Posted on Nov 22, 2021

Vilniaus Rotary klubas Vienybė džiaugiasi šiemet suorganizavęs dviejų vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, gydymą delfinų terapija Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centre.

Prieš metus į klubą jautriu prašymu kreipėsi šių vaikų mama. Darbšti moteris papasakojo apie savo mažųjų negalią, kasdienybės iššūkius ir paieškas būdų, kaip pagerinti sūnaus ir dukros socialinius įgūdžius, kalbos ir elgesio vystymąsi, judesių motoriką. Sužinojusi apie delfinų terapiją ir jos teikiamą naudą negalią turintiems žmonėms, rankų nenuleidžianti mama ėmė ieškoti būdų, kaip įgyvendinti šią svajonę, tačiau abiejų vaikų gydymo kaina vienišai motinai nebuvo įkandama.

 

RK Vienybė, organizaciniais klausimais padedamas Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“, kartu su rėmėjais UAB „MED GRUPĖ“ padengė dviejų savaičių delfinų terapijos kurso išlaidas. Karantino sąlygoms sušvelnėjus ir delfinariumui vėl atvėrus duris, šeima nedelsdama pasinaudojo suteikta galimybe. Mama pasidžiaugė, kad patirti įspūdžiai buvo nepakartojami, terapija praėjo puikiai ir, terapeutų nuomone, vaikai padarė didžiulę pažangą. „Jeigu žinote jausmą, kai išsipildo labai didelė svajonė, tai mes dabar taip jaučiamės“ dėkojo ji.

Kadangi geriausiems rezultatams pasiekti rekomenduojamas dviejų savaičių kursas kartą   metuose trejus metus iš eilės, RK Vienybė planuoja tęsti šį projektą ir prisidėti prie vaikučių geresnės savijautos bei džiugių emocijų.

 

RK Vienybė info

Nuotraukų autorius Alfonsas Mažūnas