Posted on Nov 30, 2020
Tikriausiai visi ne kartą esame girdėję, kad paleista mintis tampa materija, todėl svajoti reikia atsargiai.
 
Tuo įsitikino ir Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas, kuris labai stengėsi, kad nepakartojamas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai“ turėtų naują arfą, kadangi jų senutėlei arfai buvo jau 40 metų. Šis vienas pagrindinių orkestro instrumentų labai brangus, todėl orkestras pats nepajėgtų jo įsigyti.
 
Viskas gimė vieną dieną prieš gerus metus nuo garsiai mūsų ištartos frazės – „mes galime“!
Trumpai reziumuojant:  
  • Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas arfos įsigijimui paaukojo 12490 Eur,
  • „Simfukų“ koncerto, vykusio Rotariados metu, buvo surinkta 3710 Eur,
  • iš viso – 16200 Eur!
Nuoširdžiai dėkojame visiems broliams ir sesėms, kurie neliko abejingi ir prisidėjo prie mūsų gražios iniciatyvos, be galo didžiuojamės koncertavusiais jaunaisiais atlikėjais, visus mus nustebinusiais savo genialumu sausakimšoje Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje!
Visų mūsų, jūsų ir vaikų pastangomis lapkričio 24 d. iš Prancūzijos į Vilnių atkeliavo net dvi arfos! Po ilgų derybų garsi prancūzų kompanija „Camac Harps“ buvo įtikinta padaryti didelę nuolaidą kilniam tikslui ir tokiu būdu 18500 Eur kainavusią arfą nupirkome už 16200 Eur PLIUS gavome dovanų mažą arfą, skirtą pradinukams, kurios vertė – net 2900 Eur! Taigi orkestras gavo dvi arfas, kurių vertė – 21300 Eur, už 16200 Eur!  
 
 
 
Labai norisi pacituoti „Simfukus“ (citata iš jų Facebook profilio):
„Simfukų“ svajonė išsipildė. Nuostabaus skambesio „Simfukų“ Arfa jau Vilniuje! Tai naujausias prancūzų „Camac harps“ kompanijos meistrų sukurtas arfos modelis „Camac Egerie“, pasaulio muzikos bendruomenei pristatytas 2020 m. rugsėjo 1 d. [...].   
Ilgą, bet džiaugsmingą instrumento laukimą vainikavo staigmena. Didžioji scenos karalienė atvyko ne viena! Tarsi dukrytė, šalia įsitaisiusi ir mažoji „Camac Korrigan“ arfa. Tai „Camac harps“  kompanijos dovana orkestrui ir mokyklai. Džiugu, kad nuo šiol ir patys mažiausieji turės „savo“ instrumentą!
Ir vėl negalime nepaminėti tų, kurių geraširdiškumo dėka „Simfukai“ tikrai ilgai galės džiaugtis atsivėrusia galimybe muzikuoti naujais puikiais instrumentais. Taigi dėkojame Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubui, o ypatingai jo atstovams: Julijai Gerlich, Eglei Kesylienei, Vilmai Daunienei, Virginijui Striogai, Egidijui Dargevičiui, Jauniui Atkočiūnui, Arūnui Gumbelevičiui už nuoširdžią ir nenuilstamą veiklą organizuojant lėšų rinkimo akcijas, paramos koncertus, idėjos sklaidą, asmenišką indėlį bei pastangas. [...]
Instrumentai Simfukus pasiekė orkestro 21-ojo gimtadienio koncerto išvakarėse. Koncertą, deja, tenka atidėti laukiant palankesnių dienų, kuomet galėsime pasirodyti savo ištikimiems klausytojams. [...]
Dar labiau norisi tikėti, jog Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubo skleidžiamas kultūros mecenatystės bei paramos muzikuojantiems vaikams pavyzdys netrukus taps ne tik pozityviu užkratu, bet galbūt kada nors peraugs į nacionalinę mecenatystės pandemiją.
Nuoširdžiausias „Simfukų“ Ačiū visiems! (https://www.facebook.com/Simfukai/videos/1028376144315817)