioms dotacijoms bei tarptautinių projektų įgyvendinimui. O svarbiausia yra tai, kad mainų metu užsimezga tikros draugystės!
 
Draugystės mainai apima šias sritis:
  • Kultūriniai mainai. Mainai, apimantys šalies ar regiono kultūrinį pažinimą, įskaitant maisto kultūrą, kalbą, istoriją, žmonių gyvenimo būdą ir pan.
  • Profesiniai mainai. Mainai, apimantys specifinių mainų dalyvių identifikuotų profesinių interesų sričių pažinimą užsienio šalyje ar regione.
  • Socialinių projektų mainai. Mainai, apimantys galimybes sudalyvauti Rotary klubų vykdomų socialinių projektų įgyvendinime užsienio šalyje ar regione.
 
Lietuvos Rotary Apygarda aktyviai ieško galimų užsienio partnerių bei priima iš jų kvietimus Draugystės mainams. Lietuvos Rotary klubų nariai, norintys išvykti į konkrečią šalį pagal šią mainų programą taip pat gali kreiptis tiesiogiai į Apygardos Rotary Draugystės mainų koordinatorių, kuris padės užmegzti reikalingus kontaktus mainams. Mainų programa kiekvieną kartą yra derinama individualiai, todėl kiekvienas jos dalyvis gali atrasti tai, kas įdomiausia jam asmeniškai.
 
Kviečiame dalyvauti!
 
Daugiau apie Rotary Draugystės mainus skaitykite:
 

Programos patirtys ir įspūdžiai

 
Ši mainų programa labai patiko. Esame laimingi, kad buvome pirmieji Lietuvos Rotary mainų dalyviai. Su savo Irmute esame daug kur keliavę, bet tiek įspūdžių iš kelionės parsivežėme pirmą kartą. Mus priimančios rotariečių šeimos padarė viską, kad mes pamatytume jų šalį ir kultūrą iš gerosios ir gražiosios pusės. Pažinome jų tradicijas, sudalyvavome vestuvėse ir surengėme ne vienas dainų varžytuves. Jei kas paklaustų ar dar kartą dalyvautumėte tokiam projekte – atsakymas tikrai TAIP.“ Aurelijus ir Irma Šerlinskai, Šiaulių Rotary klubas, Draugystės mainai su Indijos Mumbajaus apygarda (RI 3141), 2019.
 
„Renkantis šią RFE programą ir priėmus sprendimą vykti į Indiją, buvo tam tikrų abejonių, klausimų, netgi mitų apie šią šalį, bet noras visa tai pamatyti ir patirti pačiai buvo daug didesnis. Nuvykus ten visi buvome globojami kaip garbingiausiai svečiai, o gyvenimas rotariečių šeimose leido Indiją pažinti dar iš arčiau. Tai neįkainojama patirtis! Vienareikšmiškai sakau TAIP šiai Rotary Draugystės mainų programai:). Dalia Liolytė, Šiaulių RK „Harmonija“, Draugystės mainai su Indijos Mumbajaus apygarda (RI 3141), 2019.
 
Mūsų apygardą lankiusi ir mus priėmusi Lietuvoje komanda yra fantastiška (mūsų Apygardos konferencijoje ja žavėjosi visi apygardos rotariečiai), o jos rūpestis mumis begalinis. Lietuva, jos gamta, istorija, Rotary veikla įspūdingi, esame tikri, kad mainų metu užmegzta draugystė tęsis. Visada esate laukiami Mumbajuje, mūsų namuose.“ - Mumbajaus apygardos mainų komandos vadovė Aparna Garud. Draugystės mainai su Indijos Mumbajaus apygarda (RI 3141), 2019.
 
 
 
Džiaugiamės ir dėkojame už galimybę pažinti Jūsų apygardos rotariečius, susipažinti su Jūsų vykdomais projektais, pamatyti skirtingus Jūsų šalies miestus, patirti Jūsų kultūrą, pažinti istoriją, ragauti tradicinį maistą. Ypatingai esame dėkingi ir sužavėti mus priėmusių šeimų svetingumu ir šiltu priėmimu. Laikas Lietuvoje buvo puikus, ačiū, dar kartą ačiū.“ – JAV Pietų Kalifornijos komandos nariai, Draugystės mainai (RI 5330), 2020.