Turbūt kaip ir daugumas piliečių esame nustebinti ir sužavėti kiek daug palaikymo mūsų šalis skiria kovojančiai Ukrainai - tiek asmeniškai tiek vienydamiesi. Kaip klubas prisidedame prie Rotary apygardos organizuojamos "Paramos Ukrainai" medicinos ir higienos priemonėmis. Tikime, kad ši pagalba viena reikšmingiusių.

Viena pirmųjų mūsų savarankiškų blitz iniciatyvų buvo pagelbėti dviems vaikams startuojantiems ugdymo įstaigoje Klaipėdoje pasirūpinant sportiniais ir kitais reikalingais rūbais bei batais.

Norėdami reikšmingai prisidėti prie paramos Ukrainos piliečiams ir matydami poreikį pagelbėti atvykstantiems vaikams/jaunuoliams klube susirūpinome jų užimtumo klausimu. Pirmiausia inicijuotas ir surinktas didžiulis sąrašas veiklų/užsiemimų atvykusioms šeimoms Klaipėdos krašte. Jau dėkojome ir dar daug kartų dėkosime visų vardu daugiau nei 28-ioms organizacijoms bei asmenims, kurie skiria savo laiką, rengia užimtumą neatlygintinai - visi jie pristatyti mūsų Facebook paskyroje (lietuvių ir rusų kalbomis) - https://www.facebook.com/109700974289732/posts/431886598737833/?d=n.

Tuo pat metu pastebėtas poreikis ir užimtumui laikinuosiuose namuose - t. y. daugumos atvykusių su savimi pasiimtas daiktų skaičius itin ribotas... Sužinojome, kad jaunimui/vaikams trūksta veiklos priemonių namuose bei raštinių reikmenų ugdymo įstaigose, todėl sugalvojome komplektuoti "Veiklos dėžutes". Klaipėdos apskrityje jų jau išdalinta virš 50 vienetų ir vis dar komplektuojamos. 

Toliau skleidžiame šią iniciatyvą ir renkame reikalingas priemones Šiauliuose, Vilniuje ir Panevėžyje! Kreipiamės tuo pačiu į visus ir kviečiame padėti bei prisidėti kuriant "Veiklos dėžutes".

Jas norime ir galime pildyti: 

- kanceliarinėmis priemonėmis: 

- kinetiniu smėliu, 

- modelinu, 

- plastelinu, 

- spalvinimo/lipdukų knygelėmis (bei kitomis, kurios suprantamos bet kokia kalba),

- piešimo ir rašymo priemonėmis,

- dėlionėmis, 

- galvosūkiais,

- konstruktoriais ir kt. 

Galite ir norite prisidėti kitokiomis - universaliomis veiklos priemonėmis (tinka viskas, kuo užsiimti gali vaikai nuo 3 iki 17 metų) - parašykite mums žinutę ir bent trumpam padėkime nukreipti jų dėmesį nuo padėties gimtinėje! 💙💛

Kartu galime daugiau!
Rotary e-klubas Laisvė