Gegužės - birželio mėnesiais kviečiame visus apjungti jėgas paramai Ukrainai projektu: „Ukrainos kinas – Gyvenimas ant ribos”. 
 
Prieš metus turėjome puikų renginį „Vienybės jėga“ Žalgirio arenoje. Mes, kartu su Lions, pirmieji pradėjome karių reabilitaciją Lietuvoje, kurią tęsiame iki šiol. Visi kartu per metus tapome stipresni. Tačiau karas tęsiasi, todėl sustoti pusiaukelėje negalime. Kartu su ICC Lietuva - Ukraina pirmininku Rimantu Januševičiumi kviečiame visus Rotary klubus prisijungti prie projekto „Ukrainos kinas – Gyvenimas ant ribos”. 
Lietuvos žiūrovams planuojame pasiūlyti tris filmus: 
  • Dokumentinį filmą - Gyvenimas ant ribos / Життя на межі / Life to the Limit. Filmo premjera Ukrainoje įvyko kovo 16 d. Tai išskirtinis ir vienintelis dabar filmas, apimantis 2013-2022 m. Ukrainos istoriją. Tai laikotarpis, kada gimė dabartinė - tikroji Ukraina, kuri dabar kovoja ne tik už savo laisvę ir ateitį, bet ir už mus. 

  • Meninį ir istorinį filmą - Vedlys/ Поводырь / Povodyr / The Guide. Filmo siužetas nukelia į praeito amžiaus ketvirtą dešimtmetį. Tai emociškai labai stiprus filmas.  

  • Animacinį filmą - Mavka, kuris skirtas visai šeimai. Filmo premjera įvyko kovo mėn. pradžioje. Ukrainoje jis renka pilnas sales. Lietuvoje filmą planuojame rodyti kiek vėliau – birželio pabaigoje.

Turime teisę parodyti šiuos filmus nemokamai – jei gautos lėšos bus skiriamos paramai Ukrainai, vaikams ir karių reabilitacijai.
Baigiasi šie Rotary metai, todėl padarykime dar vieną žingsnį, stiprindami Ukrainą ir būdami su ja. Didžiuosiuose miestuose planuojame filmus rodyti „Forum Cinemas“ kino teatruose. Ypač kviečiami prisijungti mažesni Lietuvos miestai. Tegu kino vakarai būna nuo Biržų, Rokiškio iki Šilutės, nuo Mažeikių iki Druskininkų. Svarbu, kad mieste būtų tinkama kino filmams demonstruoti aparatūra (DCP formatas). Dar kartą garsiai pasakykime Rotary vardą, parodykime, kad esame atvira organizacija, priminkime apie mūsų daromus darbus ir pakvieskime savo bendruomenę, draugus, artimuosius prisijungti kartu. Tai filmai, kuriuos privalu pamatyti.
 
„Gyvenimas ant ribos"  startavo Šiauliuose gegužės 9d. Kino seansai jau suplanuoti Plungėje gegužės 30d., Kaune birželio 6d., Vilniuje birželio 8d., Klaipėdoje gegužės 30d. ir birželio 8d..

Filmus taip pat planuoja rodyti Biržai, Vilkaviškis, Radviliškis, Jurbarkas, Nida. 

Palangos RK parengė bendrą projektą su Palangos miesto savivaldybe. Gautos lėšos bus skiriamos vaikų iš Bučos stovyklai.

Kviečiame prisijungti prie projekto visus Lietuvos Rotary klubus.