Posted on Sep 07, 2020
Ar kas nežino, kad kasmet Žuvienės virimo čempionatą Pamario krašte, Šilutėje, organizuoja Šilutės Rotary klubo narys Marijus Budraitis?
 
Turbūt apie legendomis apipintą šį žuvėjų krašto renginį esate girdėję kiekvienas. Šiemet renginys vyko dvyliktą kartą. Ir ne bet kur, o žvejų saloje Rusnėje.
 
Toli gražu ne pirmą kartą šiame čempionate dalyvavo ir šilutiškiai broliai, savo komandą pavadinę „Rotary broliai“. Svarbiausias komandos narys – žuvienės virėjas, šiais laikais vadinamas šefu. Kadangi klubo nariai visi, na, beveik visi, yra nuostabūs žuvienės meistrai, juos išgraibsto kitos Pamario krašto komandos. Juk mūsų šūkis yra: „Rotary atveria galimybes!“ Tad prieš pat čempionatą paaiškėjo, kad visi šefai jau veria galimybes kitoms komandoms. O patiems nebeliko.

Bet... juk dar yra rotariečių žmonos, kurios Šilutėje sėkmingai veikia susibūrusios į klubą „Inner Whell“. Šių metų Šilutės Rotary klubo prezidento Šarūno Stanciko žmona Asta kartu yra ir minėtojo moterų klubo prezidentė. Ponia Asta daug nesibrangindama ėmėsi nelengvų pareigų ir čempionato komisijai ir visiems renginio dalyviams (liko ir klubo broliams) patiekė 30 litrų žuvienės sriubos. Kas paragavo, kėlė nykštį viršų.

Visų šilutiškių brolių vardu: Valio šefei Astai!
 
 
 
Tekstas ir nuotraukos Petro Skutulo (Šilutės RK)