Trakų Rotary klubas kartu su Japonijos visuomenine organizacija “Gensuikyo” karo pabėgėliams iš Ukrainos skyrė paramą už 28 tūkst. Eurų. Trakų rajone ir Elektrėnų savivaldybėje gyvenimą iš naujo šiuo metu pradeda apie keletą tūkstančių ukrainiečių.

“Sužinoję apie į Lietuvą atvykstančius Ukrainos pabėgėlius ir pasitikslinę, kiek ukrainiečių yra mūsų savivaldybėse japonai pasiūlė bendradarbiauti ir padėti nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Prie japonų skirtos paramos pridėjus mūsų klubo lėšas gavosi solidi suma paramos programai vykdyti”, - sako Trakų Rotary klubo prezidentas Arūnas Dzigas.

Pagrindinis dėmesys - iš Ukrainos atvykusioms mamoms ir vaikams

Japonijos Konstitucijos 9-asis straipsnis neleidžia skirti lėšų kariniams tikslams, todėl Trakų Rotary klubas pasiūlė “Gensuikyo” skirti paramą Lietuvoje apsistojusioms ukrainiečių šeimoms. Pagrindinis dėmesys skiriamas ukrainietėms mamoms su vaikais.

Karas Ukrainoje kelia ir švietimo krizę. Nuo Rusijos agresijos bėgantys mokyklinio amžiaus vaikai patiria didelius edukacijos iššūkius - sutriko visas mokymo ir mokymosi procesas, o tam, kad galėtų sklandžiai vykti nuotolinis mokymasis reikia kompiuterių ir planšečių.

“Reikiamus elektroninius prietaisus jau nupirkome ir išdalinome moksleiviams, kad jie kuo greičiau galėtų tęsti ugdymosi procesą”, - pasakoja A. Dzigas.

Padedant mamoms įsikurti laikinuose būstuose ir siekiant palengvinti jų buitį Trakų Rotary klubas įteikė moterims kuponus apsipirkti keliuose prekybos tinkluose, taip pat nupirko labiausiai trūkstamų būtiniausių buities ir higienos priemonių bei šiuo laikotarpiu aktualių šiltojo sezono drabužių ir maisto produktų.

Apie Trakų Rotary klubo ir Gensuikyo” bendradarbiavimą

“Gensuikyo” kovoja prieš atomines bei vandenilines bombas. Japonai puikiai mena karo siaubą, pareikalavusį beprasmių nekaltų žmonių aukų per Hirosimos ir Nagasakio miestų atominį bombardavimą 1945 metais. Tad ši tauta jaučia itin didelį solidarumą nesuvokiamą rusų žiaurumą šiuo metu išgyvenantiems ukrainiečiams.

Trakų Rotary klubo 2003/2004 m. prezidentas Gediminas Rimdeika jau nuo 1992 metų kasmet dalyvauja Japonijoje vykstančiose Pasaulinėse konferencijose "Prieš atominį ir vandenilinį ginklus”. Per šį laikotarpį atstovai iš Japonijos jau keletą kartų lankėsi Lietuvoje ir Trakų Rotary klube, tad japonai gerai žino klubo veiklą.

“Gensuikyo” skirtos lėšos yra ženkli parama beviltiškoje padėtyje atsidūrusiems žmonėms.