Posted on May 03, 2022

Lietuvos ROTARY 1462 ir LIONS 131 apygardų bendruomenės kartu su Ukrainos ir Lietuvos atlikėjais suvienijo jėgas ir Balandžio 29-ąją, Kaune, Žalgirio arenoje surengė paramos koncertą „Vienybės jėga“, kurio visos lėšos yra skiriamos Ukrainos karių ir kovotojų gydymui ir reabilitacijai Lietuvoje.

Nuo pirmos karo Ukrainoje dienos ROTARY ir LIONS klubų nariai aktyviai įsijungė į pagalbos ir paramos ukrainiečiams organizavimą, jos nugabenimą, pabėgėlių iš Ukrainos saugų atvežimą į Lietuvą, rūpinasi jų apgyvendinimu ir aprūpinimu reikalingais daiktai. Mes, atsiliepdami į kolegų - Ukrainos ROTARY ir LIONS klubų prašymus, kasdien renkame tikslingą paramą, organizuojame įvairias akcijas ir renginius, kurių metu surinktos lėšos skiriamos pagalbai Ukrainai. Kartu su Lions organizacija suteikėme paramos Ukrainai už daugiau kaip 1 000 000 eurų.

 

Šiuo renginiu pagerbėme Ukrainos tautos, jos karių didvyriškumą ir vienybę, ginant savo šalį, demokratiją ir taiką, ne tik Ukrainoje, bet ir visame pasaulyje. Koncertas puikiai pavyko, parodyta atlikėjų vienybė, daugiau nei 7 tūkstančiai žiūrovų susivienijo bendram tikslui – suteikti reabilitaciją nuo karo nukentėjusiems Ukrainos kariams ir kovotojams.

Pačioje koncerto pradžioje dainininkės ir šio renginio vedėjos Ruslanos lūpomis nuskambėjo Ukrainos himnas. Į savo bendruomenės narius ir visus atvykusius klausytojus kreipėsi Rotary apygardos valdytojas Evaldas Vaineikis bei Lions apygardos gubernatorius Andrius Stasiukynas. Į susirinkusiuosius arenoje taip pat kreipėsi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

Koncerto metu vedėjai Arūnas Valinskas ir Ukrainos atlikėja Ruslana tiesioginiu skambučiu kreipėsi į Mariupolio gynėjus. Žodžius specialiai į areną susirinkusiems žiūrovams skyrė Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska. „Su didele pagarba kiekvienam ir kiekvienai iš jūsų“, – I. Valinskienės lūpomis Lietuvos žmonėms žinią perdavė Ukrainos prezidento žmona.

Paramos koncerto scenoje pasirodė daugiau nei 100 atlikėjų. Tarp jų – žymiausios Ukrainos scenos žvaigždės Ruslana, Nadya Dorofeeva, Nastia Kamenskih ir Tina Karol. Dar prieš renginį Ruslana kvietė: „Skirtingose pasaulio vietose jaučiame tą patį – mums gresia pavojus. Net ir mažiausia parama bus didžiulė pagalba siekiant pergalės šiame kare. Pasidalykite su Ukraina nedidele dalimi to, kuo galite dalintis šią akimirką. Visi kartu mes laimėsime šį karą“.

Pagalbos žinią Ukrainai dainomis vieningai skleidė lietuvių atlikėjai Merūnas Vitulskis su jaunuoju partneriu, Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius, Liepa Mondeikaitė ir Alana Šport, Inga Valinskienė, Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu, „G&G sindikatas“, Saulius Urbonavičius-Samas, „Violin beats“, Rositos Čivilytės ir Onos Mingės Slušnytės duetas, legendinė grupė „Hiperbolė“. Skambant paskutiniai „LT United“ koncerto dainai „You Are The Winners, Ukraina“ pergalės žodžius skandavo visa „Žalgirio“ arena.

Lietuvos reabilitacijos įstaigos yra parengusios apie 1200 vietų sužeistiems kariams, už koncerto bilietus surinktomis lėšomis bus galima 150 - 200 Ukrainos karių apmokėti 3 savaičių reabilitaciją Lietuvoje. Tad mūsų visų vienybė - Ukrainos žmonių, jos karių, mūsų Lietuvos žmonių, atlikėjų, vieningai agresiją smerkiančio pasaulio žmonių - yra didelė jėga. Jėga, kuri sutramdys tamsias jėgas ir sugrąžins taiką į Ukrainą.

Šaltiniai:

https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/14/1683824/ukrainos-ir-lietuvos-zvaigzdes-suspindo-koncerte-vienybes-jega-suaukotos-lesos-bus-skirtos-ukrainos-kariu-gydymui

https://www.lrt.lt/naujienos/muzika/680/1684607/kaune-ivyko-paramos-koncertas-vienybes-jega-ukrainai-aukojo-tukstanciai-lietuviu