Posted on Jul 13, 2021
Medžių sodinimas – viena iš geriausių idėjų įamžinti istorinius įvykius ar asmenis. Šiais metais, rugsėjo 22 dieną, sukanka 785 metai, kai žemaičiai,  vadovaujami kunigaikščio Vykinto, pasiekė pergalę Saulės mūšyje, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir laikinai nutrauktas kitų baltų žemių užkariavimas bei paklotas tvirtas pamatas tolesniam Lietuvos valstybės vystymuisi. Šiaulių Vykinto RK nutarė įamžinti kunigaikščio Vykinto atminimą – balandžio pradžioje pasodino ąžuolyną.
Prie projekto geranoriškai prisijungė ir Šiaulių miesto savivaldybė – skirdama beveik 1 ha sklypą ant ežero kranto prie Talkšos parko.  Projektas buvo įgyvendintas rekordišku tempu – mažiau kaip per tris savaites. Viso buvo pasodinti 48 ąžuolai, suformuojant Žemės ženklą. 
 
Liepos 1 d. ąžuolyne buvo atidengta atminimo lenta. Simbolinę juostą perkirpo Apygardos 1462 valdytojas 21-22 Evaldas Vaineikis ir Šiaulių Vykinto klubo prezidentas Aurelijus Raugalas. Renginyje dalyvavo ir Vykintiečių vaikai. Labai simboliška, kad tai buvo padaryta pirmąją naujųjų Rotary metų dieną.  
 
Dažnai mes patys net nepastebim ir nesusimąstom, kaip mūsų visų gyvenimus veikia matomi ir nematomi saitai su  gimtąja žeme, istorija, kalba.  Ąžuolų sodinimas labai sustiprino klubo vidinius ryšius, bendrystę ir įkvėpė ateities darbams. Tikimės, kad ateityje toliau tiesiant Talkšos pėsčiųjų taką, ąžuolynas taps labiau prieinamas ir lankomas šiauliečių. 
 
Atidarymo akimirkos šioje nuorodoje.