Vienos pokylis – tradicija tapęs renginys, kuriame šiauliečiai ir miesto svečiai mėgaujasi galimybe susiburti, bendrauti, šokti ir aukoti. Labdara yra pagrindinis Vienos pokylio tikslas. Dešimtus metus organizuojamo labdaringo renginio metu simboliškai surinkta 10 tūkstančių eurų parama ukrainiečiams, nukentėjusiems priešakinėse karo linijose: ugniagesiams, paramedikams, savanoriams ir kt.

Atkeliavęs iš Austrijos, aristokratiška dvasia dvelkiantis pokylis vyksta jau dešimtus metus vasario mėnesį. Šią tradiciją sėkmingai plėtoja Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, kuris ir šiais metais sulaukė didelio susidomėjimo iš Lietuvos, svečių iš Vokietijos, Ukrainos ir Latvijos, daugiau nei iš 15 skirtingų Rotary klubų. Renginio metu vyko labdaringas aukcionas, loterija, sulaukusi visų renginio svečių susidomėjimo. Pokylio metu vyko ir tylusis aukcionas, kuriame vieną iš darbų pristatė svečiai iš Ukrainos. 

Rotary International Apygardos 1462 2022‒2023 m. valdytoja Jurgita Turulienė pabrėžė, kad šių metų Lietuvos Rotary organizacijos tikslas – parama Ukrainai. „Nuo karo pradžios mes teikiame humanitarinę, psichologinę pagalbą. Organizuojame Ukrainos karių reabilitaciją Lietuvoje, teikiame lėšas karių reabilitacijai Ukrainoje, padėjome įkurti ukrainietiškas mokyklas Lietuvoje. Metų pradžioje Odesą pasiekė du didelės galios generatoriai, kuriuos naudojant apšildomas visas Odesos mikrorajonas“, – sako Apygardos 1462 valdytoja Jurgita Turulienė.

Viešnios iš Ukrainos Rotary klubo Kharkiv Multinational Natalia Teslenko ir Tetiana Stasiuk prieš pat renginį atvyko su labai svarbia misija – padėkoti Rotary nariams lietuviams, kurie padeda nuo pirmos karo dienos. „Kiekviena pagalba yra ypač svarbi, kiekvienas pasakytas žodis, kiekvienas jausmas, padovanotas mums, yra neįkainojamas. Nuo pirmos dienos, nuo pirmos minutės jaučiame susivienijusių už laisvę užnugarį“, – su jauduliu dėkoja  Natalia Teslenko.

Rotary klubo „Harmonija“ 2022–2023 m. prezidentė Viktorija Mališauskaitė pasidžiaugė, kad išlaikomos Vienos pokylio tradicijos pritraukia vis daugiau neabejingų svečių ir bendrystėje surenkamos lėšos šiuo metu labiausiai stokojantiems. Šventę tradiciškai pradėjo jaunimo porų pasirodymas (polonezas, kadrilis, polka ir valsas). Viso vakaro metu šokio muziką dovanojo Šiaulių pučiamųjų orkestras, kviestinių atlikėjų – Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino ir Onos Kolobovaitės – koncertinė programa. Išskirtiniu pasirodymu vakarą papuošė vokalinis ansamblis „Fresco“. Pokylį vainikavo tradiciniai naktipiečiai su vengrišku guliašu ir alumi. Vienos pokylio metu surinktos lėšos – 10 tūkst. Eur – yra perduotos atsakingiems asmenims iš Rotary klubo Kharkiv Multinational, su kuriais palaikomas glaudus ir nenutrūkstamas ryšys jau ne vienerius metus. 

Rotary Klubas „Harmonija“