VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos ligoniai, gydomi chemoterapija, jau daugiau nei dešimt metų sulaukia jų gydymą palengvinančių nemokamų portų. Tai Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ parama, kuri kiekvienais metais renkama organizuojant Kalėdinį labdaros renginį. Implantuojami centrinės venos kateteriai „Porto-a-cath“ yra neįkainojamai vertinga parama sunkiomis onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms.
Klubo tradicija – padėti žmonėmis
 
Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ 2021–2022 m. prezidentė Loreta Volbekienė pasakoja, kad daugiau nei prieš dešimtmetį klubas ėmėsi iniciatyvos padėti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. 2010 m. klubo nariai suorganizavo pirmąjį labdaros koncertą, kuriame dalyvavo apie 800 geranoriškų šiauliečių.
Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“ tradiciją padėti ligoniams tęsia ir toliau, nors pripažįsta, kad dvejonių, ar labdaringus renginius organizuoti vis dar reikia, kartais iškyla. Tiesa, pasak klubo narių, labdaringų renginių reikalingumą pagrindžia kiekvienais metais surenkamos vis didesnės pinigų sumos. Štai 2021 m. gruodžio mėn. vykusio koncerto metu pavyko surinkti per 5000 eurų, kurie perduoti VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikai. Labdaringo renginio iniciatoriai skaičiuoja, kad per daugiau nei dešimtmetį šiauliečiai ir miesto svečiai jau yra paaukoję daugiau nei 40 tūkst. eurų, kurie buvo išleisti implantuojamiems venos kateteriams įsigyti.
 
Pacientų ligos stadijos – uždelstos
 
Respublikinės Šiaulių ligoninės laikinai einantis Onkologijos klinikos vadovo pareigas Aleksandras Petrauskas atskleidžia, kad portų, kurie mažiau žaloja ligonio kraujagysles, o kartais net yra vienintelė pastovi galimybė skirti sisteminį gydymą, Šiaulių Onkologijos klinika turi ir gali juos implantuoti visiems, kuriems jų reikia, Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ dėka. „Kartais šiauliečiai, kurie pasirinko gydytis kituose miestuose, registruojasi konsultacijai ir prašo, kad portą jiems implantuotume čia, Šiauliuose, nes kitur susiduria su keblumais. Dažnai po šios procedūros pacientai nusprendžia tęsti gydymą Šiaulių Onkologijos klinikoje, nes supranta, kad visos paslaugos jiems bus teikiamos taip pat kokybiškai, kaip ir didžiosiose ligoninėse“, – sako A. Petrauskas.
Onkologas atskleidžia, kad pasaulį sukausčiusi pandemija iškraipo onkologinių ligų statistiką, pvz., į Onkologijos kliniką 2020 m. kreipėsi mažiau sergančiųjų, tačiau 2021 m. atėjo daugiau ligonių su jau pažengusiomis ligos stadijomis. „Tikrąją pandemijos žalą žmonėms, kurie susidūrė su onkologine liga, galėsime pasakyti tik po keleto metų“, – tvirtina A Petrauskas.
 
Onkologijos ligonių gydymas – su perspektyva
 
Šiauliuose onkologai pacientų poreikį patenkina, todėl ligoninėje dėl konsultacijų ir kitų procedūrų susidariusių eilių nėra. Nepaisant to, A. Petrauskas įsitikinęs, kad  specialistų poreikis visada yra, nes didesnis gydytojų skaičius leistų ilginti paciento vizito laiką, užkirstų kelia darbuotojų „perdegimui“, suteiktų laisvės pacientui pasirinkti norimą specialistą. Beto, gydytojas priduria, kad onkologijos ligonių gydymas nestovi vietoje, situacija nuolat keičiasi ir tobulėja. „Onkologo specialybė tuo ir ypatinga, kad ši sritis grindžiama naujovėmis, pastoviu jų diegimu į praktiką, bendradarbiavimu tarp skirtingų specialybių gydytojų  ir nuolatos gausėjančiomis gydymo galimybėmis“, – įsitikinęs A. Petrauskas.
 
Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ informacija