2022 m. vasario 24 d. prasidėjus karui Ukrainoje, „Vykinto“ Rotary klubas, kaip ir kiti Lietuvos Rotary klubai, neliko abejingas, ir per dvi pirmąsias karo dienas surinko 20 000 eurų Ukrainos paramai. Iš šios sumos 5 000 eurų buvo pervesta į bendrą Apygardos paramos Ukrainai sąskaitą ir prisidėta prie pirmosios mūsų Apygardos humanitarinės siuntos komplektavimo.
 
Jau eilę metų mūsų klubą sieja labai šilti ir draugiški santykiai su daugeliu Ukrainos Rotary klubų, o su Charkovo miesto klubu „KharkivMultinational“ ypatingas ryšys, kadangi praėjusį rudenį pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir pradėjome vykdyti pirmąjį Lietuvos Rotary istorijoje donorinį Global grant projektą „Homo Faber“. Todėl nedvejodami, visą likusią paramą skyrėme šiam klubui, kad jie galėtų kuo daugiau iš bombarduojamo miesto evakuoti vaikų ir senelių. Bendromis pastangomis pavyko saugiai evakuoti vaikų namus, kurių po poros dienų ... tiesiog neliko.
 
  
Praėjus pirmajai karo savaitei, visi paramos pinigai buvo paaukoti, o apie karo pabaigą jokių užuominų net nebuvo. Kiekvieną dieną bendraujant su broliais ir seserimis iš Charkovo ir girdint jų pagalbos prašymą, negalėjome likti abejingi, tad klubo broliai nusprendė pagalbos ieškoti išorėje. Pradėjome intensyviai bendrauti su kitais mūsų Apygardos, užsienio Rotary klubais, Lietuvos įmonėmis. Patikėkite, Lietuvoje yra daug gerų žmonių, kurių pagalbos dėka mūsų „Vykinto“ Rotary klubui kas antrą  savaitę pavyksta sukomplektuoti po vieną vilkiką humanitarinės pagalbos „Kharkiv Multinational Rotary klubui. Humanitarinės pagalbos paieškai ir komplektavimui klube sukurtas „Pagalbos Ukrainai“ komitetas  su atskiromis transporto, medicininės įrangos ir maisto produktų grupėmis.
 
 
Labai norėtume padėkoti mūsų Apygardos atstovei, atsakingai už paramą Ukrainai, sesei Jurgitai Turulienei už prisidėjimą prie humanitarinių siuntų ir tarpininkavimą su Estijos rotariečiais, dėl šios pagalbos šiai dienai Ukrainą pasiekė du pilnai sukomplektuoti greitosios pagalbos automobiliai. Jie buvo pristatyti ir perduoti „Kharkiv Multinational“ Rotary klubui. Visa tai labai stipriai pagelbėjo naujos  medicinos įstaigos kūrimuisi  užmiestyje.
 
Norime paminėti Šiaulių „Harmonija“ klubą ir padėkoti sesei Roslitai Šabrinskienei už pasidalintą informaciją apie karo zonoje įstrigusį pilną vilkiką sausainių, kurie Vykinto klubo pastangomis po dviejų savaičių trukmės pavojingos operacijos, buvo perduoti apsupto ir bombarduojamo Černigovo miesto gyventojams.
 
Utenos RK  klubo prezidentui Daliui Gudeliui, už tarpininkavimą, gaunant 30 000 m² polietileno plėvelės Charkovo miesto išdaužytų namų langų tvarkymui.
 
Ačiū Šiaulių miesto „Šiaulių“, „Saulės“ Rotary klubams už prisidėjimą maisto produktais ir paaukotu automobiliu. Taip pat dėkingi ir Panevėžio RK už prisijungimą prie bendros paramos Ukrainai.
 
Šiai dienai „Vykinto“ Rotary klubas sukomplektavo ir išsiuntė humanitarinės pagalbos į Ukrainą už 198 464 eurų.
 
Į paramos koncertą „Vienybė jėga“ balandžio 29 d. Žalgirio arenoje klubas jau įsigijo 240 bilietų.  Karas Ukrainoje visi viliamės kad baigsis kuo greičiau, bet kol mūsų broliai ir sesės ten kovoja ir už mūsų saugiai sutikta rytą bei laisvę, negalime apsiriboti mobilaus telefono mygtuko paspaudimu, paaukojant 5 ar 10 eurų. Reikia tik trupučio daugiau, kad galėtume visi kartu švęsti pergalę. Taigi, jeigu kažkuo galite ir norite prisidėti, - visada galite kreiptis į Vykinto Rotary klubą.   
 
„Kartu mes galime daugiau !!!”
„Slava Ukraine!!!“