Praėjusiais metais, gruodžio 19 d. pirmą kartą Šiauliuose įvyko Vykinto Rotary klubo organizuotas  Kalėdų senelių bėgimas „Santa Fun Run". Buvo nuspręsta, kad renginio metu surinktos lėšos 3 200 EUR bus skirtos socialiniams klubo vykdomiems projektams - senelių namams bei VŠį "Eterna Vita". Bėgime dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namų Rėkyvoje bendruomenės nariai.
Bendraudami su savarankiško gyvenimo namų socialiniais darbuotojais, žinojome, kad šių namų senjorai svajoja turėti "Sensorinį kambarį". Sensorinės stimuliacijos priemonės reikalingos, kad seneliai suvoktų juos supantį pasaulį. Vienintelis būdas gauti informaciją į smegenis yra per jutimus: regėjimą, garsą, prisilietimą, skonį, kvapą ir judėjimą. Šiandien pripažįstama, kad sensorinio stimuliavimo ir tinkamos veiklos trūkumas turi pražūtingą poveikį mūsų savijautai ir sveikatai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. "Sensorinio kambario" naudą reikia pasiūlyti žmonėms, kurie pasižymi ribotais fiziniais ir pažintiniais gebėjimais, bei padėti užsiimti veikla, kuri suteikia įvairiapusę stimuliaciją, nes jie patys gali nepajėgti pasinaudoti tokia stimuliacija. Tinkamas sensorinis stimuliacijos lygis padeda sumažinti stresą ir nuobodulį. Įsitraukimas į veiklą taip pat apima bendravimo veiksmą, kuris sustiprina komforto jausmą bei gerina savijautą.
 
Konsultuojantis su šios srities profesionalais buvo parinkta ir nupirkta "Sensoriniam kambariui" reikalinga įranga. Projekto vertė 2 400 Eur.
 
Kartu mes galime daugiau!!!
 
Šiaulių Vykinto RK