Posted on May 06, 2021
Kokių savybių turi turėti ateities lyderiai? Atkaklumo samprata skirtingose kultūrose, stiprėjanti moterų lyderystė, kūrybiškumas ir lygios galimybės visiems — apie tai kartu su verslo ekspertais ir visuomenininkais iš JAV, Italijos, Meksikos, Islandijos diskutuos prof. Austėja Landsbergienė, inovacijų analitikė dr. Agnė Paliokaitė, pasaulyje pripažintas kūrybiškumo ekspertas Fredrik Haren ir kiti.
 
Pastarieji metai visame pasaulyje formavo lyderystės tendencijas —  auga empatiškų, talentingų, atvirai mąstančių ir kultūrinę įvairovę gebančių priimti lyderių svarba. Siekdama padėti suprasti šios transformacijos reikšmę, Lietuvos Rotary apygarda gegužės 21 d. organizuoja tarptautinę konferenciją „Atkaklumas: galimybės atsiranda ieškant“. Joje savo srities tarptautiniai ekspertai dalinsis įžvalgomis apie nusistovėjusių stereotipų laužymą, mąstysenos formavimą ir skirtingų požiūrių svarbą. 
 
Tradicija tapusią 5-ąją – lyderystės konferenciją pirmą kartą bus galima stebėti iš bet kurios valstybės. Virtualiai transliuojamame renginyje tikimasi sulaukti apie 1 tūkst. dalyvių iš viso pasaulio.
 
 
Lygių galimybių tendenciją akcentuos įkvepiančios atkaklių moterų istorijos
 
Lyderystės tendencijoms keičiantis, iš mados neišeina viena – atkaklumas, kurio dėka lyderio pozicija tampa atviresnė skirtingoms kultūroms bei stiprėjančiai moterų įtakai.
Konferencijos pranešėja JAV humanistė ir filantropė Sylvia Whitlock iš asmeninės patirties žino atkaklumo galią. Ji į pasaulio istoriją įėjo, kai siekdama užtikrinti moterims galimybę dalyvauti Rotary veikloje, kreipėsi į JAV Aukščiausiąjį Teismą, po kurio sprendimo tapo pirmąja Rotary klubo prezidente ir taip atvėrė naujas duris daugeliui moterų po savęs.
 
Renginyje dalyvausianti Jennifer Jones, pirmoji per 118 metų Rotary International prezidentė moteris, pabrėžia būtinybę sugebėti priimti požiūrių įvairovę ir suprasti vienijančią skirtumų galią.
 
„Tai, jog amžius, lytis, rasė, kilmė nebetrukdo dalintis skirtingais požiūriais ar patirtimis, rodo, jog einame transformacijos keliu, skatinančiu įvairovę, lygybę bei įsitraukimą”, – pastebi J. Jones. – Kiekvienas savo srities ekspertas turi savitą įdomią perspektyvą, kuri praturtina vykstančią diskusiją, šie skirtumai ir yra labiausiai džiuginantys, ypatingai šiuo metu, kai visame pasaulyje mums taip reikia pozityvumo”.
 
Apie skirtumuose slypinčias stiprybes ir iš šios sinergijos atsiveriančias galimybes kartu su svečiais iš Meksikos, Švedijos, Italijos ir Islandijos diskutuos Dr. Agnė Paliokaitė, inovacijų anatikė, privataus mokslinių tyrimų instituto „Visionary Analytics“ direktorė. Panelinėje diskusijoje bus aptariama lyderystės samprata skirtingose pasaulio šalyse, kokią įtaką atkaklumas turi siekiant rezultatyvių pokyčių bei kaip kultūrinės normos lemia lyčių balansą ir vienodas galimybes visiems.
 
 
Prisitaikyti prie pokyčių ateities lyderiams padės kūrybiškumas
 
McKinsey tyrimo duomenimis, 90 proc. apklaustų skirtingose industrijose veikiančių aukščiausio lygmens vadovų pripažįsta, jog pandemija per artimiausius 5 metus iš esmės pakeis jų vykdomo verslo modelį, tačiau tik apie 30 proc. jų jaučiasi pakankamai pasiruošę šiems iššūkiams. Siekiant  efektyviai prisitaikyti prie pokyčių lyderiams svarbu ugdyti kūrybiškumą.
 
„Mums įprastos gyvenimo ir profesinės normos pasikeitė. Siekis judėti į priekį, pirmiausia, reiškia rasti galimybes. Tai galima padaryti tik ieškant ir žvelgiant į susiklosčiusias aplinkybes kūrybiškai. Konferencijoje sutelksime kūrybiškumo ekspertus, mokslininkus, visuomenininkus ir verslininkus, kurių skirtingos patirtys ir požiūrio perspektyvos, tikimės, dalyviams padės rasti kūrybingų sprendimų savo kasdienėje veikloje“, – sako konferencijos organizatorė, verslininkė, aktyvią tarptautinę veiklą vykdanti humanistė Viktorija Trimbel.
 
Ką dabartinėmis aplinkybėmis reiškia fiziko Alberto Einšteino frazė „Kūrybiškumas – tai protas, kuris linksminasi“, aiškinsis edukologijos ekspertė dr. Austėja Landsbergienė, nuotolinio darbo kultūrą puoselėjančios tarptautinės kompanijos „The Remote Company“ bendraįkūrėja Ilma Nausėdaitė bei bestselerio „Idea Book“ autorius Fredrik Haren. Konferencijos metu numatytas naujausios jo knygos, apžvelgiančios skirtingose šalyse gyvenančių žmonių kūrybinį procesą – „The World of Creativity“ pirmasis tarptautinis pristatymas.
Lyderystės konferencija yra labdaringo, gegužės 21-23 d. vyksiančio renginių ciklo „Rotary Pavasaris“ dalis. Dalyviams organizatoriai pasiūlys daugiau įdomių patirčių – koncertą Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje bei pažintis su Lietuvos dvarais. Renginių ciklo metu surinktos lėšos bus skirtos M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui, Vilniaus Balio Dvariono Dešimtmetei muzikos ir M. K. Čiurlionio menų mokykloms.
 
Norintys išgirsti konferencijos pranešėjus bei prisidėti prie paramos jauniesiems talentams įsigyjant bilietus, kviečiami apsilankyti https://rotary3d.com svetainėje, kur pateikiama išsami informacija apie festivalio programą, konferencijos dalyvius bei bilietų kainą.
 
 
Bilietai į virtualią konferenciją (penktadienį) ir koncerto transliaciją (šeštadienį) čia:
 
Bilietai koncertą šv. Kotrynos bažnyčioje (šeštadienį) čia:
 
Bilietai į ekskursiją Šalčininkų rajone (sekmadienį) čia: