Posted on Sep 14, 2021

2021 m. rugsėjo 3-6 d. Lietuvos rotariečiai (9 broliai) - Šiaulių Vykinto, Šiaulių ir Šiaulių Saulės RK klubų atstovai lankėsi Ukrainoje.  Rovno Rotary klubas šventė savo klubo 25-metį. 

Rugsėjo 3 d. (penktadienį) laukė šventinis vakaras. Jo metu buvo pristatyta klubo veikla, įvykdyti projektai. Per ketvirtį amžiaus įvykdyta daugiau nei 100 projektų  su skirtingomis 90 institucijų Ukrainoje, kurių vertė viršija 400 tūkst. USD.

Šiuo metu klubas aktyviai dalyvauja projekte: „Vaikų, turinčių autizmo sutrikimų, diagnozės ir reabilitacijos Rovno regione gerinimas“. Bendrosios praktikos gydytojai supažindinami su mažų vaikų autizmo atrankos testu MCHAT-R. Privalumas - galimybė registratūroje per kelias minutes atlikti testą. Ankstyva diagnozė yra raktas į gydymo sėkmę. Siekdami pakeisti situaciją į gerąją pusę, kartu su savo partneriais - Toronto ir Edmontono Rotary klubais (Kanada), taip pat padedami Kanados vyriausybės, įvykdė Global Grant projektą. 2019 m. Rugsėjo mėn. Buvo paskirta dotacija № 1986963 „Rovno regiono vaikų, sergančių autizmu, diagnostikos ir reabilitacijos kokybės gerinimas". Šis projektas sutelkė bendram tikslui keturių Rovno įstaigų atstovus, kuriems ši problema buvo ypač skaudi - Poglyad labdaros fondas, Rovno regioninės vaikų ligoninės medicinos ir socialinės reabilitacijos centras, Rovno regioninis psichikos sveikatos centras ir Vaikų reabilitacijos ir paliatyviosios pagalbos centras. Projekte įgyvendinta - tai, ko reikia vaikų autizmo diagnozavimo ir reabilitacijos problemai pagerinti.    

Vakaro metu Lietuvos rotariečiai pasveikino su neeiliniu jubiliejumi, palinkėjo naujų projektų ir idėjų, įteikė lietuviškus suvenyrus.

Rugsėjo 4d. (šeštadienį) užmiestyje įvyko piknikas "Rivne Rotary raky 2021 fest." Vakaro tema buvo rokenrolas bei vėžiai.  Visą šeštadienį lydėjo neįtikėtinai geros emocijos, energija, veržlumas!!!  Dalyvavo 27 Rotary klubų atstovai iš Ukrainos, Lietuvos, Prancūzijos, Kanados.  Vakare įvyko labdaros aukcionas, kuriame aktyviai sudalyvavo ir Lietuvos rotariečiai. Taip pat Šiaulių ir Charkovo rotariečiai aptarė planuojamo bendro Global Grant projekto gaires. 

Rugsėjo 5d. (sekmadienį) sekė tolesnė pažintis su Rovno miestu. Įvyko plaukimas senoviniais laivais. Po pietų pakeliui į Lvovą, lydimi Rovno rotariečių, aplankėmė Dubno pilį. Dubno miestas nuo XIV a. priklausė Lietuvos Didžiajai kunigaikštystei. Jame įsikūrė viena pirmųjų LDK žydų bendruomenių. Miesto istorija tampriai susijusi su garsia LDK didikų Ostrogiškių gimine. 

Buvo gera ir smagu pabendrauti su rotariečiais iš Ukrainos bei sulaukti padėkos, kad atvykomę į tokį jiems svarbų renginį. Trys dienos Ukrainoje prabėgo labai greitai. Visas dienas lydėjo didelis bendrumo jausmas. Bendraudami kuriame naujus santykius, ryšius bei bendrus ateities projektus.

Dabar 2232 Apygardoje 66 klubai (62 iš Ukrainos ir 4 iš Baltarusijos) ir 1100 rotariečių.

 

Išvykos nuotraukos šioje nuorodoje.

 

 

ICC Ukraina - Lietuva, Lietuvos nacionalinės sekcijos pirmininkas

Rimantas Januševičius