Posted on Apr 12, 2021
Medžių sodinimas – viena iš geriausių idėjų įamžinti istorinius įvykius ar asmenis. Šiais metais, rugsėjo 22 dieną, sukanka 785 metai, kai žemaičiai,  vadovaujami kunigaikščio Vykinto, pasiekė pergalę Saulės mūšyje, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir laikinai nutrauktas kitų baltų žemių užkariavimas bei paklotas tvirtas pamatas tolesniam Lietuvos valstybės vystymuisi. Šiaulių Vykinto RK nutarė įamžinti kunigaikščio Vykinto atminimą – pasodinti ąžuolyną.
Prie projekto geranoriškai prisijungė ir Šiaulių miesto savivaldybė – skirdama beveik 1 ha sklypą ant ežero kranto prie Talkšos parko.  Projektas buvo įgyvendintas rekordišku tempu – mažiau kaip per tris savaites. Patys darbai prasidėjo prasidėjo praeitą penktadienį. Klubo broliai patys išsikasė paaugusius ąžuoliukus iš medelyno prie Užvenčio. Penktadienį buvo dar sužymėtos sodinimo vietos bei iškastos duobės. Darbai užtruko iki 10 val. vakaro.  Sodinimo darbai įvyko šeštadienį. Viso buvo pasodinti 48 ąžuolai, suformuojant Žemės ženklą.  Sulaukėm ir svečių. Šiaulių miesto savivaldybės atstovas Justinas Švėgžda padėkojo klubui už atliktą darbą bei padovanojo miesto vėliavą. Ginkūnų bendruomenės atstovai pasidalino ateities planais.  Tikimės ir tolesnio bendradarbiavimo. Labai simboliška, kad tai buvo padaryta Vykinto vardadienio išvakarėse.
 
Artimiausiu metu planuojame pastatyti įamžinimui skirtą lentelę ir įnauguruoti naują brolį. Tikimės, kad ateityje toliau tiesiant Talkšos pėsčiųjų taką, ąžuolynas taps labiau prieinamas ir lankomas šiauliečių.     
 
Dažnai mes patys net nepastebim ir nesusimąstom, kaip mūsų visų gyvenimus veikia matomi ir nematomi saitai su  gimtąja žeme, istorija, kalba.  Ąžuolų sodinimas labai sustiprino klubo vidinius ryšius, bendrystę ir įkvėpė ateities darbams. Ypatingas ačiū projekto iniciatoriui – klubo broliui Večislavui Lomeiko ir Šiaulių miesto savivaldybės Mero patarėjui Justinui Švėgždai už geranoriškumą ir greitus sprendimus. 
 
Nuotraukų albumas šioje nuorodoje.
 
 
Šiaulių Vykinto RK info