Posted on Nov 02, 2021

Pasak Pasaulinės Sveikatos Organizacijos daugiau nei 950 milijonų žmonių visame pasaulyje negali sau leisti įsigyti akinių. Ši opi problema buvo išspręsta vokiečiui Martin Aufmuth savo namų rūsyje sukūrus paprastą aparatą, kurio veiklai nereikalinga net elektra, o jos pagalba  išlankstomi lengvi ir tvirti akinukai.

2012 m. buvo įkurta nepelno siekianti organizacija OneDollarGlasses. OneDollarGlasses nėra tik skambus pavadinimas – kiekvienos ilgaamžių, individualizuotų akinių poros gamybos medžiagoms tenka šiek tiek mažiau nei 1 doleris. Šis devintus metus skaičiuojantis projektas nėra įprastinės labdaros dalybos – tai tvari ir ilgalaikė investicija į bendruomenę, sukuriant darbo vietas, apmokant vietinius darbuotojus teikti visapusišką paprastą ir finansiškai tvarią oftalmologinę priežiūrą. Šiandien projektas vienija daugiau nei 300 savanorių ir veikia  8 šalyse. Savanoriai yra apmokomi įvertinti kokių akinių reikia, kaip juos teisingai pagaminti. Užsukdami  į atokiausius kaimelius ir turėdami visas reikalingas medžiagas, savanoriai čia pat pradžiugina nuo mažiausio iki seniausio sukurdami individualius karoliukais pagrąžintus akinius.

Šis projektas patraukė Karaliaus Mindaugo Rotary klubo sesės Robertos Rudukaitės akį. Subūrus Vyčio ir Klaipėdos senamiesčio Rotary klubų nenuilstančių sesių ir brolių komandą, projektas Lietuvoje įgavo pagreitį.

Šiuo metu yra surinkta lėšų 1 600 akinukų pagaminti. Lėšos renkamos ir toliau per aukok.lt, kurios bus skirtos išskirtinai Kolumbijos Boyaca regiono vaikučiams, kuriame net 150 tūkst. žmonių turi regos sutrikimų.

Lietuvos indėlis neliko nepastebėtas projekto organizatorių, kuriuos sužavėjo sesių ir brolių pasišventimas projektui. Pirmas kartas, kai ne tik mūsų trys klubai, bet ir Lietuvos Rotary organizacija įneša ženklų indėlį į tarptautinį projektą. Karaliaus Mindaugo, Vyčio ir Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubai apjungę jėgas su Vokietijos Rotary klubais aplikavo tarptautiniai dotacijai ir galime šiai dienai pasidžiaugti, kad Rotary International patvirtino Globalią 162 000 JAV dolerių dotaciją.

Spalio 29 d. Facebook socialiniame tinkle įvykęs virtualus renginys skirtas regėjimo gerinimui su Sigita Kriaučiūniene ir WoW University sulaukė didžiulio susidomėjimo, įrašą vis dar galima pasižiūrėti Facebook puslapyje šioje nuorodoje.

Šis projektas vertas visų mūsų indėlio. Prisidėti galite čia: https://www.aukok.lt/projektai/Vieno-dolerio-akinukai.