Posted on Jul 27, 2020
Vilniaus Tarptautinis Rotaract klubas (VIRACT) 2016 m. inicijavo projektą „Pirmoji kuprinė“ tikėdamas, kad kiekvienas vaikas turi teisę į geriausią mokslo pradžią. Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje, deja, vis tik ne kiekvienas vaikas turi galimybę, pradėti pirmąją klasę aprūpintas reikalingomis mokyklinėmis priemonėmis ar bent kuprine, projekto iniciatoriai išsikėlė tikslą – padovanoti pirmąją kuprinę, su visu reikalingu mokykliniu inventoriumi, būsimiems pirmokams, kurie auga nepasiturinčiose ar socialinę riziką patiriančiose šeimose.
 
Vaikai, kuriems yra skiriamos kuprinės, atrenkami bendradarbiaujant su Lietuvos regionų, kuriuose skurdas, nedarbo lygis ir socialinės problemos šeimose yra didžiausios, savivaldybių socialiniais darbuotojais.
 
Nuo projekto pradžios, buvo padėta tinkamai mokyklai pasirengti 160 pirmokų. Individuliai aplankant pradžiamokslius, jie buvo aprūpinti kuprinėmis, įvairiomis kanceliarinėmis priemonėmis, sportine apranga, bateliais, krepšiais, pratybų sąsiuviniais.  Per paskutinius 3 metus pirmąsias kuprines padovanojome vaikams iš Akmenės, Alytaus, Joniškio, Kelmės, Lazdijų, Raseinių, Šilutės, Varėnos, Visagino ir Zarasų rajonų.
 
VIRACT, įgyvendindamas projektą ketvirtąjį kartą, planuoja padėti rugsėjo 1-ajai pasiruošti 70 vaikų iš Utenos apskrities.
 
Apie projektą “Labas rytas, Lietuva” laidoje.
 
Prisidėti prie projekto bei, kad būsimi pirmokai į mokyklas žengtų su džiaugsmu ir tvirtu žingsniu galite kiekvienas, skiriant paramą:
Vilniaus Tarptautinis Rotaract klubas
į. k.: 303417589
a. s.: LT737300010141072729
 
VIRACT taip pat kviečia Vilniaus krašte esančius Rotary ir Rotaract klubus prisidėti prie pirmųjų kuprinių pristatymo vaikams. Šitaip kuprinės efektyviau pasieks būsimus pirmokus, o jums suteiks galimybę suprasti projekto svarbą bei trumpam sugrįžti į „pirmąją klasę“, pasidalinant pradžiamokslio džiaugsmu.  Dėl galimybės prisidėti prie projekto prašome susisiekti su Gabija Trimbel, gabija@pirmojikuprine.lt, +37061011777.
 
Sekite projekto naujienas Facebook: www.facebook.com/Pirmojikuprine