Posted on Apr 02, 2021
Rotary klubas „Vytis“, bendradarbiaudamas su socialinių pokyčių inkubatoriumi „Domus Solis“, vis garsiau kalba apie skaudžias problemas padedančius spręsti Vaikų dienos centrus visoje Lietuvoje.
 
Kaip žinia, į Vaikų dienos centrus pasibaigus pamokoms susirenka vaikai, kurie nuolatos susiduria su socialinėmis, psichologinėmis, skurdo problemomis namuose, patiria patyčias ir nesulaukia psichologinės pagalbos mokykloje ar net šeimoje. Vaikų dienos centre apart šilto maisto, tylos, šilumos, galimybės ramiai atlikti namų darbus,  suteikia galimybę išsipasakoti, supratingumą ir psichologinę pagalbą. Dienos centrų vadovai, įkūrėjai dažniausiai būna žmonės – altruistai, besąlygiškai mylintis vaikus, norintis jiems padėti, turintys dideles širdis. Profesinėje srityje – tai puikūs vadybininkai, fizikai ar chemikai, o gal inžinieriai paaukoję savo profesiją dėl pašaukimo padėti vaikams. Retas iš jų turi pedagoginį, psichologinį ar socialinį išsilavinimą. Tuo tarpu būtent jie susiduria su pačiomis sunkiausiomis vaikų psichologinėmis problemomis.
Taip gimė projektas „Mažieji angelai“, padėsiantis Vaikų dienos centrų specialistams didinti kompetencijas darbui su specialių poreikių vaikais. Tuo pačiu šie specialistai bus mokomi asmeninio atsinaujinimo (angl. restart), supažindinami su bendraminčiais kolegomis,  su kuriais dalinsis gerosiomis praktikomis, bus kuriama bendruomenė. Sąmoningai investuojame į Vaikų dienos centrų darbuotojus, kad gautos žinios būtų perduotos begaliniam skaičiui vaikų. Mokymai truks 8 mėnesius, du susitikimai vyks gyvai, kiti nuotoliniu būdu, todėl galės mokytis specialistai iš visos Lietuvos. Mokymus ves pedagogikos, psichologijos, kūno ir meno terapijos sertifikuoti ekspertai.
 
Atsižvelgdami į Apygardos Valdytojos Viktorijos Trimbel bei Rotary fondo raginimą daryti jungtinius projektus, prie projekto prisijungti RK „Vytis“ pakvietė ir kitus Rotary, tame tarpe ir Vidinio Rato, klubus: Plungės, N. Akmenės, Ukmergės, Šalčininkų, Pasvalio Rotary klubus, Šilutės bei Vilniaus Vidinio Rato klubus. Projekto kaina 7480 eur
 
PROBLEMOS MĄSTAS*:
• 30 proc. vaikų emocinė savijauta žema
• 25 proc. patiria nerimą
• 23,5% galvoja apie savižudybę, 11% yra planavę 9% yra bandę žudytis
• 65% vaikų nepatenkinti mokyklas, 35% negauna paramos iš mokytojų, 28% patiria patyčias.
• Daugiau nei 500 (40%) mokyklų neturi psichologų.
• Psichikos ir elgesio sutrikimų jaunimo tarpe 2011‒2015 m. išaugo 16,9 proc.
 
 
* tarptautinis HBSC tyrimas 2018