Posted on Jul 26, 2020
Liepos 23-čiąją dieną Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įteikta 23-čioji rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos premija, kuri skirta Jūratei Norvaišienei. Paraišką – pasiūlymą Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos premijai skirti, teikė Mažeikių Rotary klubas „Liberta“. Mažeikių krašto rotarietės bendradarbiaudamos su Jūrate ir įgyvendindamos ne vieną svarbų projektą Mažeikių miesto bendruomenei pažino Jūratę, kaip geranorišką, nuoširdžią, supratingą, kūrybingą, paprastumu ir žmogiškumu spinduliuojančią asmenybę. Nenuostabu, kad ji jautė tikslą užsiimti labdaringa veikla.
Daugiau nei prieš dešimtmetį, Jūratė savanoriškai pradėjo skelbti žinią apie galimybę tapti kaulų čiulpų donorais. Ji taip pat yra potenciali kaulų čiulpų, ir kraujo donorė. Onkohematologinių ligonių bendrija (OHLB) „Kraujas“, prie kurios įkurta kaulų čiulpų donorystę propaguojanti informacinė kampanija „Būk geras“ padėjo Jūratei skleisti žinią ir skatinti žmones registruotis į negiminingų kamieninių kraujo ląstelių registrą. Jūratės iniciatyva kraujo laboratorijos „Rezus.lt“ filiale Mažeikiuose pradėti imti kraujo mėginiai potencialių kaulų čiulpų donorų registrui.
 
Laisvalaikiu Jūratės kūrybingumas sugula į eiles. Šią vasarą Jūratė pristatė jau antrąją poezijos rinktinę „Žiedais gyvenimas gyvas“. Pirmoji poezijos rinktinė – „Trys saujos laimės“.
 
Šventinėje nominacijos teikimo ceremonijoje Jūratė buvo paskatinta eiti į visuomenę ryžtingiau ir globaliau steigiant Rašytojos Šatrijos Raganos premijos laureatų bendriją.
 
Mažeikių RK „Liberta“ narės džiaugiasi ir dėkoja bendraminčiams palaikiusiems idėją, Jūratę Norvaišienę apdovanoti už rašytojos Marijos Pečkauskaitės – Šatrijos Raganos pradėtos labdaringos, altruistinės veiklos tęsimą, novatoriškų literatūrinių idėjų sklaidą ir įgyvendinimą bei savanorišką kultūrinį šviečiamąjį darbą Mažeikių krašte, o taip pat Lietuvos ir Mažeikių miesto vardo garsinimą tarptautiniuose poezijos konkursuose.
 
 
„Gera daryti gera“ (Šatrijos Ragana)