Posted on Mar 18, 2021
Praėjusią savaitę Rotary klubas „Aditė“ Neonatologijos centro pačių mažiausiųjų priežiūrai padovanojo itin šiuolaikišką, modernų bei funkcionalų kardiomonitorių, kuris leis stebėti mažylių širdies ir kvėpavimo veiklos rodiklius, kitas gyvybines funkcijas.
 
Į Klaipėdos universitetinės ligoninės Neonatologijos centrą, kuriam priklauso Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos bei Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriai, patenka patys silpniausieji - mažučiai kūdikėliai, telpantys delnuose. Jiems reikalinga skubi pagalba, nes kartais jų gyvybė kabo tik ant plauko dėl įgimtų ligų ar dėl to, kad per anksti pasibeldė į šį pasaulį.
 
„Rotary klubo „Aditė“ padovanotas kardiomonitorius – didelė pagalba į Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių patenkantiems kūdikėliams. Tai įrankis, kuris mums leis operatyviai sekti pačios sunkiausios būklės mažųjų gyvybinius parametrus, padės skirti tikslingą gydymą ir slaugymą. Tariame nuoširdų AČIŪ moterų klubui už gražią iniciatyvą ir bendrystę“, - padėką  KUL vardu reiškia Neonatologijos centro vadovė Albina Bulaukienė.
 
Pasak Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ prezidentės Rūtos Šimkienės, klubo pavadinimas „Aditė“ yra kilęs ir siejamas su žodžiu motina. „Esame moterų klubas, natūralu, kad pagalba motinai ir vaikui, kuri yra viena iš ilgamečių Rotary International veiklos krypčių, mums yra viena artimiausių ir svarbiausių, todėl stengiamės įgyvendinti paramos projektus mūsų mieste. Kalbėjome su medikais, ko labiausiai reiktų, buvo įvardinti keli prioritetai. Įprasmindami savo veiklos 25-metį norėjome prisidėti prie naujagimių gerovės ir padovanoti kardiomonitorių. Ši iniciatyva dėl pagalbos gimdyvėms simboliškai ir prasmingai atspindi ir mūsų klubo gimimą, kuriam tada irgi reikėjo pagalbos. Tikimės, kad ši draugystė gyvuos ir toliau“, - gaja bendryste su Klaipėdos universitetine ligonine džiaugiasi „Atidės“ klubo prezidentė. Padovanoto kardiomonitoriaus vertė siekia beveik 7 000 eurų.
 
Tai jau nebe pirmoji Klaipėdos Rotary klubo „Aditė“ iniciatyva, skirta Klaipėdos universitetinei ligoninei. Prieš kelerius metus aktyvios klaipėdietės tarėsi su medikais ir padėjo neišnešiotų naujagimių šeimoms: joms skyrė paramą bei dovano naujagimio kraitelius. Taip pat KUL Akušerijos-ginekologijos departamento Neonatologijos centro Naujagimių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui dovanojo kengūravimo kėdes, padėjo apsaugos priemonėmis per karantiną.
 
 
Parengta pagal KUL informaciją