Rotary draugystės mainų programos pagrindu Rotary tarpvalstybinis komitetas (ICC) Indija - Lietuva kartu su Vilniaus Rotary klubu š.m. kovo 27 - balandžio 6 d. organizavo kelionę į Indiją. Vilniaus RK 8 žmonių delegaciją Delyje  priėmė ir apgyvendino savo šeimose Apygardos 3011 rotariečiai iš trijų Delio Rotary klubų:  Delhi Akash Megapolis, Delhi Manthan ir Delhi Central. Vizito Delyje programą koordinavo ICC Indija – Lietuva prezidentas iš Indijos pusės Vikram Sahny. Programa buvo labai įdomiai parengta siekiant mums parodyti minėtų Rotary klubų Delyje vykdomus humanitarinius projektus bei supažindinti su žymiausiais kultūriniais ir istoriniais objektais Delyje.
 

Aplankėme Rotary visuomeninę mokyklą Gurgaone, kurią įsteigė Gurgaono Rotary klubas siekiant suteikti daugiau galimybių mokytis nepasiturinčių šeimų vaikams. Didelį įspūdį paliko Delio rotariečių įsteigtas Rotary Kraujo bankas (Blood Bank) Tunghlakabad, suteikiant didesnes sveikatos priežiūros galimybes nepasiturinčioms šeimoms. Buvome nuoširdžiai priimti Rotary Divyang Kendra Karkardooma, taip pat įsteigtu Delio rotariečių, kur susipažinome su dirbtinių galūnių gamybos procesu bei šių galūnių tvirtinimu neįgaliems nepasiturintiems bendruomenės nariams. 

Lietuvos delegacijos narius su juos lydinčiais Delio Rotary klubų rotariečiais priėmė Jos ekselencija Lietuvos ambasadorė Indijoje Diana Mickevičienė, mokanti daug kalbų, tame tarpe hindi ir sanskrito kalbas. Ji labai palankiai įvertino šią Rotary mainų programą ir rotariečių abiejose šalyse bendradarbiavimą.

Šeimininkai parengė įdomią kultūrinę Delyje – Kutubo minaras, Indijos vartai, Raudonasis fortas, Akshardham šventykla ir kt.   Turėjome galimybę susipažinti su Indijos virtuve, tradiciniais Indijos patiekalais, pasimėgauti indiškų prieskonių skoniais ir aromatais. 

Vizito metu buvo pasirašytas Klubų dvynių sertifikatas tarp Vilniaus Rotary klubo ir Rotary klubo Delhi Akash Megapolis.  Trys viešnagės dienos Delyje prabėgo greitai. Atsisveikinome su svetingais šeimininkais, pakviesdami juos atsakomojo vizito į Vilnių.

Po viešnagės Delyje išvykome į šešių dienų turistinę kelionę po Indijos Karališkąjį Radžastaną.  Šią kelionę mums organizavo atvykęs iš Indijos ir jau net šešis metus Lietuvoje gyvenantis rotarietis Amideep Singh Kapoor. Aplankėme Agrą su įspūdingu Tadžmahalo mauzoliejumi, sudalyvavome Bengalijos tigrų safario ture Ranthambore nacionaliniame parke, kur pamatėme tigrą natūralioje aplinkoje visiškai iš arti. Didelį įspūdį paliko Džaipuras, dar vadinamas „rožiniu miestu”. Šiame mieste aplankėme Jantar Mantar observatoriją, Gintarinį fortą, Džaipuro senamiestį.

Kelionė buvo visapusiškai naudinga plečiant mūsų bendradarbiavimą su Indijos rotariečiais, siekiant geresnio supratimo ir tolerancijos tarp skirtingų kultūrų.    

Dr. Juozas Šarkus, PDG

ICC Lietuva - Indija prezidentas

ICC Nacionalinis Koordinatorius Lietuvoje 

Vilniaus Rotary klubas