„Pažinimo stebuklas 2022“ – gausiausia iki šiol stovykla akliesiems ir silpnaregiams moksleiviams iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos.

Jau 11-tą kartą akluosius ir silpnaregius vaikus džiugino Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo drauge su Klaipėdos regos ugdymo centru, kitais pagalbininkais, rėmėjais ir bičiuliais organizuojama stovykla „Pažinimo stebuklas 2022“.

 

Išsiilgę vieni kitų, galimybės semtis motyvacijos ir naujų patyrimų 88 vaikai  susirinko Klaipėdos rajone, Kvietinių kaime įsikūrusioje sodyboje „Gribžė“. Organizatoriai ypatingai džiaugiasi, kad  į stovyklą pavyko atvykti net 26 dalyviams iš šiuo metu karo baisumus patiriančios Ukrainos. Jaunuolių atvykimą finansavo Lenkijos (Rotary Club Warszawa Goethe) ir Ukrainos (Lviv International Rotary Club) Rotary klubai. 4 stovyklautojai atvyko iš Estijos, kurių atvykimą rėmė Tallinn Global Rotary Club,  4 vaikai iš Lenkijos, padedant jau minėtam Rotary Club Warszawa Goethe, likę stovyklos dalyviai susirinko iš Lietuvos.
 
Birželio 26 d, sekmadienį, įvyko iškilmingas stovyklos atidarymas, kurį pradėjo „Vyturio“ progimnazijos būgnininkų orkestras. Po stovyklos vėliavos pakėlimo visi atvykusieji buvo pakviesti į koncertą, kurio metu žiūrovams su specialiai paruošta programa pasirodė kiekvienos šalies stovyklautojai bei vakaro pagrindiniai svečiai – grupė „Aštuntas kambarys“.
 
Visą savaitę netrūko veiklos tiek sielai, tiek kūnui: edukacinius užsiėmimus vaikams vedė Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialas, Mažosios Lietuvos muziejus, Klaipėdos dramos teatro aktoriai, visų širdis pavergė klounas Bomas savo nuoširdžiu pasirodymu ir stebuklinga muzika, vyko pašnekesiai „Iš širdies į širdį“ su kunigu Mindaugu Žilinsku. Klaipėdos regos ugdymo centro pedagogai pasirūpino, kad vyktų muzikos, dailės, užsiėmimai, mokslinių eksperimentų laboratorija, kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai piešė, kūrė atvirukus, knygų skirtukus, pynė draugystės apyrankes, kūrė taktilinius paveikslus, žaidė protą lavinančius žaidimus.
 
Skirtas dėmesys ir sportui: vyko ryto mankštos, futbolo, stalo teniso, lauko žaidimų treniruotės (kelias iš jų padėjo parengti ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos filialas), vyko hip-hop šokių pamokos, lobio paieškos. Stovyklos dalyviai susipažino su sunkiosios atletikos sporto šaka, kurią pristatė Klaipėdos miesto sunkiosios atletikos sporto klubo tarptautinių varžybų dalyviai ir treneris.
 
Kiekvieną dieną vaikai džiaugėsi pramogomis: baikerių klubas „Ežiukai“ vaikams dovanojo pasivažinėjimą motociklais, vyko vakaronės, kurių metu stovyklos dalyviai susipažino su Lietuvos regionų kultūra, tradicijomis. Šokius, dainas ir nepakartojamus įspūdžius dovanojo bendrijos „Rodyna“ meno kolektyvas, tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, vaikų ir jaunimo ansamblis „Alkiukai“. Kiekvieną vakarą stovyklautojams buvo rengiamos diskotekos, dainų ir šokių vakarai.
 
Stovyklos rėmėjai, stovyklautojai ir stovyklos svečiai buvo pakviesti į stovyklos finalinį koncertą, kuriame, kaip ir kasmet, stovyklautojai turėjo galimybę atskleisti savo gebėjimus jau tradiciniame, bet kaskart nuoširdžiai stebinančiame, jaudinančiame ir džiuginančiame talentų šou. Diskotekoje po renginio tikras linksmybes užkūrė grupė „Šoumenai“.
 
Penktadienį stovykla iškilmingai uždaryta, aplankyta jūra, atsisveikinimui pastatytos smėlio pilys. Išsiskyrėme iki kitų metų, kurių su nekantrumu ir dideliu jauduliu lauks visi – ir stovykloje dalyvavę, ir ją organizavę, ir tie, kurie turėjo galimybę bent trumpam joje apsilankyti. Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Klaipėdos regos ugdymo centro pedagogams, edukatoriams, savanoriams, iš kurių vienas savanoris Pablo, atvykęs iš Ispanijos, rėmėjams, ypatingai Rotary Lithuania D1462, RK „Karalienė Luizė“, RK Klaipėda, RK „Maris“, RK „Aditė“, Šiaulių RK, RK „Concordia 1826“, Tallinn Global Rotary Club (Estija), Rotary Club Warszawa Goethe (Lenkija), Lviv International Rotary Club (Ukraina), Bearums Verk Rotary Club (Norvegija), svečiams – visiems, padėjusiems sukurti šį nepamirštamą stebuklą.
 
Plačiau apie stovyklą ir visus jos draugus: www.mcamp.lt