2023 m. lapkričio paskutinę savaitę Panevėžio krašte  socialinę atskirtį patiriančiose šeimose viešėjo Norvegijos Rotary klubų iš Langesund, Tonsberg, Faerder, Lagendalen, Svelvik ir Sandefjord Ost atstovai. Norvegijos ir Panevėžio krašto Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Panevėžio Rotary ARTA klubų nariai lankėsi Panevėžio, Pasvalio ir Kupiškio rajonų bei Panevėžio miesto šeimose. Tai norvegų rotariečių kalėdinės dovanos lietuvių šeimoms, rekomenduotoms seniūnijų darbuotojų. Nepilnoms ar daugiavaikėms, sunkiau besiverčiančioms ar skurstančioms, sunkumus patiriančioms šeimoms kiekvienai pagal poreikį padovanota buitinės technikos: šaldytuvų, viryklių, skalbimo mašinų, baldų, dviračių bei kitos labdaros. 

Pasak norvegų, kalėdinio turo veiklas koordinuojančio Panevėžio krašto Rotary klubų ir Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininko bei Panevėžio Rotary klubo nario Algirdo Kęstučio Rimkaus, šiais metais Panevėžio krašto savivaldybėse norvegų parama suteikta 38 Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio rajonuose bei Panevėžio mieste gyvenančioms šeimoms.  

Savaite anksčiau prieš Norvegijos rotariečių vizitą, Norvegijos Rotary klubų iš Langesund, Tonsberg, Faerder, Lagendalen, Svelvik ir Sandefjord Ost kvietimu, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos jaunimo šokių kolektyvas „Siaustinis“ viešėjo Norvegijoje.

Norvegijos rotariečiai vizito metu vyko susitiko su Panevėžio krašto savivaldybių merais, rotariečiais, diskutavo apie tolimesnio bendradarbiavimo būdus.Panevėžio rajono Savivaldybės meras Antanas Pocius, sutikęs svečius iš Norvegijos, pirmiausia dėkojo kalėdinės labdaros iniciatyvos sumanytojai Panevėžio rajono Garbės pilietei Edrund Olaisen, 2009 m. Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus apdovanotai ordinu už nuopelnus Lietuvai. Meras pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubai bei Panevėžio krašto savivaldybės ieško bendradarbiavimo kelių kuo prasmingiau padėti Panevėžio krašto žmonėms.

Norvegijos rotariečiams padėkota už nuolatinę paramą gerinant žmonių socialinę padėtį, palinkėta, kad ir toliau glaudūs ryšiai  nenutrūktų. Norvegams meras A. Pocius įteikė atminimo dovanėles ir palinkėjo malonios pažinties su Panevėžio kraštu ir jo žmonėmis.  

Labdaros akcija, pavadinta norvegų kalėdiniu turu, yra Panevėžio apskrities Rotary ir Norvegijos Rotary apygardos 2290 klubų glaudaus bendradarbiavimo, trunkančio 23 metus, rezultatas.