Kviečiame jus spalio 18 dieną, 19 valandą, dalyvauti Tyrėjų Grand Prix 2023 konkurso finaliniame renginyje, kuris įvyks Grand Hotel Kempinski Vilnius! 

Tyrėjų Grand Prix konkursas yra antrus metus organizuojamas populiarus mokslo populiarinimo renginys,  inicijuotas  Norvegijoje gyvenančios investuotojos Žanetos Freyer. Lietuvos Jaunųjų Mokslininkų Sąjungos įgyvendinamas mokslo populiarinimo renginys yra skirtas skatinti jaunuosius mokslininkus populiariai pristatyti savo idėjas visuomenei. Lietuvos1000 RK bendradarbiauja organizuojant šį konkursą ir yra jo rėmėjais.

Vienas iš esminių Tyrėjų Grand Prix 2023 konkurso siekių – parodyti Lietuvos mokslininkų atliekamus tyrimus visuomenei, mokslą pristatyti populiariai ir suprantamai. Tai – ne tik lazeriai, bet ir visuomenės mokslai, ne tik medicina, bet ir kultūra, ne tik elektronika, bet ir sportas. Kodėl toks platus apibrėžimas? Nes iniciatyvos kūrėjams svarbus visos Lietuvos visuomenės progresas ir pažanga. Juk mokslas yra neatsiejama visuomenės dalis! Taip pat siekiama ne tik apjungti mokslą ir pramogą, bet ir sukurti Lietuvoje naują reiškinį, padedantį surasti didžiausius Lietuvos mokslo talentus.

Konkursas skatina jaunuosius mokslininkus aktyviai komunikuoti, rodant mokslinių tyrimų ir švietimo reikšmę šalies pažangai. Šis projektas padeda kurti ryšius tarp jaunųjų mokslininkų, verslo, valstybės institucijų, kuriant palankią terpę idėjų įgyvendinimui.

Finalinio renginio, kuris įvyks spalio 18 d., 19 val., Grand Hotel Kempinski Vilnius, tikslas – disertacijos tyrimo idėjas pristatyti žingeidžiai visuomenei ir taip apjungti mokslą ir pramogą. 10 geriausiai pasirodžiusių doktorantų Tyrėjų Grand Prix finaliniam renginiui individualiai ruošiasi kartu su komunikacijos, mokslo populiarinimo ir retorikos specialistais. Jie savo tyrimų idėjas ir rezultatus turės pristatyti per 4 minutes.

Finale dalyvius vertins komisija ir žiūrovai, kurie balsuos mobiliąja programėle. Nugalėtojui atiteks ne tik pripažinimas, bet ir 2000 eurų piniginis prizas. 

„Joks pinigų kiekis, nafta ar auksas neatstoja žmonių kūrybingumo ir iniciatyvos. Tai parodo Danijos pavyzdys. Didžiausia šalies įmonė, gimusi dėl mokslo, iniciatyvos ir žmonių kūrybingumo, yra vaistų ir medicinos pramonės gigantė. Juk visa tai turi ir Lietuva. Mokslą, iniciatyvumą, kūrybiškumą apjungia ir mūsų organizuojamas „Tyrėjų Grand Prix“, – kalbėjo konkurso iniciatorė ir pagrindinio prizo steigėja Norvegijos lietuvė Žaneta Freyer. 

Pridėtinės vertės kūrimas globalioje erdvėje įmanomas tik remiant naujas idėjas, mokslinius tyrimus prioritetinėse srityse ir skatinant mokslo, verslo ir visuomenės tarpusavio bendradarbiavimą!
Toks renginys eilę metų sėkmingai vykdomas Norvegijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, kitose šalyse. 

Daugiau apie vykdomą konkursą taip pat galite sužinoti: Prasideda ambicingas konkursas „Tyrėjų Grand Prix“ – mokslininkų X faktorius | 15min.lt

BILIETAI