Posted on Oct 08, 2020
Joniškio Rotary klubas nuo 2020 m. sausio 3d. sėkmingai vykdė įvairias projektines veiklas ir įgyvendino projektą „Įgūdžių įgijimas per kūrybinę ir meninę veiklą“, finansuojamą iš Europos socialinio fondo lėšų ir LR biudžeto lėšų. Projekto vertė 12 341,20 Eur. Projekto vykdytojas prisidėjo savanorišku darbu prie veiklų vykdymo.
Projekto tikslas buvo suteikti dalyviams įgūdžių meninėje ir kūrybinėje veikloje stiprinant savivertę ir motyvaciją darbo rinkos aktyvumui bendruomenėje. Projekto įgyvendinimo metu įvyko 5 renginiai kartu su socialiniais partneriais bei savanoriais bei keturi mokymai: smulkių aksesuarų audimas, papuošalų ir kitų aksesuarų vėlimas iš vilnos, buities daiktų drožimas iš medžio bei vaistažolių ir prieskonių auginimas bei realizavimas. Projekto metu net 23 dalyviai įgijo praktinių įgūdžių kūrybinėje ir meninėje veikloje stiprinant savo savivertę bei motyvaciją darbo rinkos aktyvumui bendruomenėje. Į veiklas įsijungė penki savanoriai bei socialiniai partneriai.
 
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu buvo organizuojami šie renginiai:
1) informacinis renginys „verslo sėkmės istorijos” kartu su Joniškio verslininkų asociacija;
2) Amatų dirbtuvės kartu su Joniškio istorijos ir kultūros muziejumi;
3) Informacinis susitikimas su Joniškio verslo ir turizmo centru bei Joniškio verslo asociacijos nariais „jeigu tu gali, galiu ir aš”;
4) projekto dalyvių palapinė Joniškio miesto dienos šventėje, kur buvo pristatomi dalyvių sukurti kūrybiniai ir meniniai darbai;
5) Projekto veiklų ir rezultatų pristatymas miesto bendruomenei.
 
Projektas skirtas Joniškio miesto VVG strategijos antram tikslui įgyvendinti: mažinti nedarbą skatinant bedarbių, darbingų neaktyvių Joniškio miesto gyventojų verslumą ir užimtumą. Tikslinė grupė: ekonomiškai neaktyvūs asmenys ir/arba bedarbiai.
 
Džiaugiamės, kad projekto veiklos sulaukė didelio susidomėjimo ir įvyko sklandžiai.