Posted on Mar 22, 2021
Siekiant įgyvendinti paramos akciją, gruodžio mėnesio pradžioje užsimezgė prasminga partnerystė tarp UAB „Šiaurės tekstilė“ ir Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“. Akcijos metu įstaigoms, kurioms šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu sunkiausia, buvo suteikta vienkartinių medicininių kaukių parama. Per 3 mėnesius išdalinta daugiau nei 130 000 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių 29-ioms įvairaus profilio įstaigoms Šiaulių mieste, rajone, apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose.

Pasak Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2020–2021 m. prezidentės Dalios Liolytės, paramos akcijos idėja gimė gana natūraliai, kai gruodžio mėnesio pradžioje UAB „Šiaurės tekstilė“ kreipėsi į klubą su prašymu padėti išdalinti įspūdingą kiekį vienkartinių medicininių kaukių tiems, kam jų labiausiai reikia.

„Praeitais metais prasidėjusi pandemija paskatino imtis iniciatyvos padėti savo partneriams Kinijoje gaminant vienkartines kaukes. Stebėdami situaciją savo šalyje pasitarėme su įmonės savininku ir nusprendėme išskirti tam tikrą kiekį vienkartinių medicininių kaukių. Siekiant savalaikio ir tikslinio paramos perdavimo atitinakamai auditorijai, mums reikėjo partnerio šiai užduočiai įgyvendinti, dėl šios priežasties kreipėmės į aktyviai veikiančią visuomeninę organizaciją – Šiaulių Rotary klubą „Harmonija“, – pasakojo UAB „Šiaurės tekstilė“ l. e. p. direktorius Giedrius Burneckis.

Įmonės tiekimo vadybininkė Viktorija Mališauskaitė antrino direktoriui ir tikino, kad siekiant savalaikio ir tikslinio paramos perdavimo atitinkamai auditorijai, reikėjo partnerio šiai užduočiai įgyvendinti, dėl šios priežasties buvo kreiptasi į aktyviai veikiančią visuomeninę organizaciją – Šiaulių Rotary klubą „Harmonija“. Klubas, gavęs pasiūlymą, mielai priėmė užduotį ir ėmėsi atsakingo paramos paskirstymo.

„Veiklos buvo nemažai. Visos įstaigos, kurioms buvo pasiūlytos vienkartinės medicininės kaukės, ar įstaigos, kurios pačios kreipėsi su paramos prašymu, labai maloniai ir noriai jas priėmė ir ypač pabrėžė, kad šiuo metu jos labai reikalingos bei aktualios“, – sakė klubo prezidentė D. Liolytė.

Per 3 aktyvius bendravimo ir bendradarbiavimo mėnesius parama vienkartinėmis medicinėmis kaukėmis pasiekė 29 įstaigas, t. y., ligonines, poliklinikas, slaugos namus, mokyklas, bibliotekas, senūnijas ir kitas organizacijas. Atsižvelgiant į įstaigos veiklos apimtis buvo skiriama nuo 500 iki 20 000 tūkst. vnt. vienkartinių medicininių kaukių.

Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2020–2021 m. prezidentė D. Liolytė akcentavo, jog ši akcija tęsė geradarystės tradicijas, o ypač pradžiugino užgimusi draugystė ir bendrystė su UAB „Šiaurės tekstilė“, kuri yra viena didžiausių įmonių Lietuvoje, galinti pasiūlyti platų neaustinių medžiagų, audinių, baldinės furnitūros, dirbtinių odų, klijų bei siūlų asortimentą. Įmonė savo siūlomų prekių asortimentu orientuojasi į Baltijos šalių baldų gamintojus, taip pat į įmones, teikiančias automobilių salonų restauravimo paslaugas, galanterijos gamintojus bei siuvyklas. Klubo prezidentė vylėsi, kad šis bendradarbiavimas yra gražių ir prasmingų darbų pradžia.

Akcijoje dalyvavo ir vienkartinių medicininių kaukių paramą gavo šios įmonės ir organizacijos: VšĮ Respublikinė Šiaulių ligoninė, VšĮ Šiaulių centro poliklinika, VšĮ Šiaulių paliatyvos pagalbos ir slaugos centras „Prasmė“, VšĮ „Tilžės šeimos sveikatos centras“, Šiaulių reabilitacijos centras, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centras, Ikimokyklinio ugdymo vadovų asociacija (Šiaulių skyrius), Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros parapija, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šiaulių viltis“, Motinos Teresės šeimos namų namai, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija (Šiaulių skyrius), Šiaulių miesto savivaldybės globos namai, Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugija „Atgaja“, Šiaulių miesto moterų krūties potologijos asociacija „Salvia“, VšĮ Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, VšĮ Kuršėnų ligoninė, VšĮ Radviliškio ligoninė, Lietuvos tautodailininkų sąjunga (Šiaulių skyrius), Šiaulių Centro pradinė mokykla, Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Aukštelkės socialinės globos namai, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Užvenčio seniūnija, Kelmės specialioji mokykla, Žagarės specialioji mokykla, Šeduvos gimnazija (Specialiojo ugdymo skyrius), Voveriškių pagrindinė mokykla, Adakavo socialinių paslaugų centras.

 

Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ informacija

Daugiau informacijos el. p. srkharmonija@gmail.com