Posted on Sep 03, 2020
Vilniaus Perkūno Rotary klubas pradėjo naują gražią tradiciją. Prezidento pareigas pradėjusiam eiti Kęstučiui Kristinaičiui buvo pagamintas ir iškilmingai įteiktas vardinis vienetinis prezidentinis žiedas.
Visais laikais žiedo nešiojimas buvo siejamas su svarbiais gyvenimo įvykiais arba nuopelnais. Žiedus nešiojo graikų ir romėnų nusipelnę piliečiai, vėlesniais laikais dvasininkai, riteriai ir senatoriai. Su žiedais siejamos ir tam tikros ceremonijos, ritualai.
Vilniaus Perkūno Rotary klubas, norėdamas pagerbti savo prezidentus ir prasmingai įamžinti prezidento pareigų ėjimą klube, nutarė, jog kiekvienam, einančiam Klubo prezidento pareigas, turėtų būti įteiktas vertingas vardinis prezidentinis žiedas.
Kaip ir priklauso Perkūno vardu pasivadinusiam klubui, prezidento regalijų perdavimo ceremonijos kasmet vyksta ant piliakalnio. Šiemet ceremonijai buvo parinktas nuostabiai gražioje vietoje esantis, Žakainių piliakalnis (Šilutės r.). Aukure rusenant Perkūno ugniai Klubo nariai sustojo ratu ir vienas kitam į rankas perdavė ugnį tardami žodžius „Brolis broliui“, kol ši buvo perleista į naujojo klubo prezidento rankas. Perskaičius Klubo prezidento priesaikos žodžius, Vilniaus Perkūno Rotary klubo prezidentas 2019-2020 m. Darius Montvila iškilmingai įteikė naujajam Klubo prezidentui 2020-2021 m. Kęstučiui Kristinaičiui prezidentinį žiedą ir palinkėjo išminties bei darbštumo.
Masyvus 12 g sidabrinis žiedas sudarytas iš ratu išdėliotų sidabrinių Rotary krumpliaračio ir Klubo logotipo simbolių. Žiedo akcentas – auksinis Klubo logotipas. Žiedas pagamintas individualiai šiam prezidentui ir nebus perleidžiamas kitam prezidentui. Prezidentinio žiedo idėją įgyvendino ir papuošalą pagamino juvelyras Remigijus Kazlauskas.
Prezidentinio žiedo sukūrimas yra simbolinis, bet labai svarbus žingsnis mūsų Klubo gyvenime. Manome, kad tokių tradicijų labai reikia bendruomenėje, puoselėjančioje broliškus santykius.