Posted on Jun 28, 2021
Giruliuose įvyko vienintelė tokia visame Pabaltijo regione aklųjų ir silpnaregių vaikų stovykla „Pažinimo stebuklas 2021“. Ji šiais metais yra jubiliejinė – 10-oji. Stovyklą organizuoja Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubas kartu su Klaipėdos Regos Ugdymo centru. Pernai dėl karantino stovykla neįvyko, o šiemet beveik 80 dalyvių susirinko dar labiau degančiomis širdimis, pasiilgę vieni kitų, dovanodami apkabinimus ir džiaugsmo šūksnius. Į stovyklą atvyko ir grupelė vaikų iš Estijos.

Išskirtinę stovyklą Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubas rengia kasmet jau nuo 2011metų ir iki šiol ji vis tobulėja, plečiasi. Joje susirenka vis daugiau aklųjų bei silpnaregių vaikų bei jų šeimų narių. Klubo prezidentė Kristina Zibalienė pasakojo, jog jubiliejinė programa išties itin spalvinga, gaila tik, kad į stovyklą dėl karantino negalėjo atvykti vaikai iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos. „Šiek tiek liūdina, kad neatvyko vaikai, su kuriais kiti dalyviai labai susidraugavę. Vaikai jų ypač laukė. Su jais galėdavo pabendrauti įvairiomis kalbomis.

Birželio 21 dieną- pirmadienį įvyko stovyklos atidarymas. Kasmet stovyklos pradžią skelbia moksleivių-būgnininkų orkestras, trankiai raginantis pradėti atostogas pajūryje. Na, o šventės pabaigą, kaip jau įprasta, vainikuoja žinomos Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždės pasirodymas. Šiemet, nepagailėjęs savo brangaus laiko, tiesiai iš Vilniaus į pajūrį atvyko DJ Jovani - Jonas Nainys, kuris taip pat yra rotarietis. DJ Jovani dovanojo vaikams nepakartojamą diskoteką, kurioje visi vaikai, jų tėveliai, pedagogai, savanoriai ir kiti svečiai šoko susikabinę, dainavo ir džiaugėsi vienas kito bendryste.

Stovykloje be apsilankymų pajūryje ir maudynių gausu įvairiausių pramogų – svečiuose  buvo sulaukta motociklų klubo narių, kurie įnešė savito triukšmo, vaikai galėjo paliesti jų transporto priemones ir pasivažinėti. Kitą dieną visi vyko į Klaipėdos baseiną. Dalis silpnaregių vaikų lipo į baseiną pirmą kartą, įveikdami vandens platumų nežinomybės baimę. Vaikus baseine prižiūrėjo ir mokė plaukti patyrę plaukimo sportininkai bei Klaipėdos Senamiesčio klubo nariai.

Karštą dieną vaikus stovykloje aplankė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ekipažai, kurie ne tik pravedė įdomią edukacinę programą bet ir atgaivino įkaitusią aplinką gaivaus vandens fontanais.  Svečiuose sulaukta ir sunkiaatlečių sportininkų. Taip pat ir Jaunųjų žvalgų vado, kuris supažindino su įvairia žvalgų amunicija, pasakojo apie išgyvenimą gamtoje. Viena iš Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo narių vaikams surengė edukacinę programą apie egzotinius vaisus ir daržoves. Vaikai ir juos lydėję asmenys daugelį vaisių ar daržovių ragavo pirmą kartą ir buvo maloniai nustebinti tokių nuostabių skonių jūra.

Kasdien programoje buvo numatytos diskotekos, vakaronės, edukaciniai užsiėmimai su muzikos instrumentais, dainų ir muzikos vakarai. Aklieji ir silpnaregiai vaikai yra itin muzikalūs, rašo eiles. Stovykloje liepsnojo Joninių laužas. Vaikų laukė ir kūrybinės dirbtuvės, smėlio pilių statybos, kino vakarų seansai, kuriuose buvo rodomi silpnaregiams pritaikyti filmai.

Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubas labai dėkoja visiems prisidėjusiems prie stovyklos „Pažinimo stebuklas“, kurioje finansinė parama ir kiekvieno dėmesys buvo be galo svarbūs vaikams. Dažniausiai laimė slypi paprastuose kasdieniniuose dalykuose tokiuose, kaip plaukimas baseine, muzikos klausymasis ir šokimas pagal ją, skanėstų ragavimas. Būkime dovana pasauliui ir vaikams, kurie jaučia gyvenimą kitaip nei mes įpratę!

Stovyklos akimirkos šioje nuorodoje.