Posted on Nov 23, 2020
Rodydama ištiestas savo rankas, Deimantė Bačiulė sako, kad venų ji nebeturi: „Jos sudegė.“ Nors vėžį įveikusi moteris šiandien džiaugiasi, kad yra sveika, tačiau nori dalytis gyvenimo pamokomis ir pasakyti tai, ko galbūt nežino kitos tokia pat liga susirgusios moterys.
 
„Portai, paprastai tariant, – kateteriai, gali išsaugoti rankų venas, nes juos naudojant cheminius vaistus reikia leisti ne tiesiai į rankų venas, o būtent per juos“, – sako D. Bačiulė. Ir nors šiuo metu pasaulį užvaldžiusi pandemija tarsi užgožia kitų ligų egzistavimą ir plitimą, pasak medikų, niekur jos nesitraukia, todėl kasmetinė Rotary klubo „Harmonija“ parama kaip niekada reikalinga.
 
Laikinai einantis Onkologijos klinikos vadovo pareigas gyd. chemoterapeutas Aleksandras Petrauskas sako, kad implantuojamųjų kateterių poreikis yra augantis. „Onkologijos klinika, kiek tai įmanoma šiomis dienomis, veikia pilnu pajėgumu ir vidutiniškai po du portus per savaitę sėkmingai įveda pacientams. Liūdna, tačiau 2020 m. pacientų skaičius klinikoje padidėjo 20–25 proc. Vadinasi, ir portų reikia kasdien vis daugiau.“
 
Ir nors pasaulinė situacija sutrukdė suorganizuoti kilnių tikslų kupiną paramos renginį, Rotary klubo „Harmonija“ nariai rankų nuleisti neketina. „Susiklosčiusi situacija noro padėti ir toliau vystyti gilias geradarystės tradicijas nesumenkino. Inicijuojame paramos akciją, orientuotą į VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos ligonius. Esame įsitikinę, jog prieš vienuolika metų priimtas sprendimas inicijuoti akciją dėl lėšų rinkimo implantuojamoms sistemoms „Porto-A-Cath“ įsigyti ir skirti sergantiesiems, pasiteisino su kaupu. O šiandien girdimos sėkmės istorijos skatina tai daryti ir toliau bet kokiomis sąlygomis“, – sako Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2020–2021 m. prezidentė Dalia Liolytė.
 
Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, įprasmindamas Rotary šeimos pagrindinę vertybę – tarnystę bendruomenei – jau vienuolika metų rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančių žmonių gerove. Klubas, organizuodamas įvairias paramos akcijas, yra surinkęs apie 30 tūkst. eurų. Už surinktas lėšas nupirkti keli šimtai „port“ tipo kateterių. Tokie kateteriai reikalingi ligoniams, kuriems reikalinga ilgalaikė chemoterapija. Implantuojamos sistemos sudarytos iš porto rezervuaro ir kateterio. Kateteris chirurginiu būdu įvedamas į poraktikaulinę kraujagyslę, o porto rezervuaras įsiuvamas po oda, žemiau raktikaulio, todėl vaistai leidžiami į rezervuarą, dėl to nereikia atlikti dažnų skausmingų dūrių į venas.
 
Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ kviečia nebūti abejingais ir skleisti Kalėdų dvasią gerais darbais paaukojant ir padovanojant viltį. Bet kokio dydžio paramą galima pervesti į klubo sąskaitą Onkologijos klinikai remti iki šių metų gruodžio 31 d.
Sąskaitos numeris: LT367300010131059309, AB Swedbankas
Gavėjas: Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“
Mokėjimo paskirtis: Parama Onkologijos klinikai
 
Nuoširdžiai dėkojame už jūsų gerumą.
Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ informacija
Daugiau informacijos el. p. srkharmonija@gmail.com