Šiaulių Vykinto RK broliai lapkričio 18-19 d. lankėsi Rivne. Draugystė su šio miesto rotariečiais prasidėjo 2021 metų vasarą. Klubų atstovai jau ne kartą lankėsi vieni pas kitus. Prasidėjus karui, Rivnė tapo mūsų siunčiamos paramos Ukrainai pagrindiniu pradiniu logistiniu centru. Dabartinis vizitas prasidėjo išvyka į Ostrogo pilį. Tai LDK didžiojo etmono Konstantino Ostragiškio, kuris laimėjo Oršos mūšį 1514 m. prieš Maskvą, gimtinė. Buvo išties jautru ir simboliška prisiliesti prie daugiau kaip 700 m. bendros mūsų šalių istorijos ir tai tik pabrėžė, kad dabar turime ir toliau išlikti kaip vienas tvirtas kumštis kartu ir nugalėti.

Vizitą pilyje vainikavo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis (Twin club certificate of recognition) tarp Šiaulių Vykinto RK ir Rivne RK. Pilies muziejui padovanojome Lietuvos istorinę vėliavą.  Didžiulį įspūdį paliko ir dailės galerijos aplankymas Ostroge. Susipažinome su Antrojo pasaulinio karo sandūroje čia gyvenusių garsių menininkų darbais bei istorijomis. Labai daug kas susišaukia ir su dabartimi.  
 
Vėliau buvo aptartos dabarties realijos bei tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos. Šiuo metu Rivnė kaip ir kiti Ukrainos miestai susiduria su priešo smūgiais į energetikos infrastruktūrą. Ribojamas elektros tiekimas. Atvykus ryte, mieste pasitiko gana dideli transporto kamščiai, nes neveikė šviesoforai. Pradžioje nebuvo elektros ir viešbutyje. Stengiamės ir patys kaip įmanoma taupyti – nesinaudojome liftu, susitikimo metu vakare pagrindinis šviesos šaltinis buvo žvakės.  
Dabar labai reikalingi generatoriai, šilti rūbai, miegmaišiai kariams. Sulaukėme pagalbos prašymo įsigyjant visureigį kariškiams. Taip pat šiuo metu labai reikalingi atšvaitai vaikams, kadangi ribojamas apšvietimas mieste bei laukia ilgas tamsus periodas. Bendraudami su broliais ir seserimis labai aiškiai supratome, kad be visos gyvybiškai reikalingos materialios pagalbos Ukrainai labai svarbi ir moralinė parama bei palaikymas.  
 
Kartu į pergalę!!!
 
Šiaulių Vykinto RK