Gegužės 13-19 dienomis pirmą kartą Lietuvos Rotary istorijoje Lietuvos ir Ukrainos Interact klubai vykdė projektą „Little Hands, Big Help“. Projekto pradžioje planavome atsivežti 35 vaikus iš Ukrainos, kurie dėl šiuo metu vykstančio karo yra netekę bent vieno iš tėvelių ir gyvena karštose karo zonose. Norėjome jiems padovanoti 7 dienas be sirenų ir skriejančių raketų garso. Puiki žinia ta, jog, pavyko į Lietuvą atsivežti ne 35, o 40. Net 33 vaikai atvyko iš Chernihiv'o , o 7 iš Kharkiv'o miesto.  Po ilgos kelionės į Lietuvą, pirmąją naktį vaikai apsistojo Trakuose, lankė Trakų pilį ir plaukiojo laiveliais Galvės ežere. Vėliau jie lankėsi Klaipėdos jūrų muziejuje, Delfinariume, Rundalės pilyje Latvijoje ir Kryžių kalne netoli Šiaulių. Paskutines dvi kelionės dienas mažieji prisijungė prie sporto renginio „Interactoriada 2024“, kurioje kartu su visos Lietuvos Interact klubais sportavo ir smagiai bendravo su Rotary bendruomene. Be visų mažiesiems numatytų užsiėmimų, jų laukė ir darbas su psichologais. Savo srities specialistai atvyko kartu su projekto vaikais iš Ukrainos. Komandą sudarė karo psichologai, vaikų mokytojai ir medikai. Specialistų poreikis buvo identifikuotas kiek anksčiau, dar iki atvykimo į Lietuvą, pradėjus bendrauti su projekte dalyvausiančiais vaikais. Projekto tikslas – psichologinė vaikų reabilitacija. Šiandien dalinamės įžvalgomis, kurias gavome iš kartu vykusių psichologų.
Kelionė į Lietuvą vaikams prasidėjo sunkiai, nes vaikų kontingentas buvo labai įvairus. Asocialūs, ribotų fizinių galimybių, su sutrikusia raida vaikai, kuriems reikalinga medicinos darbuotojų  ir slaugytojų pagalba. Daugelis vaikų nemokėjo rūpintis savimi, nusiprausti (įprasta higiena), skalbti ir susitvarkyti.

Į Lietuvą atsivežėme tokią grupę:
20% vaikų – psichologinės normos ribose;
10% – psichologiškai nestabilūs;
40% – su stipriais depresijos požymiais;
20% – prislėgti ir sunerimę,
10% – turėjo bendravimo sutrikimų.
Visa tai – vykstančio karo pasekmė.

Priemonės, kurias pasitelkėme, dirbdami su vaikais:
1. Individualus bendravimas (kontaktinis), darbas su baimėmis.
2. Grupinis, dinamiškas darbas.
3. Žaidimai, šokiai, grupinės viktorinos, konkursai, įsitraukiant visiems specialistams.
4. Kultūrinė reabilitacija: edukaciniai žaidimai, ekskursijos ir pokalbiai apie šalį, kalbą, tradicijas.

Išvados:
Vaikai per 7 dienas išmoko:
Užmegzti kontaktą, bendrauti, suprasti, kas yra ribos – asmeninės ir socialinės. Daugelis įgijo įgūdžių rūpintis savimi ir savo kūnu, įgijo savikontrolės įgūdžių, sumažino nerimą. Neabejotinai nerimas išreiškiamas dėl vaikus užklupusios karinės agresijos. Vaikai skirtingai reagavo į buvimą toliau nuo namų ir be tėvų, tačiau laiko nuobodžiauti nebuvo. Tai veikė teigiamai.

Lietuvos ir Ukrainos Interact klubai nuoširdžiai dėkoja, tiems, kurie patikėjo jaunimu, jų idėja ir prisidėjo prie šio unikalaus projekto.
Didieji projekto partneriai:

1. Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“. Klubas skyrė 10 000 Eur, kurie buvo surinkti per vasario mėn. vykusį labdaringą Vienos pokylį.
2. RI Apygarda 1462. Projekto vykdymui skyrė 4112 Eur iš Interact'o biudžeto.

Projekto partneriai:
1. Tauragės Rotary klubas – 850 Eur;
2. Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ – 700 Eur;
3. Šiaulių „Vykinto“ Rotary klubas – 700 Eur;
4. Vilkaviškio rajono Rotary kubas – 700 Eur;
5. Democratic Women's Council – 700 Eur;
6. Rotary klubas „Laisvė“ – 220 Eur;
7. Pakruojo Rotary klubas – 200 Eur;
8. Kelmės Rotary klubas – 200 Eur;
9. Joniškio Rotary klubas – 100 Eur;
10. Pavieniai asmenys, skyrę paramą – 883 Eur

Ačiū, jog lydėjote mus per visą projektą!

Lietuvos Interact D1462